Соцопитуванням довіряє кожен другий українець

Результатам соціологічних опитувань, що проводяться організаціями, які тривалий час працюють в Україні, довіряє половина громадян.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Рівень довіри населення до соцопитувань за 10 років істотно підвищився – з 36% у 2002 році до 51% у 2012-му. Водночас не довіряють соціологам 13% українців, близько третини ще не визначилися зі своїм ставленням до соцдосліджень.

Опитуванням більше довіряють жінки (53%), ніж чоловіки (48%); не довіряють результатам соцдосліджень 15% чоловіків та 11% жінок.

Найменший рівень довіри спостерігається серед представників вікових категорій 30-39 років (47%) та 70+ (46%). Найвищий рівень довіри до результатів соцопитувань декларують люди віком 40-49 років (55%).

Опитування проводилося з 12 по 23 квітня 2012 року. Методом інтерв’ю опитано 2 038 респондентів, які проживають в усіх областях України (включно з Києвом) та в АР Крим. Похибка не перевищує 3,3%.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1731188

В Україні 77% дітей-сиріт виховується в сім’ях

Державна політика на підтримку прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, стимулювання національного всиновлення дає свої плоди, адже зараз в Україні близько 77% дітей-сиріт виховується в сім’ях.

Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров у четвер на засіданні уряду, повідомляють кореспонденти УКРІНФОРМу.
«Вже близько 77% дітей-сиріт сьогодні виховується в сімейному середовищі. І ми ніколи не припинимо зусилля для того, щоб кожна осиротіла дитина отримала родину», — наголосив М.Азаров.

За його словами, уряд надає особливої ваги вирішенню проблеми сирітства в Україні. «Особливого значення ми надаємо захисту дітей, які за тих чи інших обставин залишились без піклування батьків. Їх в Україні близько 96 тисяч, і наше спільне завдання — зробити все можливе для того, щоб доля кожної такої дитини склалася благополучно», — зазначив Прем’єр-міністр.
Костянтин Соловчук, Наталія Печоріна, Марина Гонта, КИЇВ. 31 травня 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/v_ukraiini_77_ditey_sirit_vihovue_tsya_v_simyah_1731146

Цигарку на цукерку міняють у Тернополі

Акція «Обміняй цигарку на цукерку» розпочалася в обласному центрі.

Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Михайло Буртняк.
«Соціально-профілактична акція присвячена Всесвітньому Дню проти тютюну. Під час акції волонтери міняють цигарки на цукерки та інформують учасників щодо шкідливого впливу тютюнопаління на організм людини», — розповів він.

Крім цього, волонтери проводять бліц – опитування про вплив тютюну на організм людини, розповсюджують інформаційні листівки серед молоді. Також бажаючі можуть перевірити стан серцево–судинної системи фахівцями «Центру здоров’я».
Нині на Тернопільщині тютюнопаління – опосередкована причина кожного п’ятого випадку смерті людей віком понад 35 років.

За оцінкою експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від хвороб, пов’язаних із тютюнопалінням, у світі щорічно помирає 4 млн осіб.

Олег Снітовський, ТЕРНОПІЛЬ, 31 травня 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/tsigarku_na_tsukerku_minyayut_u_ternopoli_1731152

Отримати іпотеку під 3% зможуть навіть забезпечені українці

Сім’ї з щомісячним доходом до 21-46 тис. грн. можуть розраховувати на отримання пільгових кредитів на придбання нерухомості під 3% річних. Уряд вніс відповідні зміни до програми надання соціального житла.

Про це в четвер пише «Коммерсантъ-Украина».

«Уряд розширив коло претендентів на поліпшення житлових умов, які зможуть отримати іпотеку всього під 3% річних (позики видаються під 16% річних на строк до 15 років, але 13% з цієї ставки компенсуються державою). Згідно з постановою Кабміну №465 від 23 травня, до «Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які вимагають поліпшення житлових умов» внесено важливі зміни. Тепер середньомісячний дохід позичальника і членів його сім’ї має бути до 10 середньомісячних зарплат (29,42 тис. грн. для України; 45,92 тис. грн. для Києва), тоді як раніше поріг був обмежений п’ятьма середніми зарплатами (для України14,71 тис. грн.)», — зазначає видання.

У Мінрегіонбуді зміни пояснюють необхідністю усунути соціальну несправедливість. «Для сім’ї з однієї людини поріг збільшився удвічі й тільки. До змін сукупний дохід позичальника не повинен був перевищувати п’яти середніх зарплат по регіону, тобто для участі в програмі позичальник у Волинської області повинен був мати дохід від 3,8 тис. до 11 тис. грн. Після зміни сукупний дохід оцінюється для всієї сім’ї та не повинен перевищувати десяти середніх зарплат, наприклад для сім’ї у Волинській області — до 22 тис. грн.«, — повідомили у прес-службі міністерства.

