Майже третина українців вважають сфальсифікованими вибори до російської Держдуми — опитування

Близько 30,5% українців вважають, що грудневі вибори до Державної думи Федеральних Зборів Російської Федерації були сфальсифіковані на користь «Єдиної Росії».

Про такі результати соціологічного опитування повідомив соціолог, керівник компанії Research and Branding Group Євген Копатько, виступаючи на «круглому столі» у Києві на тему «Ризики «кольорової» революції в Росії«, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Ми запропонували таке запитання-твердження, чи згодні ви з тим, що вибори до Держдуми РФ були сфальсифіковані на користь партії «Єдина Росія»… Так от, з цим твердженням, в цілому, в Україні згодні 30,5% респондентів», — сказав він.

За словами Є.Копатька, 23% опитаних українців з цим твердженням не погодилися, ще 46,5% — не змогли відповісти. Він відзначив різницю у відповідях в залежності від регіону: на Західній Україні схвально відповіли 47% респондентів, а на південному сході — 23%. Вказані дані, пояснив соціолог, демонструють сприйняття українцями подій у Росії через призму ЗМІ.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/mayge_tretina_ukraiintsiv_vvagayut_sfalsifikovanimi_vibori_do_rosiyskoii_dergdumi___opituvannya

Фальсифікації на виборах виведуть людей на вулиці – політолог

Нинішні рейтинги влади можуть стати приводом для використання адміністративного ресурсу на виборах до Верховної Ради, що, у свою чергу, викличе масові акції протесту.

Таку думку на прес-конференції на тему «Передчуття революції, або Де в українця «кнопка?» у середу висловив політтехнолог Сергій Гайдай, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Як тільки буде включено механізм фальсифікацій, це реально може вивести людей на вулиці», — сказав Гайдай.

Він переконаний, що люди протестують через неможливість щось змінити.

«Тобі оголосили, що за законом ти можеш щось змінити, а потім, як наперсточники, сказали: ні, кульку ти ніколи не вгадаєш, скільки не намагайся. Тому люди від обурення виходять на вулицю. Через це стався Майдан, і майбутні акції протесту й вихід (людей на вулиці — авт.) неминучі, якщо майбутні вибори 2012 року і більшою мірою 2015 року будуть нелегітимними, відбудуться явні фальсифікації, і міжнародне співтовариство скаже про те, що це були фальсифікації», — вважає політтехнолог.

Надія Юрченко, КИЇВ. 15 лютого 2012 року.
http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/falsifikatsiii_na_viborah_vivedut_lyudey_na_vulitsi__politolog

Політики переконують українців у неспроможності до революцій — експерти

Сподівання вітчизняних політиків на те, що українці через свою мирну ментальність не схильні до соціальних потрясінь, є міфом і самообманом.

Таку думку на прес-конференції на тему «Передчуття революції, або Де в українця «кнопка»? у середу висловили політтехнолог Сергій Гайдай і політолог Сергій Таран, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Мирна ментальність — це міф, вигідний владі. Вони кажуть: сидіть тихо, українці, ви ні нащо не здатні. При цьому навіть якщо в українській історії подивитися на ментальність українців, то звідки тоді взялися УПА, Колївщина, про яку всі підзабули, махновщина? Тому, коли кажуть, що революцій не буде, бо в нас не така ментальність, це самообман», — сказав С.Гайдай.

Такої ж думки дотримується і С.Таран. За його словами, вітчизняні політики створюють міф, що українці насправді дуже мирні люди, які не люблять сперечатися, що їхня хата скраю і їм байдужі всі соціальні потрясіння.

«Насправді українці достатньо радикальні у переконаннях: їм або одне, або інше, і компромісу дуже мало… Це лише питання часу, коли відбудуться потрясіння», — переконаний він.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/politiki_perekonuyut_ukraiintsiv_u_nespromognosti_do_revolyutsiy___eksperti

Сайти знайомств ошукали австралійців на 21 мільйон доларів

Шахрайські сайти знайомств торік ошукали довірливих австралійців на 21 мільйон доларів, повідомляє місцева газета Herald Sun. Це на 6 мільйонів доларів більше, ніж у 2010 році. Усього зареєстровано понад 2100 випадків шахрайства.

Багато злочинних сайтів розміщено за межами Австралії і належать міжнародним шулерським мережам. Сайти створені, відзначає газета, не тільки з використанням досягнень новітніх інформаційних технологій, але й із застосуванням психологічних знань. Це дозволяє грати на потребах людини у новизні, романтичних пригодах та інших його емоціях.

Австралійська асоціація із захисту споживачів у зв’язку із зростанням мережевого шахрайства розробила спеціальні рекомендації для користувачів Інтернету. Їх дотримання дозволить мінімізувати збитки від злочинних сайтів. Однак, відзначив представник асоціації, багато людей не люблять чужих порад.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/sayti_znayomstv_oshukali_avstraliytsiv_na_21_milyon_dolariv

Чоловіки, які голяться щодня, живуть довше — вчені

Чоловіки, які щодня голяться, рідше страждають від серцево-судинних захворювань, і, отже, довше живуть, ніж чоловіки, які менше обростають щетиною.

