Увесь трафік Wikileaks буде анонімним

У відповідь на новий закон, що запроваджується урядом Швеції і вимагає, щоб всі телекомунікаційні провайдери зберігали клієнтські дані, інтернет-провайдер Bahnhof, що відповідає за маршрутизацію трафіка Wikileaks, заявив, що пропускатиме всі дані про підключення до Wikileaks через анонімайзер за умовчанням.

Як повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на eweekeurope.co.uk, це дасть можливість всім відвідувачам Wikileaks залишатися анонімними навіть з новим шведським законом.

Глава Bahnhof Йон Карлунг в інтерв’ю одній із шведських радіостанцій заявив, що уряд, піддавшись на вмовляння лобі аудіокомпаній, зобов’язує всі телекомунікаційні компанії видавати за запитом дані про тих або інших інтернет-користувачів. Правда, поки що цей закон більшою мірою відноситься до операторів фіксованого і мобільного телефонного зв’язку, але під його дію підпадають і інтернет-провайдери.

Карлунг зазначає, що спочатку закон було спрямовано на отримання клієнтських даних для розслідувань злочинів у сфері інтелектуальної власності, але його практична реалізація вийшла «беззубою» і обійти її можна простими технічними способами, наприклад за рахунок звичайних анонімайзерів.

«Ми маємо намір пустити увесь трафік Wikileaks через наш VPN-сервіс. Коли клієнт звертається через захищений канал, неможливо бачити хто він і як довго він знаходиться на сайті», — зазначає глава Bahnhof.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=983644

Телевізійні та радіопрограми, зроблені за державні кошти, спеціально позначатимуться

З 1 лютого державні телерадіоорганізації зобов’язані позначати всі програми та фільми, виготовлені за бюджетні кошти, текстом такого змісту «Вироблено на державне замовлення». Відповідний наказ підписав голова державного комітету телебачення та радіомовлення Юрій Плаксюк.

Як повідомили УКРІНФОРМу в прес-службі Держкомтелерадіо, позначення (маркування) фільму в телевізійному ефірі має здійснюватися на початку його трансляції перед назвою фільму. Телепрограми і передачі повинні маркуватися у титрах в кінці їхньої трансляції.

Про те, що радіопрограма зроблена за державний кошт, оголошується в ефірі на початку її звучання після оголошення назви матеріалу та в кінці звучання після оголошення виробника матеріалу.

Не потребують позначення (маркування, озвучення) інформаційні програми та оперативні матеріали про діяльність органів державної влади.

«Це нововведення сприятиме громадському контролю за ефективним використання коштів державного бюджету, більшої відкритості процесу виробництва і розповсюдження теле- та радіопрограм для державних потреб», — вважає голова комітету Юрій Паксюк. На його думку, цей захід має упорядкувати систему звітності керівників ДТРК щодо виконання бюджетної програми.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=983447

Київський національний університет ім.Т.Шевченка визнано найрейтинговішим вузом України

Національна бібліотека імені Володимира Вернадського опублікувала рейтинг вищих навчальних закладів України за даними всесвітньої наукометричної бази за 2010 рік.

За даними рейтингу, як повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на інформаційний центр бібліотеки, перша п’ятірка українських ВНЗ має такий ранжир: Київський національний університет ім. Т.Шевченка; Харківський національний університет ім. В.Каразіна; Львівський національний університет імені Івана Франка; Одеський національний університет ім. І. Мечникова; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Загалом у згаданому рейтингу анонсовано 91 український ВНЗ. «Чим більше наукових публікацій має ВНЗ і чим частіше їх цитують, тим вище його місце в рейтингу», — пояснили упорядники рейтингу.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=982613

Співробітника ДАІ звільнено за неповагу до державної мови

Співробітника ДАІ м.Одеса звільнили за дискредитацію звання працівника міліції, зокрема, публічну демонстрацію неповаги до державної мови. На Інтернет-сайтах у середу з’явилася інформація та відео, де демонструвалося небажання інспектора ДАІ Одеси спілкуватися з водієм українською мовою. В ході розмови інспектор «чесно і з упевненістю» відмовився розмовляти українською, заявивши, що не любить і ніколи не полюбить цю мову, яку називає «телячою».

Керівництво МВС України доручило Департаменту ДАІ МВС України негайно провести службову перевірку за викладеними фактами та вжити відповідних заходів реагування.

