Інтелект для кар’єри потрібний, але гарненьке личко важливіше — соцопитування

Соцдослідження, проведене тижневиком «Коментарі» спільно з Інститутом ім.Горшеніна, показало, що і юнаки, і дівчата вважають ефектну зовнішність представниць прекрасної статі головним козирем у досягненні успіху.

Про результати дослідження повідомляє інтернет-портал Comments.ua.

«Зокрема, тільки 21,3% українських юнаків вважають, що в досягненні життєвих цілей прекрасній статі допомагає інтелект, тоді як 58,2% упевнені, що дівчата «виїжджають», в основному, на зовнішності», — пише видання.

Такої ж думки дотримуються і більшість представниць прекрасної статі: 52,2% дівчат упевнені, що гарненького личка і стильного одягу цілком достатньо для красивого життя.

В іншому ж п’ятірки «чинників успіху» для молодих чоловіків і для молодих жінок різняться.

Зокрема, юнаки на перше місце ставлять особисті якості, на друге — зв’язки, на третє — освіту, потім інтелект і міцне здоров’я.

Дівчата, поставивши на перше місце зовнішність, друге віддали особистим якостям, далі йдуть знайомства і хороша освіта. Замикає п’ятірку дівочих «рецептів успіху» вигідний шлюб.

При цьому інтелектуальним здібностям майбутні бізнес-вумен віддали сьоме місце, а міцному здоров’ю — дев’яте.

Втім, дослідження показало, що думки обох статей практично співпадають у питанні про те, кому в Україні легше зробити кар’єру. 40% дівчат і 35% юнаків вважають, що кар’єру в нашій країні простіше зробити, все-таки, чоловікам.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/intelekt_dlya_kare_ri_potribniy_ale_garnenke_lichko_vaglivishe___sotsopituvannya

Понад 60% українців не прагнуть купувати ліцензійний контент — R&B

Згідно з дослідженням, проведеному компанією Research & Branding Group, дві третини українців (61%) на сьогодні не готові купляти ліцензійний контент (програмне забезпечення, музику, фільми, електронні книги тощо). Водночас платити за «ліцензію» згодні 9% населення.

Такі дані R&B оприлюднила у п’ятницю на своєму сайті.

«Жителі України швидше згодні, ніж не згодні (48% і 9% відповідно) з тим, що висока для більшості пересічних громадян вартість ліцензійного контенту обмежує їх доступ до передових знань, а отже — віддаляє Україну від високорозвинених країн», — наголошується в дослідженні.

Крім того, зазначає R&B, українці швидше згодні, ніж не згодні (41% і 8% відповідно), що боротьба з інтелектуальним піратством — це не більше, ніж лобіювання інтересів великих компаній.

Водночас, думки респондентів розділилися із приводу твердження, що закриття сайтів, подібних EX.UA, є необхідним заходом, якщо наша країна прагне стати частиною цивілізованого світу. Кожен п’ятий (21%) з цим згоден, а кожен четвертий (25%) — не згоден.

Дослідження громадської думки про ставлення українців до боротьби з інтернет-піратством компанія R&B провела 10-20 лютого.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ponad_60_ukraiintsiv_ne_pragnut_kupuvati_litsenziyniy_kontent___randb

Фесенко: Путін змусить Україну шукати формати співпраці з СНД

Україні треба готуватися до того, що Володимир Путін реалізовуватиме на практиці ідею СНД, що безпосередньо вплине на двосторонні відносини.

Таку думку висловив у середу в УКРІНФОРМі, підбиваючи політичний підсумок березня з циклу «Дванадцять сходинок» голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Путін прозоро натякнув на те, що СНД буде пріоритетом його зовнішньої політики. І нам треба до цього готуватися — шукати відповідні формати як протидії, так і взаємодії, аби захищати свої національні інтереси», — сказав Фесенко.

Політолог зауважив, що позиція РФ у цьому питанні буде жорсткою, зокрема, щодо приєднання України до Зони вільної торгівлі з СНД. «Путін натякнув Януковичу, що треба швидше ратифікувати цю угоду. Однак, поки, як мені відомо, Україна поспішати з ратифікацією цієї угоди не буде, тому що там є певні проблемні питання», — підкреслив Фесенко.

