З України видворено «злодія у законі» на прізвисько Осетрина

Правоохоронці видворили з України впливового у кримінальних колах «злодія у законі» на прізвисько Осетрина.

Про це УКРІНФОРМу повідомили у прес-службі Головного управління боротьби з організованою злочинністю /ГУБОЗ/ МВС України.

«З території України видворено «злодія у законі» — громадянина РФ, відомого у кримінальних колах як Осетрина, якого було затримано у Криму», — зазначили у прес-службі.

За даними ГУБОЗ, росіянин займається фінансовими справами грузинської злочинної спільноти Москви та підтримує зв’язки з кримінальними авторитетами, які перебувають у місцях позбавлення волі.

В Україну «злодій у законі» прибув з метою налагодження кримінальних та корупційних зв’язків та розширення діяльності підконтрольних йому злочинних груп.

Відтепер йому заборонено в’їзд на територію України упродовж 3-х років.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1737576

Під Києвом відкриється магазин продукції, зробленої ув’язненими

turmaДержавна пенітенціарна служба вирішила відкрити перший у Київському регіоні магазин з продажу товарів, які роблять ув’язнені пенітенціарних установ Київської області.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

У магазині, який з’явився в м.Гостомель, буде представлено широкий асортимент промислових і продовольчих товарів, сувенірної продукції тощо.

За словами представника прес-служби, відкриття подібних магазинів в Україні — нова тенденція.

Станом на червень магазини пенітенціарних установ працюють також у Вінницькій і Донецькій областях.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1737501

Українських водіїв зобов’яжуть цілодобово їздити зі включеними фарами — ЗМІ

Кабінет міністрів за ініціативою ДАІ підготував зміни до правил дорожнього руху, серед яких — вимога 7 місяців на рік (з 1 жовтня по 1 травня) цілодобово їздити зі включеними фарами. Штраф для порушників пропонують впровадити у розмірі 340-425 грн.

Проект вже пройшов стадію громадського обговорення, і наразі до нього вносяться останні поправки, пише газета «Сьогодні».

Також пропонується впровадити підстави для додаткових обмежень швидкості. Поряд зі знаком, що обмежує швидкість, має бути знак, що пояснює, чому треба їхати повільніше (наприклад, попереду дорожні роботи, пішохідний перехід, школа тощо).

Тимчасові обмеження пропонується впроваджувати не лише при дорожніх роботах, але і в місцях проведення масових або спеціальних заходів (мітинги, навчання) і при стихійних лихах.

Постійні обмеження пропонується впроваджувати на небезпечних ділянках доріг і вулиць (круті повороти, обмежена видимість, звуження дороги); перед пішохідними переходами; перед стаціонарними постами ДАІ; на ділянках доріг біля шкіл, дитсадків, дитячих оздоровчих таборів.

Крім того, перед знаком «Контроль«, що забороняє проїзд без зупинки, має бути завчасно встановлено декілька знаків, що обмежують швидкість (наприклад, 90 км/год, через 100 метрів — 70 км/год тощо). Наразі таких знаків немає.

У прес-службі управління ДАІ МВС повідомили, що зараз обробляються зауваження до проекту, і можливі зміни. Наприклад, скоротять період їзди зі включеними фарами (до 1 квітня, а не до 1 травня).

Також у ДАІ обіцяють перший час не штрафувати, а лише попереджати тих, у кого не горять вдень фари.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiinskih_vodiiiv_zobovyagut_tsilodobovo_iizditi_zi_vklyuchenimi_farami___zmi_1737503

У Болгарії пропонують легалізувати зберігання малих доз наркотиків

Низка неурядових організацій Болгарії внесли до парламенту пропозицію не вважати злочином зберігання малих доз наркотиків, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«У Болгарії необхідно внести зміни до законодавства, спрямовані на лікування і психосоціальну реабілітацію наркозалежних замість їх утримання у в’язницях. Потрібно переглянути класифікацію сьогоднішнього списку заборонених наркотичних речовин, визначити кількість, достатню для особистого вживання, ввести лікування, психосоціальну реабілітацію і консультацію як частину випробувального терміну і перетворити їх на реальну альтернативу позбавлення волі», — заявила фахівець з роботи з наркозалежними Рада Наслєднікова-Райнова.

За її словами, потрапивши до в’язниці, наркозалежні автоматично позбавляються можливості лікування. Лікар-нарколог вважає ненормальним становище, коли і той, хто продає, і той, хто вживає наркотики зазнають одного і того ж покарання.

У в’язницях Болгарії наразі перебувають близько 2000 наркозалежних злочинців. Утримання кожного з них обходиться болгарським платникам податків у 500 левів (250 євро) на місяць. Фонд «Ініціатива на захист здоров’я» провів онлайн опитування, в якому 83% опитаних заявили, що краще б їх податки йшли на лікування наркозалежних, а не на їх утримання у в’язницях.