Серед іншого позичальникам дозволили не перебувати на обліку громадян, які вимагають поліпшення житлових умов. Проте пріоритет буде саме у «черговиків» і молодих сімей з дітьми. «Причина в тому, що велика кількість людей, так званих «нечерговиків«, котрі потребують поліпшення квартирних умов, мають достатню фінансову можливість для отримання такого іпотечного кредиту. Перш за все, це громадяни, які мешкають у гуртожитку або офіційно орендують квартири«, — уточнюють у Мінрегіонбуді.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/otrimati_ipoteku_pid_3_zmogut_navit_zabezpecheni_ukraiintsi_1731075

Цілодобову інформаційну багатомовну службу запроваджують до Євро-2012 у Львові

Цілодобову інформаційну службу українською та іноземними мовами запроваджують до Євро-2012 у Львові.

Про це УКРІНФОРМ повідомили у Медіа-центрі «Львів-2012».

«Вже з 1 червня кожен мешканець міста чи турист зможе за телефоном 297-55-55 отримати актуальну інформацію рідною мовою. Обслуговуватиме цей кол-центр 30 операторів»,-зазначив міський голова Андрій Садовий.

За словами мера, номер працюватиме і після чемпіонату, в основному, для туристів. В інформаційній службі можна буде довідатись, як доїхати у конкретне місце, де купити ліки, які аптеки працюють, де можна смачно поїсти тощо.

Послугу місто організувало спільно з компанією Adelina Call Center – найбільшим аутсорсинговим контакт-центром в Україні з представництвами в Росії, Білорусі та Туреччині. Буде задіяна і міська диспетчерська служба.

Інформаційна служба буде мати зв`язок з екстреними службами, щоб допомагати абонентам в критичних ситуаціях.

Інформаційну службу створили у рамках проекту «Привітне місто» для забезпечення інформаційної підтримки на час проведення чемпіонату.

Нінель Кисілевська, ЛЬВІВ
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/tsilodobovu_informatsiynu_bagatomovnu_slugbu_zaprovadguyut_do_e_vro_2012_u_lvovi_1731040

Виявилося, що вік людини можна визначати і за запахом

Дослідники з Монельського центру хімічних наук (США) експериментально встановили, що запах людини змінюється з віком. Про це повідомляє інформаційний ресурс PLoS One. Спеціалісти вважають, що результати даних досліджень можна використовувати у діагностиці деяких захворювань і в криміналістиці.

У дослідженні брали участь молоді люди (20–30 років), люди середнього віку (45–55) та літнього віку (75–95 років). Виявилося, що молодим властивий більш інтенсивний та гострий запах порівняно з людьми похилого віку. Експеримент довів, що за запахом можна майже безпомилково визначити, якій віковій категорії належить його «виробник».

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/viyavilosya_shcho_vik_lyudini_mogna_viznachati_i_za_zapahom_1731061

Звукові автографи знаменитих поетів отримали любителі поезії у Харкові

Звукові автографи — записані за допомогою фонографа або магнітної плівки голосу знаменитих російських поетів — отримали учасники свята «Звучна поезія«, яке відбулося у галереї «АВЕК«, що у центрі Харкова.

Ведучим свята став автор однойменного аудіопроекту, відомий російський літературний критик, завідувач відділу поезії журналу «Новий світ» (Москва), лауреат телевізійної премії «Тефі» Павло Крючков, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Запис голосу відомої людини — це можливість продовжити її життя для нащадків, — сказав на відкритті свята П.Крючков. — Більш того це найцінніший матеріал для дослідників-літературознавців. Багато поетів, які читали свої вірші на публіці — пригадаємо знамениті вечори поезії у Московському політехнічному інституті — читають вірші, не дотримуючись написаного тексту, і в цьому виявляється їх особлива неповторність».

На святі пролунали у запису голоси поетів так званого срібного віку російської поезії, включаючи Осипа Мандельштама та Бориса Пастернака, нобелівського лауреата Іосифа Бродського, поетів- «шестидесятників», у тому числі, Андрія Вознесенського та Белли Ахмадуліної, поетів-фронтовиків, починаючи з Олександра Межирова, поета- «народника» Миколи Рубцова, харків’янина Бориса Чичибабіна — лауреата держпремії СРСР, який відбув строк ув’язнення у В’ятлазі за незгоду з владою…

Записи голосів були доставлені до Харкова із фонду літературного музею ім.Корнея Чуковського у Передєлкіно, а також із особистої фонотеки П.Крючкова.

