Економія прісної води є одним із головних кроків до її збереження — експерт

Щоб територія України не стала пустелею на кшталт африканської Сахари, в країні треба проводити політику ощадливого використання води. Адже вона є основою будь-якого живого організму, в тому числі й тіла людини, яке на 80 відсотків складається з живильної вологи.

Таку думку у п’ятницю на прес-конференції «Вода і кисень — наступний дефіцит у світі і в Україні?», приуроченій до Всесвітнього дня води, висловив ректор Інституту екології і людини, заслужений лікар України Михайло Салюта, повідомляє кореспондент агентства УКРІНФОРМ.

За словами еколога, нерівномірний розподіл водних ресурсів на території країни призводить до дефіциту прісної води в південно-східних регіонах країни, тоді як у північно-західних, на яких розкинулось українське Полісся, відчувається її надлишок, особливо в період весняного водопілля. За даними Державного агентства водних ресурсів, підкреслив Михайло Салюта, щороку для господарської діяльності Україна забирає понад 15 кубічних кілометрів прісної води, з яких 5,8 куб. км припадає на потреби промисловості, майже 6 куб.км — на сільське господарство, понад 3 куб. км споживає комунальне господарство.

На думку ректора Інституту екології і людини, найбільш недбайливо використовує прісну воду населення великих міст, у тому числі й столиці України. «Вода, що стікає по трубах після її використання, проходить очищення і знову повертається в русло Дніпра. Однак це не та вода, якою вона була раніше. Навіть найстрашніший трилер видався б не таким страшним, якби ви знали про біохімічний склад цієї води», — зазначив еколог. Тому вихід один — дбайливо пильнувати кожну краплину вологи, використовуючи найновіші світові технічні досягнення, переконаний експерт, адже чиста вода — це національне багатство України.

Віктор Чухліб, КИЇВ. 18 березня 2011 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=997486

У Лівії зникли чотири журналісти «Нью-Йорк таймс»

У Лівії зникли чотири журналісти «Нью-Йорк таймс», які висвітлювали конфлікт у цій країні. Це — двічі лауреат Пулітцерівської премії, керівник корпункту газети у Бейруті (Ліван) Ентоні Шадід (Anthony Shadid); репортер і відеооператор Стівен Фарелл (Stephen Farrell), який у 2009 році в Афганістані потрапив у полон до талібів, а у 2004-му був викрадений в Іраку; два фотографи — Тайлер Хікс (Tyler Hicks) і Лінсі Аддаріо (Lynsey Addario), яка у 2009 отримала стипендію Фонду Макартуру за видатні професійні результати.

Останній раз журналісти виходили на зв’язок вранці 15 березня. З других рук «Нью-Йорк таймс» отримало інформацію, що їх було захоплено лівійськими урядовими силами у портовому місті Адждабія, розташованому в 160 км на південь від Бенгазі. Водночас це повідомлення залишається непідтвердженим. За словами виконавчого редактора газети Білла Келлера, редакція зв’язалася з представниками уряду Лівії в Тріполі, і вони запевнили, що намагаються з’ясувати місцезнаходження журналістів, і якщо репортери все ж були захопені, то їх негайно звільнять живими і неушкодженими.

Комітет із захисту журналістів (Committee to Protect Journalists) за місяць конфлікту у Лівії зафіксував понад 40 випадків перешкоджання роботі представників ЗМІ, серед яких 25 затримань і 5 нападів. За даними цієї незалежної неприбуткової організації зі штаб-квартирою у Нью-Йорку, крім зазначених журналістів американського видання у Лівії зникли принаймні 6 місцевих репортерів. Загалом у регіоні Близького Сходу та Північної Африки з січня поточного року Комітет задокументував понад 300 протиправних дій щодо журналістів.

Наталія Костіна, ВАШИНГТОН. 17 березня 2011 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=996878

На сайті УЄФА зареєстровано понад 2 млн замовлень на квитки на матчі Євро-2012

З 1 березня на сайті УЄФА зареєстровано вже понад 2 млн замовлень на квитки на матчі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Про це Укрінформ-спорт поінформував Союз європейських футбольних асоціацій.

Повідомляється, що на сьогодні близько 700 тис. осіб з 178 країн зареєструвалися на сайті УЄФА (uefa.com) і замовили різні типи білетів. Це означає, що зацікавлення вже перевищило кількість білетів на 28 з 31 матчу чемпіонату.

Наголошується, що найбільше зацікавлення квитками демонструють українці і поляки, замовлення яких становлять разом близько 90% від загальної кількості.

Велике бажання відвідати матчі Євро-2012 демонструють також німці (3,3%) і росіяни (1,9%). Найпопулярнішими серед вболівальників є квитки на стадіони у Києві і Варшаві.