Яна Лемешенко, КИЇВ. 28 березня 2012 року
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/fesenko_putin_zmusit_ukraiinu_shukati_formati_spivpratsi_z_snd

У Пекіні курцям загрожують штрафи до 32 доларів

Пекінські законодавці розробили циркуляр, в якому обумовлено заходи покарання за паління в заборонених місцях. Члени столичних зборів народних представників пропонують штрафувати курців на суму від 50 до 200 юанів (31,8 доларів), а менеджерів, які не встановили значки, що забороняють паління, — від 10 тис. до 30 тис. юанів (1,6 тис. — 4,8 тис. доларів), уточнює газета Beijing Times.

Видання цитує одного з авторів законопроекту Ін Сунняна, який відзначає, що «новий циркуляр спрямований на захист прав некурящих громадян». «Курці мають право палити, але й права некурящих залишатися здоровими не повинні страждати», — заявив він.

Крім того, в законопроекті пропонується оголосити 31 травня «Всесвітнім днем без тютюну» і заборонити продаж сигарет цього дня.

Для того, щоб новий закон вступив в дію, члени міського парламенту мають ще вислухати думки представників широкої громадськості. Пропозиції приймаються з понеділка, 26 березня, до кінця квітня.

Китай приєднався до Конвенції ВООЗ про заборону паління (FCTC) у закритих громадських і робочих місцях у 1995 році, і до 9 січня 2011 року мав виконати її умови. З 1 травня 2011 року в Китаї набула чинності заборона на паління в громадських місцях, яка поширюється на бари, ресторани, готелі, театри, а також автобусні зупинки, зали очікування вокзалів та аеропортів. Проте чітких заходів покарання прописано не було. На практиці заборона так і не виконується, принаймні, в ресторанах і барах.

Китай — країна, де найбільше палять, у світі. Активно палять тут чверть населення – більш як 350 млн осіб (це майже 35% усіх курців планети), кількість пасивних курців оцінюється в 740 млн. Щороку жертвами пристрасті до тютюну стають більш як 1 млн китайців. За прогнозами медиків, у 2030 році кількість жертв захворювань, викликаних палінням, досягне 3 млн, що становитиме чверть усіх смертей по країні.

Ольга Танасійчук, ПЕКІН. 28 березня 2012 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_pekini_kurtsyam_zagroguyut_shtrafi_do_32_dolariv

Україна за досягненнями у вищій освіті та науці скотилася на 41 місце у світі

За даними Національного фонду наукових досліджень США, за рівнем досягнень у сегменті вищої освіти та науки Україна за 10 років скотилася з 32 на 41 місце.

Про це заявив ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Михайло Згуровський під час «круглого столу» в УКРІНФОРМі на тему «Законодавче забезпечення реформування вищої освіти в Україні».

«За останні 10 років за сукупними досягненнями у сегменті вищої освіти і науки Україна перемістилася з 32 на 41 місце у світі, і зараз за цим потенціалом сукупно поступається одному Кембріджському університету», — сказав Згуровський.

При цьому ректор НТУУ «КПІ» зазначив, що мова йде не про відомий рейтинг Давоського саміту, а саме про рейтинг досягнень у вищій освіті та науці, які, за його словами, є «головними двигунами розвитку економіки та суспільства». «А відомий рейтинг Давоського саміту охоплює всю освіту країни загалом», — пояснив Згуровський.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_za_dosyagnennyami_u_vishchiy_osviti_ta_nautsi_skotilasya_na_41_mistse_u_sviti

ТОП-5 областей, куди переїжджають жити українці

Найбільше у межах України люди переїжджають жити у Донецьку, Дніпропетровську, Київську, Львівську й Харківську області.

Про це пише газета «Известия в Украине» з посиланням на дані Держстату.

«За офіційною статистикою, в межах України найбільше людей переїхало у Донецьку область(2670), поїхало звідти — 2839 людей. На другому місці з новоприбулих жителів — Дніпропетровщина. Туди на початку року переїхало 2599 осіб, але поїхали звідти — 2519 осіб», — зазначає видання.

Київ і область — лише на третьому місці з внутрішніх мігрантів. У столицю у січні прибуло 2305 осіб, проте у цьому ж місяці місто залишили 2445 осіб(в область переїхали 2349 осіб, поїхали звідти — 1643 людини).

На четвертому місці — Львівщина(приїхали 2190 осіб, поїхали — 2155 осіб). На п’ятому — Харківщина. Туди у січні прибуло 2108 осіб, залишили область — 2271 людина.

