Сьогодні папа Римський Бенедикт XVI відкриє в Інтернеті інформаційний портал Ватикану

Папа Римський Бенедикт XVI сьогодні особисто відкриє новий інформаційний портал Ватикану News.va, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Радіо Ватикану. На порталі будуть розміщені статті й відеоматеріали про діяльність понтифіка, а також коментарі найважливіших міжнародних подій з точки зору Святого Престолу англійською та італійською мовами.

Новий ЗМІ Ватикану буде тісно співробітничати з газетою Osservatore Romano, заснованою 150 років тому, і з радіо Ватикану, яке нещодавно відсвяткувало 80-річчя. Контент для порталу будуть постачати також інформаційне агентство і телевізійний центр Ватикану.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1024538

Світові загрожує найпотужніша за 150 років магнітна буря

У найближчі півтора роки Земля піддасться дії найсильнішої за останні 150 років магнітної бурі, викликаної мас- штабними спа- лахами на Сонці. Згідно з прогно- зами, очікувана буря погрожує вивести з ладу найважливіші си- стеми життє- забезпечення, зокрема, систему електропостачання і комп’ютерне обладнання.

Як повідомляє The Sunday Times, у зв’язку з цим уряд Великої Британії навіть готується на основі спеціального закону про надзвичайні ситуації у разі потреби, відключати електрику на території усієї країни, щоб скоротити шкоду від магнітної бурі, що насувається.

Як зазначають учені, Сонце зараз увійшло у цикл підвищеної активності, яка досягне свого піку в 2012 році. За їх розрахунками, прийдешня магнітна буря як мінімум у 5 разів перевершить за силою ту, в результаті якої в 1989 році без електрики залишилися 6 мільйонів жителів канадської провінції Квебек.

Раніше вчені висловлювали припущення, що сонячна активність у наступні 20-30 років може різко знизитися, що може призвести до повторення так званого «маундерівського мінімуму» — найтривалішого падіння сонячної активності з 1645 по 1715 рік, з яким пов’язують «малий льодовиковий період» у Європі.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1023062

Укргідрометцентр прогнозує похолодання до середини липня

Укргідрометцентр прогнозує 23-25 червня потепління, після чого майже по всій території України настане похолодання, яке триватиме приблизно до середини липня. Про це під час прес-конференції в середу повідомив начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

«Протягом 23-24 червня слід чекати підвищення температури по всій території України до 20-25 градусів вище нуля. Починаючи з 25 червня, ми чекаємо проходження холодного атмосферного фронту, який буде дуже активним і, як наслідок, зменшення температурного режиму в Західних, Північних та Центральних областях, а 26 червня — на Сході і півдні України», — сказав синоптик.

За його словами, прогнозується зниження температури повітря у західних областях до 15-20 градусів, в інших регіонах — до 17-22 градусів. Похолодання супроводжуватиметься грозами, градом та сильними зливами, наголосив синоптик. «Найбільш інтенсивними ці явища будуть на території Одеської, Миколаївської, Кіровоградської, Черкаської, Житомирської і Київської областей», — зазначив начальник Укргідрометцентру. За оцінками синоптика, до кінця червня кількість опадів може сягнути 150-200 мм у більшості регіонів.

Разом з тим, у другій половині липня слід чекати на зменшення опадів і підвищення температури повітря, яке в окремі дні сягатиме 30-35 градусів, повідомив М.Кульбіда.

Алла Шершень, КИЇВ. 22 червня 2011 року.
Фото Віктора Михайлова
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1023172

Суд заборонив у Львові проведення 22 червня масових заходів, не передбачених владою

Львівський окружний адміністративний суд заборонив проведення 22 червня масових заходів в обласному центрі.

Про це повідомила начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич.

«Суд задовольнив позов міської ради і заборонив проводити у Львові 22 червня заходи, звісно, окрім тих, які передбачено розпорядженням міського голови та голови ОДА», — сказала керівник управління.

Як повідомляв УКРІНФОРМ раніше, 20 червня Львівська міськрада підготувала позов до суду, щоб заборонити масові заходи у 70-у річницю початку Великої Вітчизняної війни. Причиною стали дві заявки на проведення мітингів у Львові 22 червня в однаковий час і в одному місці.