Таке відкриття зробили британські вчені, повідомляє webmd.com

У довгостроковому дослідженні взяли участь близько 2,5 тис. чоловіків віком 45-59 років, які проживають в Уельсі. Вони надали експертам інформацію про свій спосіб життя. Аналіз даних показав, що чоловіки, які голяться щодня, частіше займаються сексом, рідше палять і рідше страждають від проблемам із серцем.

Учені пояснили, що на швидкість росту волосся впливають гормони тестостерону та естрогену. Ці ж гормони пов’язані з розвитком серцево-судинних захворювань.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/choloviki_yaki_golyatsya_shchodnya_givut_dovshe___vcheni

День закоханих: свято торгівлі чи романтики?

День святого Валентина, або День закоханих, який ті, кого «оповивають» такого роду почуття, традиційно відзначають 14 лютого, — це чисто комерційне свято, яке не має жодного відношення до постаті святого Валентина, ба навіть більше — до самої дефініції «кохання».

На цьому в ексклюзивному коментарі кореспондентові УКРІНФОРМу наголосив речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря).

«Свято Дня закоханих насправді не відповідає фактам з життя реального святого Валентина і про це, при бажанні, можна прочитати навіть в Інтернеті. У Православній церкві День пам’яті святого Валентина відзначають влітку. Тому, насправді, це не що інше, як чисто комерційне свято, яке до кохання не має ніякого відношення», — сказав речник Київської патріархії.

Зокрема, за словами архієпископа, це святкування є продовженням римсько-язичницької традиції: у цей день хлопці приносили жертви Богам. Зі шкіри жертовних тварин юнаки вирізали пояси, а потім ніби жартома били ними дівчат, а відтак «усе закінчувалося розпустою». Вважалося, що це допоможе влаштувати щасливе сімейне життя та бути плодючими матерями.

«У середньовічній Європі, зрозуміло, що святкувати язичницьке свято було неможливо, тому деякі люди вирішили надати йому такого романтичного забарвлення. Ось так крізь століття воно дійшло до нашого часу і було, в першу чергу в Америці, комерціалізоване», — зауважив архієпископ.

Натомість, розповів він, російська церква — на противагу Дню св. Валентина — почала висувати інше — День пам’яті святих Петра і Февронії — свято подружньої вірності та любові. На заваді коханню цим двом не став навіть різний соціальний статус, оскільки Петро був князем, а Февронія — простолюдинкою. «Але їхнє кохання подолало усі перешкоди, і вони навіть поховані в одній домовині. Саме тому це свято почали пропагувати як противагу Дню святого Валентина», — сказав архієпископ.

Таким чином, констатував речник Київської патріархії, підтримувати під виглядом християнських такі язичницькі свята, як День закоханих, свято Івана Купала, Хелловін церква не радить, навпаки, — закликає своїх вірян їх не відзначати. «Не думаю, що є якась потреба віруючих людей ці свята, а саме День закоханих, якимось чином відзначати. Свою любов та вірність можна виявляти кожного дня без якоїсь спеціальної комерційної нагоди», — підсумував архієпископ.

Нагадаємо, Валентин, який подарував ім’я Дню усіх закоханих, жив у ІІІ столітті від Різдва Христового у римському місті Терні, де був священиком. На той час Римом правив імператор Клавдій, котрий найбільше шанував звитягу непереможних римських легіонів і доволі неприхильно ставився до християн. Один із указів імператора взагалі забороняв легіонерам одружуватися, бо, на його думку, шлюб заважав зосереджуватися на служінні імперії. Всупереч цій суворій забороні Валентин далі таємно вінчав закоханих легіонерів. Коли ж про це стало відомо імператору, наприкінці 269 року Клавдій підписав указ про страту Валентина.

Нині мощі святого зберігаються у м. Самбір Львівської області у церкві Різдва Пресвятої Богородиці.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/den_zakohanih_svyato_torgivli_chi_romantiki

Активістку FEMEN оштрафували на 1000 рублів за топлес-акцію біля Газпрому

Активістку FEMEN, яку в понеділок затримали у Москві за участь у акції біля Газпрому, оштрафували на 1000 рублів (близько 250 грн) і відпустили.

Про це власному кореспондентові УКРІНФОРМу в РФ повідомили в консульському відділі Посольства України в РФ.

«Громадянку України, яку затримали за акцію біля Газпрому, оштрафували на 1000 рублів за дрібне хуліганство і відпустили. Сьогодні вона планує відвідати консульство (у Москві. — Ред.), де знаходяться її речі», — сказав співбесідник.

