10.10.10 в Україні реєструватимуть шлюб за подвійним тарифом

Цього року 10.10.2010 вперше, починаючи з 2002 року, коли пішла мода укладати шлюб по «дзеркальних» датах (02.02.2002, 07.07.2007), випадає на неділю і РАГСи за законом не працюють. Переважна більшість палаців одруження по країні винятків для такого дня не зробили, і 10 жовтня будуть під замком, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на газету «Сегодня».

У столиці працюватимуть два головних РАГСи — Центральний і Лівобережний. За словами співробітників Центрального палацу, це зроблено спеціально для тих, хто хоче укласти шлюб саме 10 жовтня. «Враховуючи, що молодята зараз дуже захоплені нумерологією, то в неділю 10-го ми будемо відкриті», — повідомили співробітники РАГСу. Зазвичай у п’ятниці та суботи тут розписують до 55 пар, а на 10 жовтня подано 70 заявок. «Більш як 70 пар ми розписати не зможемо. Стандартна церемонія триває 10 хвилин, а всього молодята, з урахуванням підготовки документів, фото і відео на пам’ять проводять у РАГСі годину-півтори», — пояснили працівники закладу.

За роботу понаднормово — подвійний тариф. Наприклад, у Центральному РАГСі реєстрація обійдеться в 850 грн (зазвичай 425 грн), а в Лівобережному — 860 грн (зазвичай 430 грн). У Центральному місць уже немає, в Лівобережному повідомили, що на 10 жовтня заявку не приймуть, тому що до дати залишилися менше двох тижнів, а за Сімейним кодексом шлюб реєструють не раніше, ніж через місяць після подачі заяви, роз’яснили співробітники Лівобережного палацу.

Т.Шевченко, І.Франко та Леся Українка є беззаперечними авторитетами для нації — результати соцопитування

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко оприлюднив результати всеукраїнського опитування в рамках проекту «Україні потрібні герої», яке провело «Українське демократичне коло» на замовлення Інституту політики, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

Узагальнюючи результати опитування, яке проводиться вже втретє, М.Томенко відзначив позитивні тенденції у ставленні українців до історичних та політичних діячів. За його словами, коло визначних українців, які є прикладом для громадян, розширилось.

До першої десятки діячів, які оцінювалися як беззаперечно позитивні, зокрема, увійшли: Тарас Шевченко (97,7% підтримки), Іван Франко (96,1%), Леся Українка (96%), Богдан Хмельницький (90,3%), Ярослав Мудрий (90%), княгиня Ольга (83,6%). Сюди потрапив і російський імператор Петро І, якого позитивно оцінили 71,5% громадян.

Лише щодо трьох історичних постатей негативне ставлення українців переважило позитивне: Йосифа Сталіна, Степана Бандери та Симона Петлюри.

Другою позитивною тенденцією, за словами віце-спікера, стало те, що за 8 років суттєво зросла позитивна оцінка внеску в українську історію Михайла Грушевського (з 53% до 68%), з 38% до 50% зросла підтримка діяльності Івана Мазепи, із 46% до 56% — В’ячеслава Чорновола та з 27% до 43% — Петра Скоропадського. «Тепер цих українських діячів також певною мірою можна вважати авторитетами для нації», — наголосив М.Томенко.

«Підбиваючи підсумки, можна з упевненістю сказати, що українці позитивно оцінюють діяльність керівників Української держави періоду Київської Русі, козацької доби та періоду 1917-1920 років», — констатував віце-спікер.

Всеукраїнське опитування в рамках проекту «Україні потрібні герої» проводилося з 9 по 15 вересня 2010 року. Вибіркова сукупність репрезентувала доросле населення України й охопила всі регіони держави. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,9%. Уперше таке опитування було проведено у 2002 році, а друге — у 2006.

«Авіасвіт» у Гостомелі: «Мрія» у небі, майстер-клас на Су-30 та змагання винищувач-болід «Формули-3»

У селищі міського типу Гостомель на аеродромі «Київ-Антонов» відкрився 7-й Міжнародний авіаційно-космічний салон «Авіасвіт-ХХІ». Окрім вже традиційного представлення новинок від вітчизняних та міжнародних авіавиробників під час ході салону відбудеться низка «ексклюзивів»: змагання у швидкості між винищувачем та болідом «Формули-3», польоти українського велетня Ан-225 «Мрія» та вищий пілотаж за штурвалом винищувача Су-30 МКІ, кореспонденти УКРІНФОРМу.

У демонстраційних польотах візьмуть участь понад 50 повітряних суден, які пройшли попередню процедуру допуску. Окрім польотів транспортної, спортивної та малої авіації, відбудеться пілотаж військового літака Су-30 МКІ, за штурвалом якого сидітиме один найвідоміших льотчиків-випробувачів світу Герой РФ Анатолій Квочур. Неменший інтерес у відвідувачів, як передбачається, викличуть польоти найбільшого у світі транспортного літака Ан-225 «Мрія». Крім того, однією з «родзинок» програми стане змагання у швидкості між навчально-бойовим винищувачем L-29 і спортивним автомобілем «Формула 3», що пройдуть на злітній смузі аеродрому.

Традиційно на «Авіасвіт-ХХІ» представлені здобутки українського авіамашинобудування. «Україна безперечний лідер на ринку середньотранспортних літаків та має чудові перспектив зайняти нішу на світовому ринку. Саме тому, цей авіасалон це прекрасна можливість продемонструвати світовій спільноті останні досягнення українського авіавиробництва», — заявив заступник Міністра промислової політики України — Голова Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Костянтин Кучер на брифінгу, присвяченому проведенню «Авіасвіт-ХХІ». Він наголосив на важливості авіасалону в Гостомелі, який віднесений до пріоритетних державних міжнародних заходів.