Перші надійшли від комітету «Євреї проти антисемітизму» та громадських організацій «Євреї проти Гурвіца» і «Сокіл«. У справі розглядали також заявки обласних організацій «Наша Україна«, «Україна Соборна«, «Українська національна асамблея«, ВГО «Руський рух України» і «За Україну, Білорусь і Росію«, Львівського міського відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів, Партія Сталіна.

Разом з тим, передає кореспондент УКРІНФОРМу, голова фракції ВО «Свобода» в обласній раді Ірина Сех звернулася до депутатів Верховної Ради від Львівщини із відкритим листом, в якому закликала їх узяти участь у заходах 22 червня і в разі необхідності не допустити провокацій.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1023018

Рішення КСУ нейтралізує напругу щодо використання червоного прапора — експерт

Рішення Конституційного Суду щодо неконституційності використання копії червоного прапора під час святкування Дня Перемоги нейтралізує напругу в суспільстві, яку спричинило прийняття відповідного закону.

Таку думку в коментарі УКРІНФОРМу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Рішення Конституційного Суду нейтралізує проблему, яка виникла внаслідок ухвалення Верховною Радою закону щодо використання червоного прапора», — сказав політолог, додавши, що в цій ситуації знайдено «соломонове рішення».

Він нагадав, під час прийняття закону про використання червоного прапора у Партії регіонів узяла гору «прорадянська група», яка вважала, що у такий спосіб зможе повернути повагу своїх виборців. «Тоді було ухвалено конфліктно-політичне рішення, яке врешті-решт призвело до конфліктної дискусії в суспільстві», — зазначив експерт.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України у п’ятницю оприлюднив рішення у справі за конституційним зверненням народного депутата Юрія Костенка щодо офіційного тлумачення окремих положень підпунктів 1,2 пункту 1 Закону «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги». Зокрема, КС визнав неконституційним використання копії червоного прапора під час святкування Дня Перемоги.

Фото Олександра Кремка
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1022083

КС визнав використання червоного прапора під час святкування Дня Перемоги неконституційним

Конституційний Суд України визнав неконстистуційним використання копії червоного прапора під час святкування Дня Перемоги.

Відповідне рішення у справі за конституційним зверненням народного депутата від НУ-НС Юрія Костенка щодо офіційного тлумачення окремих положень підпунктів 1,2 пункту 1 Закону «Про внесення змін до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги» оприлюднив у п’ятницю голова КСУ Анатолій Головін.

КСУ пропонує Верховній Раді законодавчо встановити порядок використання державних символів України, зокрема Державного Прапора.

Нагадаємо, суб’єкт права на конституційне звернення обгрунтовував необхідність офіційного тлумачення зазначених положень наявністю неоднозначної практики у питанні офіційного підняття у День Перемоги копій Прапора Перемоги у різних регіонах країни.

Суддею-доповідачем у справі виступала Наталя Шаптала.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1022033

Новий лідер «Аль-Каїди» закликає до світового джихаду

Новий лідер «Аль-Каїди» Айман аз-Завахірі випустив відеозвернення, в якому закликав мусульманські нації повстати проти ворогів ісламу, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на веб-ресурс MIGnews.

Аз-Завахірі заявив, що «ніколи не визнає легітимність будь-якої передбачуваної держави Ізраїль». «Ми запевняємо наших людей в Палестині, що ми не приймемо жодних компромісів з будь-ким про землю Палестини», — заявив аз-Завахірі.

«Ми шукаємо допомоги Всевишнього, щоб проповідувати справжню релігію, щоб спонукати народи підготуватися і боротися, щоб виконати обов’язок боротьби з невірними, які нападають на землі ісламу, на чолі з Америкою та її розпещеною дитиною Ізраїлем, для боротьби з ними всіма силами», — заявив аз-Завахірі.

Окрім того, лідер «Аль-Каїди» схвалив безпорядки у мусульманському світі. «Ми підтримуємо повстання наших пригноблених мусульман, які виступили проти корумпованих тиранів, що заподіювали нашим народам найгірші страждання в Єгипті, Тунісі, Лівії, Ємені, Сирії та Марокко. Ми закликаємо й інші народи повстати».

У своєму відеозверненні аз-Завахірі заявив, що «Аль-Каїда» продовжить боротьбу. Він назвав арабські повстання катастрофою для Вашингтона, оскільки, за його словами, вони змістили арабських лідерів, які були «агентами Америки». Представники американського бюро по боротьбі з тероризмом повідомили агентству Reuters, що у Вашингтоні вважають звернення лідера «Аль-Каїди» справжнім.