За даними Болгарської асоціації метадонового лікування і Болгарського інституту наркозалежності, понад 300 000 жителів країни постійно вживають наркотики, з них близько 85% — у віці від 15 до 34 років. Найбільш масовим наркотиком у країні стала марихуана, на другому місцісинтетичні стимулятори, такі як амфетаміни і екстази, повідомив доктор Георгій Василєв із Болгарського інституту наркозалежності. Згідно з міжнародним дослідженням, яке з’ясовувало ступінь вживання алкоголю і наркотиків у різних країнах, Болгарія знаходиться на першому місці в Європі з вживання школярами амфетамінів.

У Болгарії створено 1140 ліжко-місць для безкоштовного лікування залежних від метадона, а також 100 місць у центрах психологічного лікування. Неурядові організації здійснюють кілька програм з реабілітації.

Олександр Білик, СОФІЯ
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_bolgariii_proponuyut_legalizuvati_zberigannya_malih_doz_narkotikiv_1737505

Відкрито найбільший у світі McDonald’s

Найбільший у світі ресторан McDonald’s відкрився у центрі Олімпійського парку у Статфорді (Східний Лондон). Фастфуд знаходиться у районі, де побудовано майданчики для Олімпіади-2012.

Про це пише The Daily Mail.

Двоповерховий «общепит«, загальна площа якого становить 3 тисячі квадратних метрів, що дорівнює половині поля для гри в американський футбол, зможе обслужити за годину 1200 уболівальників, які зголодніли.

Раніше найбільший McDonald’s розташовувався у Москві. Проте, російський ресторан поверне втрачений статус вже 9 вересня поточного року, коли після закінчення Олімпійських ігор лондонський McDonald’s буде знесено.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/vidkrito_naybilshiy_u_sviti_mcdonalds_1737499

Відкрито білок, який відповідає за ожиріння

Американські вчені встановили, що білок під назвою Sfrp5 відповідає за ожиріння — він стимулює збільшення розмірів жирових клітин, сприяє накопиченню більшої кількості жиру й меншої швидкості його переробки.

Про це повідомляє Science Daily. Результати роботи групи вчених з Мічиганського університету (University of Michigan) і Національних інститутів охорони здоров’я США (NIH) опубліковано у липневому номері Journal of Clinical Investigation.

Група дослідників виявила, що клітини тварин, які страждають на ожиріння, виробляють більшу кількість Sfrp5, ніж клітини звичайних гризунів. У ході серії експериментів учені довели, що білок Sfrp5 впливає на сигнальний шлях WNT, внаслідок чого жирові клітини (адипоцити) збільшуються у розмірах для зберігання більшої кількості жиру, а швидкість спалення жирів в їх мітохондріях уповільнюється.

Для своєї роботи дослідники вивели мишей, клітини яких не могли виробляти Sfrp5, і посадили їх на високожирову дієту. Адипоцити цих гризунів не були здатні накопичувати велику кількість жиру і збільшуватися у розмірах, внаслідок чого миші не товстіли. Вчені виявили також підвищену експресію генів, пов’язаних з мітохондріями, і довели, що у відсутність білка Sfrp5 жир переробляється з більшою швидкістю, ніж у його присутності у нормальних клітинах.

«Ми довели, що Sfrp5 є важливим регулятором мітохондріальної активності«, — зазначив один із співавторів дослідження.

За словами вчених, Sfrp5 являє собою рецептор-пастку. Він перешкоджає скріпленню білків — учасників сигнального шляху WNT з рецепторами, розташованими на поверхні клітини — таким чином придушується передача сигналу. Внаслідок чого адипоцити накопичують більше жиру і збільшуються у розмірах, а процес спалення жиру уповільнюється.

Автори дослідження передбачають, що після розширеної експериментальної роботи на мишах, а потім — з участю пацієнтів можна буде розпочати розробку ліків для лікування ожиріння.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/vidkrito_bilok_yakiy_vidpovidae__za_ogirinnya_1737506

Facebook змінив пошту своїх користувачів

Найбільша в світі соціальна мережа Facebook автоматично змінила в контактних даних кожного користувача адресу електронної пошти.

Після змін всім користувачам соцмережі замість вказаної раніше адреси пошти в інформації сторінки присвоєно пошту в зоні @facebook.com, при цьому унікальна частина поштової адреси відповідає адресі сторінки користувача, пише Lenta.ru.

У разі одержання листа на адресу, що закінчується на @facebook.com, власник сторінки інформований про звичайне повідомлення в соцмережі. Проте деякі з повідомлень можуть потрапляти в теку «Інші повідомлення«, призначену для спаму.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/facebook_zminiv_poshtu_svoiih_koristuvachiv_1737504

На ЗНО-2012 зареєстровано чотири сотні порушень

porushennjaПід час зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році було зареєстровано 399 порушень його учасниками.