Значним попитом серед вболівальників користується пакет «Прямуй за своєю командою». Зокрема, на нього вже перевищено ліміт серед вболівальників збірних України, Польщі, Німеччини, Нідерландів, Росії й Іспанії.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, реєстрація на сайті УЄФА триває з 1 лютого, а замовляти квитки можна з 1 по 31 березня цього року. У квітні буде проведено лотерею серед зареєстрованих вболівальників і тоді ж її переможці повинні будуть заплатити за квитки.

http://sport.ukrinform.ua/news/p41510/

Тварини й рослини підбирають собі комфортніші для життя температури — вчені

В Укргідрометцентрі циклічні коливання температури заперечують. За останні 120 років в Україні таких циклів виявлено не було. Були лише окремі роки, коли температура трохи знижувалася. Але в цілому можна говорити про стабільну тенденцію до підвищення середньої температури.

Таку думку висловив заступник начальника Гідрометцентру Анатолій Прокопенко, повідомляє УКРІНФОРМ. Водночас, за словами заступника директора Інституту зоології НАНУ Ігоря Довгаля, тварини й рослини починають переміщатися на північ, підбираючи собі комфортнішу температуру для життя. «Один із видів білих молюсків, які раніше зустрічалися тільки в Криму, за останні 10 років поширився вже в Херсонській, Миколаївській і навіть Запорізькій областях. А під Києвом у тепле літо можна спіймати богомола звичайного — типова степова комаха, — розповів він. — У нас недавно з’явилися шакали. Спочатку вони прийшли з боку Дунаю, з Болгарії, а потім — з Кавказу».

Ботаніки сьогодні спостерігають більш стрімкі зміни. «До 600 видів рослин міняють свої ареали розповсюдження. До нас проникають види з Близької і Середньої Азії, Середземномор’я. При цьому дуже багато з них — шкідливі для нас. Наприклад, викликає алергічні реакції амброзія, яка почала експансію з Донецької області і вже дійшла до Карпат», — констатує директор Інституту ботаніки НАНУ Яків Дідух.

Валерій Барський, КИЇВ. 8 березня 2011 року.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=994217

У Мережі з’явилися сотні тисяч фотографій рідкісних тварин

В інтернет виклали більш як двісті тисяч фотографій рідкісних тварин — великих кішок, ведмедів, кабанів, приматів і птахів. Знімки, отримані у рамках проекту WILD, можна переглянути на сайті проекту — http://siwild.si.edu/index.cfm.

Фотографії були отримані за допомогою спеціальних автоматичних камер з детекторами руху, розміщених у місцях проживання живих істот, які ховаються від людини. Під час реалізації проекту ученим удалося зберегти в природному середовищі проживання таких рідкісних тварин, як ягуар з Перу, кирпоноса золотиста мавпа і велика панда з Китаю, пака з Панами та інших.

Проект WILD є частиною обширнішої програми Смітсонського інституту Web 2.0, мета якої — зробити доступними для публіки якомога більшої кількості матеріалів досліджень, які проводяться в інституті, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на сайт проекту.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=992767

Кияни — в першій десятці любителів флірту в Інтернеті

За даними соціальної мережі Badoo, Афіни очолили список міст, у яких проживають найкокетливіші Інтернет-користувачі, які люблять пофліртувати. Таких висновків дійшли представники соцмережі, проаналізувавши контакти користувачів і цілі, які вони ставлять перед собою, знайомлячись з кимось у Мережі.

Виявилося, що в середньому за місяць жителі Афін заводять 25,7 знайомств на сайті Badoo з метою пофліртувати зі співрозмовником. Рівень віртуального флірту в Афінах виявився в 2 рази вищим, ніж у Ріо-де-Жанейро (12,4 знайомств з метою флірту на місяць), Варшаві (12,1) і Празі (12,6), повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Reuters.

На другому місці списку, названого «Всесвітня ліга флірту», опинилася Москва. Як часто москвичі заводять знайомства з метою флірту, агентство не вказує. У першій десятці міст, з найкокетливішими Інтернет-користувачами, також опинилися Туніс, Ель-Кувейт, Бейрут, Київ, Баку, Турин, Рим і Барі.

Париж, який традиційно вважають найромантичнішим містом світу, в рейтингу міст з найвищими показниками онлайн-флірту, опинився на 38-у місці. Всього були проаналізовані дані про активність 108 мільйонів користувачів Badoo у 180 країнах світу.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=992604

На сайті УЄФА вже зареєструвалися 600 тисяч бажаючих купити квитки на Євро-2012

На сьогодні в Україні й Польщі немає значних проблем у підготовці до Євро-2012. Про це під час офіційної церемонії початку продажу квитків на матчі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу сказав президент УЄФА Мішель Платіні, передає Укрінформ-спорт.