Утім, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майк Маллен заявив, що США розшукуватимуть нового лідера Аль-Каїди» і вб’ють його, як це сталося з Усамою бен Ладеном.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1022008

США починають полювання за Айманом Завахірі

США активно зайнялися пійманням нового лідера «Аль-Каїди» Аймана Завахірі. Як заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США адмірал Майк Маллен, США розшукуватимуть нового лідера «Аль-Каїди» і знищать його також, як вони знищили Усаму бен Ладена. Він додав, що пошук Аймана Завахірі не зупинявся, але зараз він проходитиме ще більш ретельно й активно.

Як повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Бі-бі-сі, не виключено, що Завахірі перебуває на території Пакистану, хоча представники влади країни це категорично заперечують. Вони затверджують, що він переховується або в Афганістані, або у прикордонній зоні між двома країнами, яка не контролюється пакистанським урядом. Однак цю точку зору не поділяють західні лідери, які вважають, що Айман Завахірі, як і Усама бен Ладен, переховується десь у Пакистані.

Останні достовірні відомості про місце перебування Завахірі відносяться до 2006 року. Тогочасний президент Первез Мушараф заявив, що Завахірі щойно покинув племінну територію Баджаур, де його намагалися дістати ударами безпілотників.

Як повідомляло агентство, Завахірі, лікар за фахом, був другою людиною в «Аль-Каїді» до вбивства Усами бен Ладена на початку травня. Кілька днів тому він був оголошений новим лідером «Аль-Каїди». Передбачається, що саме Завахірі задумав і спланував напад на США 11 вересня 2001 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1022015

«Аль-Каїда» призначила своїм новим лідером Аймана аз-Завахірі

Терористична організація «Аль-Каїда» призначила своїм новим лідером Аймана аз-Завахірі.

Про це повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Рейтер.

Лікар за фахом, аз-Завахірі є засновником організації «Єгипетський ісламський джихад» (Egyptian Islamic Jihad, EIJ). Вашингтон звинувачує його у вбивстві громадян США за межами країни, змові з метою вбивства громадян США, нападах на американські державні установи, які призвели до загибелі людей.

Айман аз-Завахірі знаходиться в розшуку з 7 серпня 1998 року у зв’язку з причетністю до вибухів посольств США в Дар-ес-Саламі (Танзанія) і Найробі (Кенія), в результаті яких загинули більше 200 осіб. За інформацію, яка допоможе затримати аз-Завахірі, ФБР обіцяє нагороду в розмірі до 25 мільйонів доларів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1021687

Європейцям потрібно збільшити витрати на оборону — Генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен закликав європейських членів Північно- атлантичного альянсу витрачати більше грошей на оборону. За його словами, необхідність в існуванні НАТО зараз більша, ніж будь-коли, а тому європейські країни мають «взяти на себе відповідальність» за майбутнє організації.

«Для того, щоб Європа відігравала важливу роль на міжнародній арені в майбутньому і брала участь у міжнародних місіях з підтримання безпеки, їй необхідний значний військовий потенціал, що, в свою чергу, потребує підтримки інвестицій в оборону на відповідному рівні», — сказав Генсек НАТО в інтерв’ю BBC.

Його коментарі перегукуються з виступом міністра оборони США Роберта Гейтса, який минулого тижня розкритикував європейські країни за недостатнє фінансування оборонних бюджетів. Гейтс зазначив, що тільки чотири країни Європи витрачають на потреби оборони більш як 2% від ВВП — Франція, Велика Британія, Греція й Албанія.

«Якщо нинішню тенденцію зменшення європейських оборонних бюджетів не буде зупинено і переглянуто, то американські політики майбутнього, для яких, на відміну від мене, холодна війна не була досвідом, що формує їх особистість, можуть вирішити, що віддача від НАТО не варта затрат», — сказав Роберт Гейтс.

На думку міністра оборони США, проблеми НАТО найбільш красномовно ілюструє воєнна операція в Лівії. Всього через 11 тижнів після початку операції проти слабкої і погано озброєної армії Муаммара Каддафі Північноатлантичний альянс зіткнувся з нестачею боєприпасів, які доводиться завозити із США.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1021681