Свято «Звучна поезія» було організовано з ініціативи діючого в Харкові музею Б.Чичибабіна, відомого під назвою «Чичибабін-центр«, а також за підтримки фонду народного депутата України Олександра Фельдмана. Як було вирішено, подібні літературні свята у галереї АВЕК, встановленій для пропаганди образотворчого мистецтва, буде продовжено.

Світлана Лігостаєва, ХАРКІВ
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/zvukovi_avtografi_znamenitih_poetiv_otrimali_lyubiteli_poeziii_u_harkovi_1731046

Григорій Суркіс залишить посаду президента ФФУ

Григорій Суркіс залишить посаду президента Федерації футболу України.

Про це керівник національної футбольної федерації заявив після засідання виконкому ФФУ, інформує Football.ua.

2 вересня нинішнього року відбудеться конгрес ФФУ, на якому буде обрано новий керівник федерації. Григорій Суркіс повідомив про те, що він не буде боротися за посаду президента організації.

Керівник ФФУ, крім того, зазначив, що він не проти скласти свої повноваження раніше, але за статутом необхідний тримісячний підготовчий термін до початку конгресу.

Григорій Суркіс очолив ФФУ в серпні 2000 року. У 2004 року його переобрали на 4-річний термін, а в 2007 року — ще на п’ять років.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/grigoriy_surkis_pokine_posadu_prezidenta_ffu_1730946

У Румунії винайшли «детектор плагіату»

Фахівці у сфері комп’ютерних технологій Університету міста Тімішоара в Румунії винайшли «детектор плагіату«.

Комп’ютерна програма може перевірити дипломні і наукові роботи студентів і викладачів на предмет плагіату, звіривши їх з існуючими аналогічними роботами по всій країні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

«Кінцевою метою нового винаходу стає боротьба з поширеним у Румунії явищем плагіату, як серед випускників навчальних
закладів, так і серед науковців різного рангу», — прокоментував новину ректор Університету Марілен Піртя. Він зазначив, що в разі виявлення плагіату проти студентів будуть застосовані санкції, аж до виключення з університету, а науковці втратять науковий ступінь.

Принцип роботи програми, за його словами, досить простий: досить відсканувати написану дипломну або наукову роботу, і за 1-2 хвилини комп’ютер перевірить наявність аналогічних робіт, опублікованих в інтернеті.

«Єдиним недоліком софту залишається його відносна обмеженість. Програма може поки «викривати» лише роботи, видані
румунською мовою. Водночас практика останніх років показує, що переважна їх більшість «списуються» з інтернету саме румунською мовою», — зазначив один із авторів винаходу.

Як повідомляло агентство, лише за останній місяць у Румунії висунуто звинувачення в плагіаті проти колишнього міністра освіти Іоана Манга і Генерального прокурора Лаури Ковесі.

Зінаїда Гурська, КИШИНІВ. 30 травня 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/1730802

Київських дітей невдовзі влаштовуватимуть до дитсадка по інтернету

Дізнатися все про будь-який київський дитсадок або навіть влаштувати у дошкільний заклад дитину невдовзі можна буде через інтернет. Відповідний проект розробляє київська влада спільно з провідним світовим виробником програмного забезпечення.

Про це поінформував голова КМДА Олександр Попов, повідомляє прес-служба КМДА.

«Разом із компанією «Майкрософт» ми хочемо зараз запровадити в Києві онлайн-систему запису дітлахів до дитсадків для того, аби будь-яка сім’я, маючи доступ до мережі інтернет, могла обрати дошкільний заклад та записати туди свою дитину. Ми хочемо зробити ці списки відкритими, щоб батьки могли відстежувати завантаженість того чи іншого садочка», – сказав О.Попов.

За його словами, торік столична мережа дитсадків розширилася на 4200 місць. На поточний рік заплановано її збільшення ще на 3500 місць. «3500 нових місць у дитсадках ми відкриємо цього року. І не лише за рахунок будівництва нових закладів, а й частково завдяки реконструкції. Ми звільнили приміщення, які раніше були передані в оренду бізнесові або державним установами. Зараз здійснюємо їхню капітальну реконструкцію, повертаємо профіль цим об’єктам», – зазначив голова КМДА.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kiiivskih_ditey_nevdovzi_vlashtovuvatimut_do_ditsadka_po_internetu_1730804