Згідно з офіційною статистикою, у січні переїхали жити з-за кордону 2811 людина. Поїхали з країни 842 людей. Таким чином, міграційний приріст населення на початку року становив 1969 осіб.

За підсумками 2011 року в Україну іммігрувало 31,7 тис. осіб. При цьому офіційно поїхало за рубіж у пошуках кращого життя вдвічі менше — 14,6 тис. осіб.

Скільки людей щороку залишає Україну у пошуках нового життя, кращих умов праці — не знає ніхто. Адже велика частина українців, які виїжджають за кордон на роботу, роблять це нелегально або напівлегально.

Цифри, що називаються експертами, коливаються від 1,5 до 7 млн. осіб. У Міжнародній організації з міграції називають цифру в 2,5 млн. осіб.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/top_5_oblastey_kudi_pereiigdgayut_giti_ukraiintsi

ТОП-10 сайтів, де можна підхопити вірус

Проаналізувавши обсяг неліцензійного ПЗ, поширюваного в Інтернеті, фахівці G Data SecurityLabs розділили шкідливі сайти на тематичні категорії й виділили ТОП-10 найнебезпечніших видів, де сьогодні найпростіше підхопити вірус.

Про це інформує internetua.com.

Перше місце у списку найнебезпечніших сайтів посідають тематичні портали про технології й телекомунікації. До цієї категорії входять веб-сайти про комп’ютери, технології зв’язку, мобільні новинки, про мережу Інтернет й інше.

До другої групи входять сайти під загальною назвою бізнес: бізнес-видання, портали бізнес-новин, всіляких курси лекцій, сервіси для підвищення ефективності бізнесу.

І тільки третю позицію з трохи більшою часткою посідають сайти з порнографічним контентом, які завжди мали погану репутацію через вміст шкідливого коду.

Досить закономірно, що сайти, пов’язані з обміном файлів і peer-2-peer з’єднанням, також знаходяться у першій п’ятірці рейтингу. Величезний обсяг шкідливих файлів поширюється разом з нелегальним контентом серед любителів переступити закон про авторське право.

З цією групою безпосередньо пов’язана і наступна категорія небезпечних сайтів, яка розташувалася на шостому й сьомому місці, — розваги. До неї відносяться портали з музикою, фільмами, відео з концертів, сайти з новинами зі світу шоу-бізнесу, плітками про знаменитості.

Категорія з блогами, що посідає восьму позицію, включає будь-які види блогів, від фото, аудіо й кіно-блогів, до стандартних текстових блогових майданчиків.

Частенько блогові платформи не можуть похвалитися хорошим технічним оснащенням, яке допоможе протистояти небезпекам.

І останні два місця розділили сайти про подорожі й ігрові портали.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/top_10_saytiv_de_mogna_pidhopiti_virus

Метеорологи прогнозують затяжну і прохолодну весну

Весна цьогоріч буде прохолодною, затяжною і нестабільною як у плані температур, так і в плані опадів.

Такий довгостроковий прогноз оприлюднила в понеділок на прес-конференції в УКРІНФОРМі завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту МНС України Вазіра Мартазінова.

«Сказати, що весна цьогоріч буде теплою, не можна. Весна буде тривалою, затяжною аж до середини червня. Ми очікуємо нестійких погодних умов протягом квітня, травня і червня, але водночас окремі дні будуть дуже сухими і теплими. На Західній Україні буде більше сухих і аномально теплих днів, а в центрі менше», — сказала Мартазінова.

Вона поінформувала, що середньомісячна температура квітня буде на 1-2 градуси вищою, ніж у попередні роки і становитиме 10° тепла. Водночас з кінця першої декади до середини місяця на всій території України очікуються нічні заморозки. Заморозки також очікуються у першій декаді травня: температура повітря вночі становитиме близько 0°. А в другій половині травня температура в окремі дні сягатиме 30 градусів.

«У травні буде майже порівну як холодних днів, коли температура повітря буде нижчою за середні багаторічні значення, так і теплих. За рахунок цього середньомісячна температура залишатиметься у межах норми, а насправді це буде результатом дуже різних погодних умов — різких перепадів холоду і тепла», — зауважила науковець. Вона зазначила, що опади у квітні і травні також у цілому залишатимуться у межах норми, хоча в окремі дні очікуються сильні зливи. А у червні загальномісячна кількість опадів буде вищою за норму.