Як повідомили УКРІНФОРМу в прес-службі Департаменту ДАІ МВС України, у ході перевірки з`ясувалося, що інспектор ДАІ, порушуючи вимоги ст.10 Конституції України, ст.10 Закону України «Про міліцію», ст.10 Закону України «Про державну службу» та статей 2,6,8 Закону України «Про мови в Україні», а також норм професійної етики, дозволив собі публічну демонстрацію неповаги до державної мови, тим самим дискредитуючи звання працівника міліції.

За результатами проведеної перевірки інспектора ДАІ звільнено з органів внутрішніх справ за статтею про дискредитацію. Одночасно вжито заходів дисциплінарного впливу (від суворої догани до звільнення з посади) до його керівників, які не забезпечили контроль за роботою підлеглих.

Водночас з метою недопущення порушень законодавства, підвищення суспільної довіри до органів внутрішніх справ 27 січня 2011 року заступник міністра внутрішніх справ генерал-майор міліції Віктор Ратушняк підписав вказівку щодо вдосконалення взаємовідносин працівників Державтоінспекції МВС України з учасниками дорожнього руху. Документом, зокрема, передбачено організацію проведення в системі службової підготовки підрозділів Державтоінспекції додаткових занять з вивчення Законів України та інших нормативних актів.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=982553

Представники українського письменства критикують Концепцію мовної освіти

Розроблений Міністерством освіти і науки, молоді та спорту проект Концепції мовної освіти в Україні є неприйнятним та таким, що не має права на існування в українській освіті. Про це йдеться у зверненні ряду українських письменників до міністра МОН Дмитра Табачника.

«Опублікований документ фактично дає підстави для того, щоб у сфері освіти російська мова користувалася невиправданими перевагами, суттєво зменшуючи стимули до вивчення державної української мови не тільки представниками інших національностей, які мешкають на території України, а й українцями», — йдеться у зверненні.

Звернення підписали Наталка Білоцерківець, Теодозія Зарівна, Микола Рябчук, Людмила Таран, Ірен Роздобудько, Олесь Ільченко, Анатолій Дністровий, Ірена Карпа, Лариса Денисенко та інші молоді письменники.

Міносвіти виставив на своєму сайті для обговорення проект Концепції мовної освіти в Україні. За висновками ряду експертів, цей законопроект істотно звужує використання української мови в загальноосвітніх закладах.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=981855

«Бі-бі-сі» закриє п’ять мовних служб і 200 сайтів

Британська мовна корпорація (BBC) закриє п’ять мовних служб, зокрема, албанську, македонську, сербську, а також португальську, що здійснювала мовлення на Африку, та англомовну, що здійснювала мовлення на країни Карибського басейну.

Як повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на BBC News, керівництво мовної корпорації пояснює скорочення економічними чинниками (закриття п’яти мовних служб дасть змогу корпорації економити 46 млн фунтів стерлінгів на рік). На ці заходи BBC змушена була піти через зменшення субсидування з боку держави.

Очікується, що без роботи залишаться близько 650 осіб, причому дві третини запланованих звільнень припадатимуть на найближчий рік.

BBC World Service також планує зменшити кількість програм ще на семи мовах. Закриються близько 200 веб-сайтів, сервіси для підлітків Switch і Blast і футбольний форум 606.

Українська служба Бі-бі-сі припиняє радіомовлення

Українська служба Бі-бі-сі припиняє своє радіомовлення. У дії залишається веб-сайт Бі-бі-сі Мій Світ. Британська телерадіомовна корпорація заявила, що звільнення на Всесвітній службі стали результатом скорочення урядового гранту, який уряд виділяє для зарубіжного мовлення.

Як повідомив голова Всесвітньої служби Пітер Горрокс, 650 робочих місць із 2400 у службі буде закрито протягом наступних трьох років, більшість із них — протягом першого року, передає УКРІНФОРМ із посиланням на Українську службу Бі-бі-сі.

Крім української, буде припинено радіомовлення також азербайджанською, російською (за винятком окремих програм), іспанською (для Куби), в’єтнамською і турецькою мовами.

Раніше Всесвітньої служби оголосила, що закриває п’ять мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Закрито буде албанську, македонську, сербську служби, а також редакції, які випускають програми для країн Карибського регіону англійською мовою та португальською — для країн Африки. Було також оголошено про закриття приблизно 200 веб-сайтів і звільнення 360 людей, зайнятих їхнім виробництвом.