Про це повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час селекторної наради, передають кореспонденти УКРІНФОРМу.

«На ЗНО у 2012 році зареєстровано 399 порушень. Найбільше з них у Києві та Донецьку, але не через низький рівень знань абітурієнтів, а найбільшу кількість його учасників у цих містах», — сказав Табачник.

Міністр також нагадав, що цьогоріч уникати порушень абітурієнтам допомагали камери відеоспостереження та металошукачі, які було встановлено на деяких пунктах тестування, а також близько 2 тис. спостерігачів.

Водночас, Табачник зауважив, що у всіх регіонах України продемонстровано підвищення явки учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Так, якщо у 2010 році на ЗНО прийшло 88% від зареєстрованих, у 201181%, а цьогоріч перевірити свої знання з’явилися 91% вступників.

Нагадаємо, у 2012 році на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися понад 330 тис. абітурієнтів. ЗНО проходило з 15 травня по 7 червня, а додаткова сесія завершилася 23 червня.

Ірина Бакай, Андрій Шульга, КИЇВ. 26 червня 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1737274

Вступна кампанія-2012 стартує через 5 днів

Рівно через 5 днів стартує вступна кампанія vstupna2012 року. Прийом заяв та документів від вступників на навчання на основі базової або повної загальної середньої освіти на денну форму розпочнеться 2 липня.

Про це повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час селекторної наради, передають кореспонденти УКРІНФОРМу.

«Із 2 липня розпочнеться прийом документів від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти і закінчиться 31 липня», — сказав Табачник.

Він зауважив, що прийом документів від осіб, які будуть складати вступні екзамени до ВНЗ, закінчаться 20 липня, а вступні екзамени будуть проводитися з 21 по 31 липня. Прийом заяв та документів від абітурієнтів, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси, закінчаться 17 липня, а творчі конкурси — а вони будуть проведені у декілька сесій — з 10 до 31 липня.

Водночас, Табачник запевнив, що рейтингові списки буде оприлюднено не пізніше 12 години 1 серпня і 12 години 5 та 8 серпня.

Інформування громадськості про подання заяв на вступ до ВНЗ I-IV рівнів акредитації буде здійснюватися за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти в інформаційній системі «Конкурс», тому приймальні комісії зобов’язані подавати у встановленому порядку отримані від вступників відомості в режимі он-лайн до ЄДЕБПО.

«Для уникнення черг у приймальних комісіях раджу користуватися системою електронної подачі документів. Особливо це актуально для осіб із сільської місцевості. В 2011 році нею скористався кожен 10-й вступник, тож сподіваюся, що цьогоріч охочих буде ще більше», — резюмував міністр.

Ірина Бакай, Андрій Шульга, КИЇВ. 26 червня 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1737234

Фан-зону на Хрещатику демонтують до 16 липня

Офіційну фан-зону Євро-2012 на Хрещатику і майдані Незалежності демонтують до 16 липня.

Про це в понеділок на прес-конференції розказав куратор фан-зони Києва Вілен Матвеєв, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Демонтаж столичної фан-зони Євро-2012 завершиться до 16 липня«, — сказав Матвеєв, не виключаючи при цьому, що роботи будуть завершені і раніше оголошеної дати.

У свою чергу заступник голови КМДА Анатолій Голубченко зазначив, що в зв’язку з наближенням фіналу чемпіонату столичну фан-зону розширили на 150 метрів — це дозволить додатково прийняти до 30 тисяч уболівальників. На цій території зараз встановлюють біотуалети, камери відеоспостереження та екрани.

«На фан-зону УЄФА виділив Києву 1 мільйон євро. Половину грошей ми вже отримали, а другу місто отримає в серпні. Бюджетних грошей на організацію цієї території витрачено не було», — підкреслив чиновник.

Він також повідомив, що на демонтаж фан-зони з цих коштів буде виділено 100 тисяч гривень.

Коментуючи місце розташування фан-зони, заступник голови КМДА підкреслив, що така була рекомендація УЄФА: «Розташування офіційної фан-зони в центрі міста — це стандартний підхід УЄФА. Не останню роль в розташуванні столичної фан-зони зіграла і близькість її до стадіону».

За словами Голубченка, все зроблено за стандартами УЄФА з точки зору утримання фан-зони, гарантування безпеки і правопорядку в ній. Як підкреслив чиновник, за весь період функціонування столичної фан-зони ніяких серйозних випадків на її території зафіксовано не було.

Андрій Шульга, КИЇВ
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/fan_zonu_na_hreshchatiku_demontuyut_do_16_lipnya_1737004