Зокрема, Мартазінова повідомила, що з кінця першої декади і до середини квітня майже на всій території Україні синоптики прогнозують сильні опади, а 14-15 квітня зливи, які супроводжуватимуться градом і посиленням вітру. Сильні опади очікуються і в першій декаді травня та з кінця першої декади і до середини червня.

Підсумовуючи, науковець наголосила, що цьогоріч «ми чекаємо багато днів з дощами майже до липня», у той час як попередні роки спостерігалися «стійкі сухі процеси».

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/meteorologi_prognozuyut_zatyagnu_i_proholodnu_vesnu
http://photo.ukrinform.ua/ukr/current/indexa.php?asearch=TRUE&event_id=451175

На гірськолижній трасі ГТК «Мигово» вперше змагалися журналісти

Засніжило… Цієї доби у Карпатах — 3 градуси морозу, хоча ще 2 тижні тому переважала цілковито протилежна — до +18 градусів температура, коли сніг і яскраве весняне сонце стали єдиним цілим. Саме тоді — позаминулими сонячними вихідними укрінформівці взяли участь у першому всеукраїнському змаганні журналістів з гірськолижного спорту.
Відбулася ця прем`єрна подія в селі Мигове Вижницького району Чернівецької області на базі й за співучасті гірськолижно-туристичного комплексу «Мигово» — напередодні закриття офіційного лижного сезону. У змаганні взяли участь більш як 20 учасників — представники 8 регіонів України: Києва і Київської області, Донецької й Полтавської областей, журналісти з Вінниці, Харкова, Кіровограда, Одеси і Чернівців.
Перше місце, щоправда, було не за укрінформівцями: продемонструвавши найкращий час у заліковому швидкісному слалом-спуску, його виборола журналістка вінницького обласного тижневика «Кур’єр» Тетяна Чуркіна. Але загалом серед призерів змагання таки був представник нашого агентства — оглядач Редакції економічної інформації Укрінформу Валерій Барський. В.Барський став володарем спецпризу змагань — «За волю до перемоги».
Попередньою підготовкою, тренуваннями журналістів-лижників й питаннями безпеки змагань опікувалися професійні спортсмени-інструктори гірськолижної та сноуборд школи «
Каштан Чернівці», котрі на постійній основі ведуть викладння в ГТК «Мигово». Відтак у підсумку перегонів — жодної травми, тільки позитивна зарядженість учасників змагань енергією снігу й сонця.
До речі, нещодавні примхи погоди (як і обіцяні на квітень прохолодні прогнози) не скорочують, а навпаки — подовжують карпатський лижний сезон. В «Мигово» він був офіційно закритий 20-го березня… і схоже, може бути відкритий знову. ))) Принаймні, з`явилися (чи то пак, випали у вигляді свіжого снігу) переконливі для цього підстави. )))

http://photo.ukrinform.ua/ukr/current/indexa.php?asearch=TRUE&event_id=450813

«Джинса» мало впливає на вибір українців — політолог

Професійний рівень споживання інформації в Україні не є високим, тому не кожен українець зможе відрізнити проплачений політиками матеріал у засобах масової інформації. Нині централізованої «джинси» немає, а спонтанна продукується різними політиками.

Таку думку в коментарі «Тижню» висловив політолог, голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.

«Якщо політик своїм життям і прикладом доводить те, що він говорить, то це справляє набагато більший ефект, ніж «заказушні» матеріали і пряма реклама. А тому ключове питання полягає в тому, щоб зуміти достукатись до сердець українців саме цими засобами. Замовні матеріали, певною мірою, деморалізують суспільство на рівні еліт», — зауважує він.

На думку Тарана, на українців найбільше «впливає життєва позиція і реальні історії успіхів політиків». У той же час, за його словами, постійне нав’язування замовних матеріалів безперечно може справити негативний ефект.

Політолог вважає, що українським політикам, насамперед, варто переконувати так званий «тонкий і вразливий прошарок суспільства», який формують представники моральних, інтелектуальних лідерів, експерти тощо. І така нова політична сила виграє не тільки вибори, а й політику на багато років вперед.

«Захопити цих людей, які формують думку суспільства, надзвичайно складно, і їх точно не можна купити «джинсою», а скоріше довірою і моральною позицією», — додав експерт.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/dginsa_malo_vplivae__na_vibir_ukraiintsiv___politolog