Міліція закрила ex.ua

Міліція припинила діяльність популярного файлообмінника ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. Про це УКРІНФОРМу повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю (УЗГ) МВС України.
«31 січня діяльність веб-ресурсу ex.ua припинено у рамках розслідування кримінальної справи про порушення авторського права і суміжних прав», — уточнили у відомстві. За даними МВС, адміністрація сайту забезпечувала масштабне поширення в Україні та за її межами «протиправного контенту — сотень тисяч найменувань аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм та комп’ютерних програм».
Підставою для порушення кримінальної справи послугували звернення до МВС офіційних представників провідних світових виробників програмного забезпечення, зокрема, міжнародних корпорацій «Adobe Systems Inc.«, «Microsoft Corporation«, «Graphisoft Inc.«, програмні продукти яких незаконно поширювалися через веб-сайт ex.ua, зазначили у силовому міністерстві.
Під час обшуків в офісі та дата-центрах файлообмінного ресурсу оперативники вилучили 200 серверів із загальним обсягом інформації понад 6 000 терабайт. З’ясовано, що адміністрацію ресурсу очолював громадянин Латвії. У даний час міліція допитує 16 працівників компанії. «Наразі ще невідомо, скільки осіб загалом буде притягнуто до відповідальності, оскільки тривають слідчі та процесуальні дії», — пояснили у МВС України.

http://www.ukrinform.ua/ukr/static/

Міноборони «ВКонтакте»

Міністерство оборони України відкрило сторінку у соціальній мережі «ВКонтакте«. Про це повідомила прес-служба МОУ.

«Відтепер увазі користувачів Інтернету пропонуватимуться щоденні оперативні інформаційні повідомлення, фото та відеосюжети про життєдіяльність Збройних Сил України», — зазначається у повідомленні.

Враховуючи молодий вік аудиторії, на який розрахована сторінка, вона має креативний формат і, крім інформування про головні події з життєдіяльності Збройних Сил України, виконує розважально-інтерактивну функцію.

Наповнює сторінку Департамент преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

Найбільша ж «щільність» органів влади України у соцільних мережах продовжує спостерігатися на вітчизняному Інтернет-ресурсі «Блоги» — http://blogs.ukrinform.gov.ua/

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1072680

Цієї ночі настав Рік Дракона

За Східним календарем 23 січня настає рік Чорного Водяного Дракона. Він триватиме до 10 лютого 2013 року, який пройде під знаком Змії.

За Східним календарем Дракон — істота сильна й могутня, може стати як потужним покровителем, так і посіяти хаос. Чорний Дракон втілює сильну первісну стихію водного потоку, яким потрібно буде навчитися управляти.

Для китайців народитися у рік Дракона вважається величезним везінням. Адже ця міфічна істота втілює щастя, міцне здоров’я й успіхи в кар’єрі. З давніх часів Дракон був символом китайських імператорів.

Щороку напередодні Нового року люди наклеюють на дверях червоні парні написи, запускають хлопавки, у будинках горять вогні, люди не лягають спати і не сплять всю ніч, що по-китайськи називається «Шоу сунь» — «оберігати рік».

Ніч під Новий рік китайці називають «ніччю зустрічі після розлуки». Для них це найважливіший момент року. Уся сім’я збирається за святковим столом до новорічної вечері, яка відрізняється великою кількістю і різноманітністю страв.

Перші п’ять днів нового року призначені для зустрічей. Родичі, друзі, однокласники, товариші по службі відвідують і вітають одне одного З Новим роком.

На Новий рік традиційним подарунком є кишенькові гроші в спеціальних червоних конвертах, які прийнято дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують будь-якій дитині, що прийшла у будинок у перші 15 днів Нового року.

На свято Весни кілька днів поспіль проводяться шумні народні гуляння і ярмарки, де виконують танці лева і драконів, хороводи «сухопутних човнів», номери на ходулях. Новорічні свята закінчуються після свята Ліхтарів, на п’ятнадцятий день першого місяця за Місячним календарем.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1071797

Хакери з руху Anonymous атакували сайти ФБР і мінюсту США

Хакери з міжнародного угруповання Anonymous зламали сайти ФБР і міністерства юстиції США, а також деяких звукозаписних компаній в помсту за закриття найбільшого в світі файлообмінника Megaupload, передає CNN.

«Уряд закрив Megaupload, через 15 хвилин після цього Anonymous закрив сторінки уряду і музичних підприємств», — говориться в повідомленні угруповання.

Крім веб-ресурсів американської влади, хакерської атаки зазнали сайти компаній-правовласників у сфері музики і відео — Universal Music, Warner Music Group, Американської асоціації звукозаписних компаній. За ніч більшість сайтів вдалося «підняти». Джерело в Мінюсті повідомило, що ФБР почало перевірку.

Хакери Anonymous провели свою акцію у відповідь на закриття файлообмінного сервісу Megaupload і арешт в Новій Зеландії його фундатора Кіма Доткома, а також трьох його помічників. Керівництво файлообмінника обвинувачується в піратстві, відмиванні грошей і завданні своїми діями втрати власниками прав на інтелектуальну власність на десятки мільйонів доларів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1071579

Православні та греко-католики святкують Хрещення Господнє

Православні та греко-католицькі християни святкують Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. У народі його називають Йордана (або Ордана), Водохреще.

Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення на Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже цього дня, за християнським ученням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

Вважається, що на Водохреще вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. Цього дня в усіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Потім її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. До речі, залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні з криги вирубували великий хрест («йордан«) і ставили його поряд з ополонкою.