«Немає жодних проблем із будівництвом стадіонів в обох країнах. Однак потрібно ще підготувати решту інфраструктури»,- сказав він.

Як повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в Польщі, М.Платіні висловив захоплення тим, що турнір викликає значний ажіотаж саме серед жителів України і Польщі. «Поляки й українці дуже зацікавлені турніром, маємо також багато заявок з інших країн. Чемпіонат сприятиме тому, що багато осіб відкриє для себе ці дві прекрасні країни», — наголосив президент УЄФА.

Під час церемонії у Варшаві, у якій також взяли участь президент Польської асоціації футболу Гжегож Лято і друзі Євро-2012 Анджей Шармах і Збігнєв Бонєк, повідомлялося, що до 1 березня цього року на офіційній сторінці УЄФА вже зареєструвалися більше 591 тис. уболівальників. Це більше, ніж під час загального продажу квитків на Євро-2008 в Австрії і Швейцарії.

Представник УЄФА Рейнер Берак також прокоментував ситуацію щодо проблем із реєстрацією і вибором квитків, яка спостерігалася у перший день їх продажу. «Це сталося тому, що було багато бажаючих. Ще є цілий місяць, тому раджу спробувати через кілька днів. Напевне, не буде жодних проблем», — сказав він.

На церемонії було вручено чотири квитки на стартовий матч ЧЄ-2012 переможцю лотереї УЄФА — жителю міста Тарчин поблизу Варшави Павелу Міхальчаку.

Як повідомляв Укрінформ-спорт, квитки на матчі Євро-2012 можна вибрати на сайті УЄФА з 1 по 31 березня. Водночас, цьому процесу передує реєстрація бажаючих, яка триває вже з 1 лютого цього року. Остаточний розподіл квитків на матчі чемпіонату відбудеться у квітні.

Загалом, із загальної кількості близько 1,4 млн квитків шляхом жеребкування серед уболівальників буде розподілено 41%. Решту отримають національні федерації футболу (32%), спонсори, гості УЄФА і власники комерційних пакетів.

Юрій Банахевич
http://sport.ukrinform.ua/news/p41110/

У Києві та Варшаві стартував продаж квитків на матчі Євро-2012

Урочистими церемоніями у Києві та Варшаві 1 березня о 17.00 дано старт процедурі продажу квитків на матчі чемпіонату Європи з футболу. На офіційному квитковому порталі УЄФА кожен уболівальник може замовити як індивідуальні квитки, так і спеціальні пакети «Разом з командою» та «Мій стадіон, передає Укрінформ-спорт.

В урочистостях, що пройшли у столиці України, взяли участь, зокрема, посол турніру Олег Блохін, директор турніру в Україні Маркіян Лубківський, голова Нацагенства з підготовки до «Євро-2012» Володимир Ковалевський, представник президента УЄФА з питань Євро-2012 Франтішек Лавринець, операційний директор UEFA Events SA Мартін Каллен.

«Тепер кожен може зареєструватися і придбати квитки. Це велика подія для України. Я зі Словаччини і упевнений, що словаки вже почали резервувати місця на матчі Євро-2012», — сказав Франтішек Лавринець.

У свою чергу, Маркіян Лубківський зазначив: «Аби придбати абонементи на матчі чемпіонату Європи з футболу 2012 року є всього місяць. Не втратьте цей час».

«З нами сьогодні мери чотирьох українських міст, де відбудеться континентальна першість з футболу. Вони роблять все можливе, щоб турнір пройшов на найвищому рівні. Це буде безпрецедентний захід для України», — сказав М. Каллен.

Загалом на офіційному сайті УЄФА вже зареєструвалася 591 тис. уболівальників із 161 країни світу, які хочуть потрапити на матчі Євро-2012.

До 31 березня організатори турніру прийматимуть замовлення на квитки, а їх опрацювання триватиме два тижні. Вже у квітні 2011 року відбудеться лотерея, за результатами якої визначаться власники перепусток. Щасливчики отримають ваучери, що згодом можна обміняти на квитки. Їх вартість коливатиметься від 300 до 6000 гривень.

До кінця березня на офіційному порталі з продажу квитків Євро-2012 у кожного любителя футболу є можливість створити власний обліковий запис, який знадобиться для подачі заявки на купівлю перепусток. Останній термін створення запису — 31 березня.

Перші чотири квитки на матч, який 11 червня 2012 року пройде на НСК «Олімпійський», були вручені Віті Мимренко, вчительці з Білої Церкви (Київська область). Завдяки промоційній кампанії УЄФА, українка, що зареєструвалась на офіційному сайті з продажу квитків, отримала перепустки на стадіон безкоштовно.