Між тим, профспілки називають скорочення «жорстокими» і планують у середу провести акцію протесту біля Буш-хауса у Лондоні.

Всесвітня служба Бі-бі-сі розпочала мовлення у 1932 році. Наразі її бюджет становить 272 млн фунтів на рік (близько 430 млн доларів), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також Інтернет-сайтів, досягає 241 млн людей в усьому світі.

Виробництво програм Бі-бі-сі для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору — особливого податку, яку платить кожна родина, що користується телевізором. Поки що Всесвітня служба, яка досі вела мовлення 32 мовами, фінансується Міністерством закордонних справ Британії.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=982185

Папа Римський схвалив спілкування в соціальних мережах

Папа Римський Бенедикт XVI «благословив» спілкування в соціальних мережах. Про своє позитивне ставлення до цього способу комунікації понтифік заявив у зверненні, підготовленому до 45-го Всесвітнього дня спілкування.

Понтифік відзначив, що спілкування в соціальних мережах допомагає завести нові знайомства, сприяє обміну знаннями, діалогу культур. У той же час Папа Римський застерігає від надмірного «занурення в паралельну реальність». Понтифік закликав залишатися вірними самим собі і не створювати профайли в соціальних мережах, які б не відображали реальні характеристики людини, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на офіційний сайт Ватикану.

Конкретної соціальної мережі Папа Римський не згадував, а говорив про феномен віртуального спілкування загалом. Всесвітній день спілкування, організований Ватиканом, у 2011 році пройде 5 травня.

У Бенедикта XVI є свій канал на YouTube. Ватикан запустив власний додаток для iPhone. Крім того, понтифік користується електронною поштою. Він вже неодноразово звертався до всіх католиків, у тому числі й до священиків із закликом активніше користуватися Інтернетом для популяризації церкви і для проповіді Євангелія.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=981723

УКРІНФОРМ домовився про співпрацю з турецьким інформагентством «Анадолу Ажанси»

Українське національне інформаційне агентство «УКРІНФОРМ« уклало угоду про співпрацю з Турецьким інформаційним агентством «Анадолу Ажанси» (АА). Церемонія підписання відбулася в Адміністрації Президента України під час візиту до Києва офіційної делегації Турецької Республіки на чолі з Прем’єр-міністром країни Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Згідно з угодою, агентства розвиватимуть співпрацю у сфері засобів масової комунікації, обміну інформацією з метою висвітлення політичних, економічних, соціальних та культурних подій у двох країнах, фото і відеоматеріалами, професійним досвідом. Документ також передбачає взаємовигідну співпрацю в разі виникнення оперативної необхідності актуального характеру (взаємних візитів керівництва України і Турецької Республіки, офіційних урядових делегацій тощо).

Крім того, йдеться в угоді, сторони можуть організовувати взаємні відрядження своїх співробітників до Києва та Анкари для ознайомлення з досвідом журналістської роботи, обробки та поширення інформації, підготовки матеріалів про Україну і Турецьку Республіку.

Від УКРІНФОРМу свій підпис під угодою поставив генеральний директор агентства Віктор Чамара, від «Анадолу Ажанси» — генеральний директор Хілмі Бенгі.

Ліна Костенко вирушає у всеукраїнський прес-тур

З 25 січня по 16 лютого відбудеться всеукраїнський тур видатної письменниці та поетеси Ліни Костенко у рамках презентації роману «Записки українського самашедшого».

Про це УКРІНФОРМу повідомили у прес-службі видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Графік візитів Ліни Костенко:

25 січня — Рівне (Обласний музично-драматичний театр. Початок о 18:00);

31 січня — Київ (Театр ім. Івана Франка. Початок о 19:00. Безкоштовні запрошення можна буде отримати в касі театру з 24 січня — не більше двох в одні руки);

7 лютого — Харків (Оперний театр. Початок о 18:00);

10 лютого — Кривий Ріг (Палац молоді та студентів. Початок о 16:00);

14 лютого — Львів (Університет ім. І.Франка. Початок о 14:00);

15 лютого — Львів (Театр ім. М.Заньковецької. Початок о 18:00);

16 лютого — Остріг (Острозька академія. Початок о 14:00).

У програмі вечора: виступ авторки, відповіді на записки, виступи артистів (Ольга Богомолець, Василь Жданкін та інших — залежно від міст), автограф-сесія Ліни Костенко. Тривалість вечорів — дві години. Тривалість автограф-сесій — до 45 хвили.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=981295