Як повідомляло агентство, 13 лютого поліція Москви затримала активістку української організації FEMEN, яка разом з кількома колегами провели топлес-акцію перед штаб-квартирою «Газпрому», протестуючи проти високих цін на газ, які холдинг встановив для України. Як зазначається у повідомленні самих FEMEN, дівчата проникли на територію «Газпрому» з плакатами «Стоп газовий шантаж», «Гаси Газпром!». Одна з активісток Оксана Шачко підняла український прапор на даху КПП штаб-квартири.

Ігор Соловей, МОСКВА. 14 лютого 2012 року.
http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/aktivistku_femen_oshtrafuvali_na_1000_rubliv_za_toples_aktsiyu_bilya_gazpromu

У Києві за місце для намету під час Євро-2012 правлять, як за польський хостел — експерт

За місце для намета зі шведських уболівальників Євро-2012 у Києві правлять 40 євро — стільки ж коштує проживання у хостелі у Польщі.

Про це на прес-конференції на тему: «Чому іноземні туристи бояться їхати на Євро-2012 до Києва?» поінформувала експерт Інституту практичної політики Світлана Кушнір, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Шведи передбачають, що приїде 6,5 тис. їхніх уболівальників, вони запитали про можливість розміщення із своїми наметами за 10 євро на добу з людини. Поки що торг триває, наші кажуть — сорок. Ви уявляєте: приїхати зі своїм наметом, жити десь на острові і заплатити, як за хостел у Польщі», — сказала вона.

Кушнір нагадала, що під час Євробачення наметове містечко на Трухановому острові було напівпорожнім. На її думку, така ситуація може повторитися і під час Євро-2012, оскільки з огляду на дорожнечу та низький рівень сервісу іноземні вболівальники віддають перевагу розселенню у польських містечках, а на матчі в Україну прилітатимуть.

Як повідомлялося, представники збірної Швеції попередили Київ про те, що для розміщення їхніх уболівальників потрібно близько 6 тисяч місць, причому шведи збираються селитися переважно у кемпінгах.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/u_kie_vi_za_mistse_dlya_nametu_pid_chas_e_vro_2012_pravlyat_yak_za_polskiy_hostel___ekspert

Київ для туристів під час Євро-2012 буде вдвічі дорожчий за Варшаву — експерти

Перебування у Києві під час Євро-2012 коштуватиме іноземному туристу вдвічі дорожче, ніж у Варшаві.

Про це на прес-конференції на тему: «Чому іноземні туристи бояться їхати на Євро-2012 до Києва?» у вівторок заявили експерт Інституту практичної політики Світлана Кушнір та активіст руху хостелів, координатор ініціативи «Київ — гостинне місто!» Юлія Шкурко, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«У Києві стандартна мінімальна за сім днів перебування за booking (міжнародна система бронювання. — Ред.) становить 1440 євро. У Варшаві за сім днів, при тому, що там також підвищилися ціни у зв’язку з Євро-2012, — це 660 євро», — сказала Ю.Шкурко, додавши, що українські ціни перевищують «усі можливі стандарти» більш як удвічі.

Водночас С.Кушнір поінформувала, що порівняння вартості одноденного перебування іноземного туриста у Києві та Варшаві також не на користь української столиці.

Зокрема, у розрахунки експерти включали ціни в обох містах за розміщення на одну ніч у чотиризірковому готелі, вартість піци з сиром, однієї порції сухого мартіні і однієї поїздки на таксі на відстань 8 км. «Гостю української столиці за це доведеться витягти з гаманця 332 долари, а туристу, який поїде у Варшаву, — 149 доларів», — зазначила вона.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/kiiiv_dlya_turistiv_pid_chas_e_vro_2012_bude_vdvichi_dorogchiy_za_varshavu___eksperti

Прощання з Х’юстон пройде наприкінці тижня в Ньюарку – ЗМІ

Церемонію прощання з поп-зіркою Уїтні Х’юстон планують провести на території спорткомплексу Prudential Center у її рідному місті Ньюарк. Тіло співачки у понеділок вночі вже доставлено з Лос-Анджелесу до штату Нью-Джерсі.

Про це повідомляє The New York Times.

«Заходи у Prudential Center, ймовірно, включатимуть прощання в четвер і похорон у п’ятницю», — пише видання з посиланням на джерела, обізнані з попередніми планами родичів Х’юстон.

Очікується, що у комплексі, розрахованому на 17,6-18,5 тис. місць, може бути встановлено ще 1 тис. додаткових.

Як повідомлялося, 48-річну Уїтні Хьюстон знайшли непритомною минулої суботи в номері готелю Beverly Hilton у Лос-Анджелесі. Її життя врятувати не вдалося.

Винесення офіційного висновку про причину смерті співачки відкладено до отримання результатів токсикологічної експертизи, які будуть за 6-8 тижнів.

http://newsar.ukrinform.com/ukr/news/proshchannya_z_hyuston_proyde_naprikintsi_tignya_v_nyuarku__zmi