Чорні діри можуть бути рештками стародавнього всесвіту

Згідно з новою гіпотезою, висунутою британськими і канадськими астрономами, найстаріші чорні діри є рештками всесвіту, що існував понад 13 мільярдів років тому до часів Великого вибуху. Гіпотезу висунуто професорами Бернардом Карром і Аланом Коулі.

Вчені з Лондонського університету Queen Mary і канадського університету Dalhousie припустили, що до часів Великого вибуху міг існувати ще один всесвіт, рештками якого є найстаріші чорні діри, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на InterRight. Вчені висловили припущення, що ці діри могли зберегтися і пережити Великий вибух і утворення нового Всесвіту, що робить їх виключно важливими для науки.

Існування так званих первинних чорних дір, які Карр і Коулі вважають рештками стародавнього всесвіту, поки що не доведено. Але навіть якщо первинні чорні діри вдасться виявити, вчені визнають, що поки не знають, яким чином можна довести їх приналежність до попередньої космічної епохи.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1011261

Вчені обіцяють літаючі автомобілі до 2020 року

Сайт американського наукового журналу Popular Science перерахував винаходи, які в 2020 році зможуть змінити світ, повідомляє Corriere Della Sera.

Самим першим і головним нововведенням, як наголошується, стане станція, побудована роботами для роботів на Місяці. Цей проект буде реалізований Японією, вважають вчені. «Незважаючи на тривалий період реконструкції після руйнівних землетрусів і цунамі, цей проект вже запрограмований, і немає ніякої іншої країни у світі, яка зможе довести до кінця таку складну роботу», — сказав Майк Лібхольд з Institute For The Future, каліфорнійського наукового закладу, що спеціалізується на змінах, які відбудуться в майбутньому.

Другим по значущості нововведенням стане високошвидкісна залізнична лінія, що з’єднує Лондон і Пекін. Ця лінія пройде через 17 країн і з’єднає Європу та Азію, повідомляє журнал.

Також до 2020 року можуть бути реалізовані такі проекти, як автомобілі з автоматичними пілотами і літаючі авто.

Крім того, до зазначеного періоду польоти в космос стануть реальністю для багатьох заможних людей, а біопаливо, можливо, прийде на зміну вуглеводнів. Людський мозок за допомогою імплантованих мікрочіпів зможе керувати ТБ, смартфонами і комп’ютерами, всі екрани будуть забезпечені технологією Oled і органічними світлодіодами, прогнозують фахівці. А вчені з Лозанни запевняють, що до того часу вже буде створено штучний інтелект, який зможе генерувати ідеї, як людський мозок.

http://project.ukrinform.ua/news/29120/

Газета The Wall Street Journal запустила веб-сайт, що є аналогом WikiLeaks

Газета The Wall Street Journal запустила сайт-аналог WikiLeaks під назвою SafeHouse, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на веб-сайт популярного ділового видання. Інформацію на новий ресурс зможуть завантажувати будь-які користувачі, в тому числі анонімні.

Всі дані будуть проходити премодерацію — їх переглядатимуть редактори The Wall Street Journal. Раніше газета відмовилася від пропозиції засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа стати партнером проекту, щоб отримувати і публікувати зібрану ним інформацію.

Як повідомляє британська газета The Guardian, раніше копію WikiLeaks запустив телеканал «Аль-Джазіра» (його проект називається Transparency Unit). Про плани створення власних колекторів документів заявили також представники газет The New York Times і Washington Post.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1010968

У Росії хочуть створити доменну зону .діти

Російський Координаційний центр національного домена виступає за створення некомерційного домена першого рівня .діти.

Проект, на їх думку, має бути профінансований з державного бюджету, а його метою є виділення спеціальної «дитячої» зони інтернету, в якій неповнолітні користувачі зможуть отримати доступ до різного контенту без можливості натрапити на небажані матеріали.

Доменна зона .діти офіційно протиставляється зоні .ХХХ, відкритій спеціально для розміщення в ній сайтів з порнографічним контентом, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на cyberstyle.ru.

Директор Координаційного центру А.Колєсніков вважає, що домен .діти повинен містити відносно невелику кількість сайтів і спиратися на добре налагоджену маркетингову компанію.

У США вже є невдалий досвід щодо просування аналогічної доменної зони kids.us, що так і не мала великої популярності як у власників сайтів, так і у самих споживачів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1010944

Лозунг «Росія для росіян» визнано екстремістським

Лозунги «Православ’я або смерть«, а також «Росія для росіян» визнано екстремістськими. Тепер їх включено до офіційного списку, опублікованого на сайті Мін’юсту РФ.

Рішення прийняте за підсумками лютневого засідання Черемушкінського суду Москви. Обидві відозви були розміщені на сайті одного з підрозділів Союзу православних корогвоносців, а також масово друкувалися на футболках.

На думку експертів, лозунги розпалюють міжнаціональну ворожнечу в країні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в РФ.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1013630

У Кремлі «врахують» ставлення інших країн до пам’яті про Другу світову війну

Росія враховуватиме ставлення влади інших країн до пам’яті про Другу світову війну при визначенні зовнішньополітичних пріоритетів. З такою заявою виступив у п’ятницю президент РФ Дмитро Медведєв під час зустрічі в Костромі з молодими російськими парламентарями.

«Що стосується Естонії, Грузії, України — мені це так само сумно, як і вам. Дивитися на це неприємно і боляче», — сказав Д.Медведєв. «Ми враховуватимемо це, визначаючи зовнішньополітичні пріоритети», — наголосив він.