Водночас у Варшаві квитки на матч-відкриття Євро-2012 було вручено польському уболівальнику Павелу Михальчаку. Він отримав з рук президента УЄФА Мішеля Платіні ваучери, які згодом обміняє на омріяні перепустки.

Під час урочистостей, присвячених старту квитковій кампаній Євро-2012, шляхом лотереї було обрано ще одного щасливчика з України, який також безкоштовно отримає 4 квитки. Ним з легкої руки посла Євро-2012 Олега Блохіна став Геннадій П’янтковський з Харкова.

http://www.sport.ukrinform.ua/news/p41101/

Сайт УЄФА перевантажений, квитки на Євро-2012 поки що неможливо вибрати

Серед зареєстрованих на сайті УЄФА вболівальників 1 березня розпочинається процедура вибору квитків на матчі Євро-2012. Однак в даний момент це зробити неможливо через технічні проблеми, ймовірно, перевантаження сервера запитами.

Цю інформацію підтвердив речник Місцевого оргкомітету з підготовки Польщі до Євро-2012 Юліуш Глуський. «Ми знаємо, що виникла проблема. Це не наша провина, оскільки сервери розташовані в Швейцарії. Вони просто перевантажені запитами. Це можна зрозуміти, оскільки замовлення квитків викликає значне зацікавлення», — сказав в коментарі tvn24 Ю.Глуський. За його інформацією, на сайті УЄФА зареєструвалося вже кількасот тисяч людей, передає Укрінформ-спорт.

Квитки на матчі Євро-2012 можна вибрати на сайті УЄФА з 1 по 31 березня. Водночас цьому процесу передує реєстрація бажаючих, яка триває вже з 1 лютого цього року. Остаточний розподіл квитків на матчі чемпіонату відбудеться у квітні.

У Києві та Варшаві сьогодні відбудеться вручення квитків переможцям лотереї, оголошеної Союзом європейських футбольних асоціацій. У Києві мешканцеві Білої Церкви чотири квитки вручать операційний директор УЄФА Мартін Каллен і директор Місцевого оргкомітету з підготовки України до Євро-2012 Маркіян Лубківський. Натомість у Варшаві жителю містечка Тарчин вручать квитки президент УЄФА Мішель Платіні і керівник спілки «Євро-2012 Польща» Адам Олькович.

Юрій Банахевич
http://sport.ukrinform.ua/news/1/p41065/

1 березня розпочинається продаж квитків на матчі футбольного Євро-2012

Підготовка до фінального турніру чемпіонату Європи з футболу, який прийматимуть Україна та Польща влітку 2012 року, долає чергову віху.

У столицях країн-організаторів Євро-2012 Києві та Варшаві у вівторок, 1 березня, відбудеться запуск продажу квитків, які можна замовити лише на офіційному сайті Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) — uefa.com до 31 березня, повідомили кореспондентові УКРІНФОРМу в прес-службі Місцевого організаційного комітету «Євро-2012 Україна».

На офіційній церемонії початку продажу квитків на матчі футбольного чемпіонату у Варшаві, яка відбудеться в Науковому центрі ім. Коперника, побуває президент УЄФА Мішель Платіні. Урочистий захід також відвідають президент Польського футбольного союзу Гжегож Лято, посли турніру Збігнєв Бонек і Анджей Шармах, інші видатні особи.

За 820 кілометрів від Варшави — на офіційній церемонії початку продажу квитків о 17.00 у приміщенні Українського дому в Києві — гостей вітатимуть посол турніру Олег Блохін та директор Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський. Від Європейського футбольного союзу в столиці України будуть присутні представник президента УЄФА з питань Євро-2012 Франтішек Лаурінець та операційний директор УЄФА Events SA Мартін Каллен. Захід пройде за участю віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова, голови Нацагентства Володимира Ковалевського та керівників приймаючих міст Києва, Харкова, Львова і Донецька.

У березні вболівальники зможуть подати заявки на квитки, хоча вже відомі двоє щасливчиків, які стали володарями перепусток на матчі турніру, який пройде з 8 червня по 1 липня 2012 року. На обох церемоніях по чотири квитки на перші поєдинки збірних Польщі та України будуть вручені двом переможцям проведеної напередодні лотереї. Як повідомляв Укрінформ-спорт, в Україні перемогла вболівальниця В.М. з Білої Церкви.

Крім того, під час заходів в обох країнах буде визначено ще по щасливчику, які отримають по чотири квитки на ігри збірних України та Польщі. Ціни на квитки починаються з 30 євро (300 гривень).

Валерій Іваськів
http://sport.ukrinform.ua/news/p41002/