Британські вчені вважають, що гранат захищає від переїдання

Британські вчені вважають, що вживання в їжу граната знижує гостроту голоду і підсилює відчуття ситості.

aЯк уточнює «Здоров’я» з посиланням на «ФедералПресс WorldNews», ефект був перевірений на групі з 29 добровольців протягом трьох тижнів.

 

 

 

Повний текст

Один мутований ген може стати причиною спадкової глухоти

Один мутований ген може стати причиною спадкової глухоти.a

Ізраїльські вчені вперше виявили генетичну мутацію, що відповідає за глухоту, яка передається спадково.

Про це повідомляють «МедНовини» з посиланням на AFTAU.org.

«Внаслідок мутації єдиного гена порушується просторова орієнтація клітинного ядра, що не дуже істотно для функціонування основної маси клітин організму, але фатально позначається на здатності клітин внутрішнього вуха транслювати електричні сигнали», — говориться у повідомленні.

Повний текст

Експерти назвали рекомендації щодо боротьби із хронічною втомою

Кожна п’ята доросла і активна людина стикається з проблемою хронічної втоми. Експерти підібрали рекомендації, як боротися з цим явищем: зокрема, треба випивати до шести склянок води в день.

«Без адекватної кількості рідини vtomaпадає кров’яний тиск, сповільнюється доставка кисню мозку, що і призводить до хронічної втоми. Точна кількість необхідної рідини визначається індивідуально», — пояснюють фахівці.

Не можна пити спиртне на ніч. Спочатку алкоголь розслаблює, але потім погано впливає на якість сну, навіть якщо спати рекомендовані 7-8 годин.

Експерти також радять споживати продукти з великим вмістом магнію…

Повний текст

Сьогодні — День пам’яті героїв Крут

Українська громадськість Geroyam-Krut29 січня відзначає День пам’яті героїв Крут. 95 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Як повідомляє УКРІНФОРМ, саме в цей день 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.

Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.
Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента «Про вшанування пам’яті Героїв Крут». На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам’ятні знаки.

Повний текст (фото)

Рейтинг українських письменників, книги яких найкраще продаються

Журнал «Фокус» Ukr-reityngопубліковав рейтинг 30 найуспішніших українських письменників. На першому місці — харків’янка Сімона Вілар, автор історичних жіночих романів. Справжнє ім’я письменниці — Наталія Гавриленко. Наклади її книг в 2012 році перевищили 200 тисяч примірників, а гонорари досягають 40-50 тисяч гривень за нову книгу і 25-30 тисяч за перевидання. Популярність творів Вілар ілюструє основний вибір українського читача — жіночі романи й детективи.

Топ-10 українських авторів : Сімона Вілар (наклад — 206 000); Люко Дашвар (119 000); Світлана Талан (80 000); Міла Іванцова (59 000); Лада Лузіна (46 500); Микола Сивий (44 000); Марина і Сергій Дяченко (38 300); Наталія Костіна (35 000); Ірен Роздобудько (34 000); Ганна і Петро Володимирські (33 000).

Повний текст

Японські вчені пропонують розраховувати успіх фільму за математичною формулою

Голлівудські кіностудії film-formulaвкладають у виробництво кінострічок астрономічні суми, проте деякі картини провалюються в прокаті. Японські дослідники розробили математичну модель, що прогнозує комерційний успіх фільму.

Вчені випробували нову модель на 25 фільмах, що вийшли в японському прокаті. Графіки, побудовані на її основі, досить точно збігаються з касовими зборами кінострічок.

Робота була проведена групою під керівництвом Акіри Ісії в Університеті Тотторі. Рівняння враховує всі основні показники, в тому числі…

Повний текст

День Соборності й Свободи України. Вітання усім!

Саме 22 січня 1919 року у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину Україну. Ним стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Однак єдиною Sobornosti-denУкраїна тоді пробула недовго: скрутне економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже за кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття — Чехословаччина.

Державі тоді не вдалося зберегти цілісність і незалежність, але акт злуки став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Вперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.

І хоча акт об’єднання 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І через роки в цей день 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

У 2011 році відповідним Указом Президента України «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» День Соборності був об’єднаний з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, і став носити назву «День Соборності і Свободи України».

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/sogodni_den_sobornosti_i_svobodi_ukraiini_1788690

У Мінфіні пропонують оподатковувати також дорогезні мобільники та взуття

Міністерство фінансів podatkyрозробило проект закону про оподаткування предметів розкоші, до яких окрім квартир, будинків та дорогих авто входять також мобільні телефони, хутряні та шкіряні вироби, взуття та трикотаж.

Так, законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші» пропонується стягувати податок з квартир, вартістю понад 1000 розмірів мінімальної зарплати (1147 грн), загальна площа якої більше 200 кв. метрів та дачний або садовий будинок, дорожчий від 2500 розмірів мінімальної зарплати площею більше 500 кв. метрів.

Об’єктом оподаткування також є легкові автомобілі (450 мінімальних зарплат, об’єм двигуна понад 3990 куб. см (крім тих, що використовувалися понад 5 років) та мотоцикли (150 мінімальних зарплат, двигун понад 995 куб. см., а також судна та яхти…

Повний текст

Українські фрілансери — одні з найвище оплачуваних у світі

Силами IT-спеціалістів та інших професіоналів, Україна увійшла до п’ятірки країн, де особливо добре заробляють фрілансери. За якісну працю іноземні компанії перераховують вільним від офісів співвітчизникам мільйони доларів.

«За підрахунками найбільшої міжнародної біржі фріланса it-specialist-0elance.com, що забезпечує замовленнями 1,8 млн людей на планеті, українські спеціалісти за минулі п’ять років заробили понад $34 млн, вийшовши за цим показником на четверте місце, поступившись тільки Індії ($150, 9 млн), США ($150, 2 млн) і Пакистану ($35, 6 млн) «, — зазначає видання.

У спеціалістів такого рівня місячний прибуток за рахунок іноземних пропозицій може коливатися від декількох тисяч доларів до $10 — 12 тисяч, тоді як зарплата IT-спеціаліста у вітчизняній компанії зазвичай не перевищує $1,0-1,5 тисяч.

Повний текст

Сьогодні — Міжнародний день «дякую»

Міжнародний день «дякую» (International aThank You Day) відзначається 11 січня.

Слова вдячності мають магічні властивості — з їх допомогою люди дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції. Не випадково у багатьох туристичних путівниках і настановах туристам часто
зазначається: слово «дякую», сказане навіть із акцентом мовою країни перебування, підвищує швидкість, якість обслуговування і допомагає налагодити спокійний і приємний відпочинок.

Повний текст