До Водохреща жінки намагалися не полоскати у воді білизни, бо «там чорти сидять і можуть вчепитися». Натомість дівчата у посвячену воду клали калину чи коралі і вмивалися, аби щоки були рум’яними. Загалом до Водохреща протягом усіх свят жінки не ходили по воду, це мали робити лише чоловіки.

Після Водохреща розпочинався новий весільний сезон, який тривав до Великого посту.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1071150

Сьогодні — щедра кутя, а завтра — Василя!

Напередодні Нового року (за старим стилем 13.01) в Україні відзначали Щедрий вечір. Цим самим завершувався період «Святих вечорів«, який тривав з 6 до 12 січня.

13 січня називають святом Меланки, цього дня в селянському господарстві виконувався цілий ряд ритуальних дій.

Зранку починали готувати другу обрядову кутю — щедру. На відміну од багатої, її можна було заправляти скороминою; на Поліссі, скажімо, зерно варили зі смальцем. Як і на багатвечір, кутю також ставили на покуть, дотримуючись попередніх обрядів. Крім того, господині пекли чимало млинців із салом, готували пироги, вареники з сиром, щоб віддаровувати щедрувальників та посівальників.

Господар ретельно прибирав все обійстя, вичищав і добре годував домашню живність, а господиня готувала все необхідне для Щедрої вечері: святкові страви і чистий одяг для родини. Люди вважали, що цього вечора з неба сходить Щедрий бог, оглядає все господарство і входить до хати.

Звечора і до півночі обходили оселі щедрувальниці. Юнки, зібравшись у гурти, з поетичними піснями-щедрівками відвідували сусідів, а дівчата-підлітки щедрували поодинці чи гуртом.

Парубки в цей час «водили Меланку«, тобто перевдягненого в жіноче вбрання жартівника. З цим сюжетом пов’язані саркастичні сценки, що їх розігрували учасники дійств.

Зі щедрою кутею пов’язано чимало побутових обрядодій. Скажімо, щоб владнати якийсь конфлікт, сусіди йшли один до одного миритися, аби «Новий рік зустріти в мирі й злагоді». Хлопці, котрі перед цим «отримали гарбуза», вдруге засилали сватів з надією «на благословенну згоду».

УКРІНФОРМ

Відсьогодні можна подавати заявки на реєстрацію нових доменних імен першого рівня

12 січня всі бажаючі почнуть подавати заявки на реєстрацію нових доменних імен першого рівня, повідомляє Бі-Бі-Сі. Як ім’я тепер можна буде використовувати практично будь-яке слово — від торговельної марки або назви організації до географічних назв. Внаслідок цього список звичних закінчень інтернет-адрес — таких, як .com, .org або .ru — може доповнитися доменами .pepsi, .london та іншими.

Реформа доменних імен першого рівня викликала неоднозначну реакцію експертів і міжнародних організацій, але американська організація Icann, що регулює систему найменування сайтів, вважає її необхідної для заохочення конкуренції і свободи вибору у мережі.

Експерти говорять, що реєстрація домена коштує досить дорого, тому буде доступна далеко не всім бажаючим. Одна лише подача заявки коштуватиме приблизно 185 тисяч доларів. Втім, дорожнеча не зупиняє тих, хот бажає отримати нове доменне ім’я. Серед таких «претендентів» вже називаються, зокрема, провідні транснаціональні компанії. Прийом заявок припиняється у квітні поточного року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1069474

Україна святкує Різдво

Українці, як і всі православні та греко-католики, починають святкувати Різдво, яке відзначається 7 січня.

Саме на Різдво, за біблійними переказами, у Віфлеємі у хліві Діва Марія народила Ісуса Христа. У цей день люди намагаються не їсти до сходу першої зірки — саме яскрава зірка вказувала колись шлях волхвам до новонародженого Сина Божого.

Святий вечір, або Багата кутя, завершує чотиритижневий різдвяний піст. Вечеря, за традицією, складається з 12 пісних страв — на честь 12 апостолів та щоб кожен місяць у новому році був щедрим. Головна серед страв — кутя, яку зазвичай готують із пшениці і куштують першою. Ось один із рецептів куті: помити дві склянки пшениці, замочити на кілька годин, потім варити на середньому вогні до готовності; промити і запарити (залити на 20-30 хв. окропом) 1 склянку маку, перетерти в макітрі або перемолоти 2-3 рази на м’ясорубці чи кавомолці; подрібнити і присмажити 1 склянку горіхів; усе перемішати й додати вимиті і підсушені родзинки та мед.

До куті обов’язково готують узвар. Решта 10 страв мають бути пісні: без м’яса, молока, яєць та жиру, тільки на олії.

Так, на Різдво крутять голубці з пшоном, готують смажену або заливну рибу, пісний борщ, грибну чи рибну юшку, тушковану капусту з грибами, салат із солоних огірків, з квашеної чи свіжої капусти, картоплю або кашу, вареники, квасолю або квасолеві млинці, смажені гриби з цибулею, пироги або пампушки…

Різдвяним атрибутом є також дідух — сніп із колосків жита або пшениці, зібраних наприкінці жнив.

Після вечері діти йдуть колядувати. Зазвичай, колядують хлопчики — вважалося, що вони приносять удачу.

Другого дня, на Різдво, ходить вертеп. Молодь перевдягається в Ірода, пастухів, Янгола, Чорта і навіть Смерть. Добрі сили славлять народження Христа, а злі сили намагаються їм зашкодити.

http://www.ukrinform.ua/ukr/?topic=true