Нагадаємо, раніше Держдума РФ прийняла критичну заяву в зв’язку з подіями 9 травня у Львові. У зв’язку з цим МЗС України зазначило: «На жаль, реакція російської сторони на львівські події показує, що інструменти з арсеналу антиукраїнських кампаній минулого не було викинуто на звалище історії. Переконані, що Україна і Росія продемонструють всьому світу зразок толерантності та взаємоповаги в таких чутливих питаннях, як історична пам’ять і державна ідентичність».

Ігор Соловей, МОСКВА. 13 травня 2011 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1013007

Паління призводить до безплідного потомства — учені

Усім відомо, що паління шкодить здоров’ю. Дослідники виявили ще один чинник ризику. Виявляється, паління під час вагітності призводить до безплідного потомства.

Учені провели ряд досліджень, під час яких з’ясувалося, що дитина, мати якої палила під час вагітності, схильна до постійних простуд, бронхіальної астми, пневмонії і підвищеного холестерину. А подорослішала дитина може зіштовхнутися з проблемами зачаття, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Medicinform.

Канцерогени та різні токсичні речовини, які містяться у тютюні, сприяють скороченню кількості сперматозоїдів у хлопчиків, а також яйцеклітин у дівчаток ще під час внутрішньоутробного розвитку. Окрім цього відбувається гальмування розвитку взагалі усіх клітин організму, пояснили дослідники.

На думку експертів, з кожним затягуванням цигарки майбутня мама «забезпечує» свою дитину проблемами, починаючи від передчасного народження, малої ваги і не повністю сформованого головного мозку, закінчуючи безпліддям у народженої дитини у майбутньому.

Укрінформ
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1009083

До кінця століття від куріння помре мільярд осіб — ВООЗ

ВООЗ прогнозує, що якщо вживання тютюну серед жителів планети не знизиться, до кінця століття від куріння та дії тютюну помре 1 млрд осіб.

Зараз ця звичка, за даними ВООЗ, убиває 6 млн осіб щорічно. Особливо висока смертність у країнах, де послуги охорони здоров’я доступні не всім, а тютюновий бізнес процвітає, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Likar.info.

Серед заходів по боротьбі з тютюном ВООЗ називає підняття цін на тютюнові вироби, включаючи оподаткування, розміщення візуальних застережень на пачках сигарет, відкриття гарячих ліній на допомогу тим, хто вирішив кинути курити.

Укрінформ
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1012886

Wikileaks судитиме співробітників за витік даних

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж підписав з співробітниками свого проекту нову угоду про нерозголошування, у якій, серед іншого, йдеться про те, що витоки переданого матеріалу є «винятковою власністю Wikileaks».

У документі для співробітників Wikileaks зазначається, що наявна у розпорядженні проекту інформація є за своєю природою «власністю проекту», передача якої в інші джерела класифікується як зловживання або несанкціоноване розкриття. У документі зазначається, що подібні витоки можуть заподіяти значної шкоди, і на працівника проекту може бути за це подано судовий позов, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на CyberSecurity.

У документі, розміщеному на сайті газети New Statesman, підкреслюється, що угода про конфіденційність обов’язкова для виконання всіма працівниками проекту, а ось порушникам може загрожувати штраф до 20 млн доларів. Таку суму було отримано «шляхом оцінки типових економічних збитків» від розміщенні у мережі невиданих баз Wikileaks.

Цікаво зазначити, що угода попереджає: будь-яке порушення може призвести до того, що сама Wikileaks втратить «можливість продажу інформації в інформаційні компанії та видавцям» з метою подальшого отримання прибутків.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1012882

Китай створив новий орган для контролю за Інтернетом

Указом Держради КНР у країні сформовано нове відомство — State Internet Information Office, у функції якого входить спостереження за розвитком Інтернету. Головним завданням такого органу, підкреслює влада, є покращення регулювання мережі з метою забезпечення її здорового розвитку.

Новий департамент має координувати діяльність різних структур заради «поліпшення законної, адміністративної і технічної систем і допомоги регулюванню Інтернету», роз’яснює газета China Daily, посилаючись на анонімного чиновника. У його віданні знаходитиметься ліцензування бізнес-проектів в Інтернеті, моніторинг контенту мережних публікацій, регулювання індустрії он-лайн ігор, відео- і аудіопродукції. Крім того, департамент отримує владні повноваження, зокрема, право карати сайти, що порушили китайське законодавство, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Останніми роками Інтернет дуже широко розвивається в Китаї, кількість користувачів тут наближається до 500 млн. Разом з цим процесом виникли і проблеми, зокрема, те, що громадяни отримали доступ до «непристойного контенту», в першу чергу порнографічного змісту, азартних ігор, різного роду «пірамід». Зі всіма цими проявами влада країни нещадно бореться. Західні спостерігачі додають до цього і блокування небажаних для китайської влади політичних сайтів. Уряд зазвичай не реагує на ці зауваження, проте увійти на багато інтернет-порталів із зареєстрованих у місцевих провайдерів комп’ютерів дійсно неможливо. А самих критиків Пекін звинувачує в упередженості і необ’єктивності.

Уряд Китаю постійно підкреслює, що всі акти, які регулюють діяльність усесвітньої павутини, знаходяться в повній відповідності до міжнародної законодавчої практики і внутрішнього законодавства. Багато іноземних компаній, в списку яких Yahoo, Microsoft і Google, незважаючи на незадоволення, змушені співпрацювати з китайською владою, застосовуючи пошукові фільтри, що блокують небажані інтернет-запити, прагнучи не втратити місце на цьому величезному ринку.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1010765