Авіасвіт-ХХІ» демонструє як стендові експозиції промислових підприємств, так і авіаційну техніку. Відвідувачі мають змогу ознайомитись на статистичних стоянках з майже сотнею повітряних суден, від найпотужніших літаків «Антонов» до легкомоторних літаків та вертольотів. Зокрема, значна кількість модельного ряду літаків сімейства «Антонов» представлена пасажирськими літаками Ан-140, Ан-148, транспортними літаками Ан-12, Ан-22, Ан-32, Ан-74, поруч з унікальними важкими транспортними літаками Ан-124 «Руслан» та Ан-225 «Мрія».

Легка авіація на аеродромі представлена надлегкими літаками, розробленими та виробленими вітчизняними підприємствами. Також на статистичній експозиції демонструються легкі літаки Cessna, Cirrus SR-22, Як-52, Як-12, Morava. Більш потужні повітряні судна представлені на «Авіасвіт-ХХІ» австрійськими літаками «Деймонд Ейркрафт».

Відвідувачі салону мають змогу побачити зразки вертолітної техніки вітчизняного та іноземного виробництва. На статистичній експозиції демонструються український вертоліт АК-1-3 полтавського КБ «Аерокоптер». Окремий інтерес відвідувачів має викликати і відомий гелікоптер Мі-8МТВ, модернізований Державним підприємством МО України «Авіакон» та ВАТ «Мотор Січ», у якого збільшена максимальна «стеля висоти» та вантажопідйомність. Статистична експозиція включає також американський вертоліт Enstrom 480B, гелікоптери виробництва європейської компанії Eurocopter, а також вертольоти Robinson, Alloutte.

На статистичній експозиції також демонструються дельтаплани «Аерос», мотодельтаплани та планери.

У роботі салону, який цього року буде найбільш представницьким за всю історію свого існування з 1999 року, беруть участь понад 280 підприємств авіаційної, ракетно-космічної, оборонної та інших галузей наукоємного машинобудування з 32 країн світу. У рамках авіасалону пройдуть зустрічі та переговори фахівців авіаційної та ракетно-космічної промисловості, робота іноземних делегацій.

Авіасалон триватиме до 4 жовтня. 2 та 3 жовтня з 10.00 до 16.00 вхід на територію проведення «Авіасвіт-ХХІ» для відвідувачів — вільний. Для транспортного обслуговування учасників та відвідувачів салону організовані спеціальні комерційні авіарейси від станції метро «Академмістечко» та залізничних станцій «Ірпінь» та «Буча».

Комісія Україна-НАТО у Брюсселі розглянула питання розвитку двосторонньої співпраці

Головні пріоритети розвитку відносин між Україною і НАТО стали головною темою засідання двосторонньої Комісії (КУН), що відбулося у Брюсселі.

Як повідомили УКРІНФОРМу з Місії України при НАТО, засідання КУН відбулося на рівні послів під головуванням заступника Генерального секретаря НАТО К.Бізоньєро.

Глава Місії України при НАТО Посол І.Долгов поінформував учасників засідання про бачення українською стороною місця відносин України з НАТО серед зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави. Він наголосив, що з прийняттям Закону, який визначає позаблоковий статус держави, Україна налаштована продовжувати та розвивати конструктивне співробітництво з НАТО з усіх питань порядку денного двосторонніх взаємин. Українська сторона також виступає за розвиток політичного діалогу з Північноатлантичним Альянсом.

Порушуючи питання перспектив дальшого розвитку діалогу НАТО з партнерами, насамперед з Україною, в контексті розробки Альянсом своєї нової Стратегічної концепції, Посол І.Долгов наголосив, що українська сторона очікує, що Альянс чітко та однозначно сформулює в новій концепції принципи політики партнерств та безпосередні очікування Альянсу, зокрема, щодо ролі і місця України в системі євроатлантичної безпеки.

Члени Комісії Україна-НАТО погодилися, що попередній аналіз двосторонньої співпраці в цьому році у практичних сферах свідчить про конкретні здобутки та позитивне підгрунтя для продовження конструктивного співробітництва між Україною та НАТО з усіх питань. Було відзначено, що зустріч Генсекретаря НАТО та Президента України, яка відбулася в Нью-Йорку під час 65-ї сесії Генасамблеї ООН 23 вересня 2010 року, дала суттєвий поштовх розвитку політичного діалогу між Україною та НАТО.

Представники держав-членів НАТО високо оцінили внесок України у забезпечення євроатлантичної безпеки, в основні операції та місії під проводом Північноатлантичного Альянсу. Висловлювався заклик до розширення миротворчого внеску України. Вітався також внесок України у Сили реагування НАТО (СРН), який є першим досвідом такого роду для країни-партнера Альянсу.

Політика «відкритих дверей» залишається базовим принципом НАТО — Генсек Альянсу

Політика «відкритих дверей» залишається базовим принципом НАТО. Про це у Брюсселі під час зустрічі з журналістами українських інформаційних агентств заявив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.

Генеральний секретар НАТО висловив переконання, що наступний саміт Альянсу, який має відбутися у Лісабоні у листопаді цього року, підтвердить чинність цього принципу відкритості Альянсу для демократичних держав.

Журналісти запитали Генерального секретаря, чи є сенс у тому, що НАТО продовжує дотримуватися рішень Бухарестського саміту 2008 року щодо членства України в Альянсі, хоча сама Україна офіційно зробила вибір у напрямку позаблоковості.

Андерс Фог Расмуссен висловив переконання, що учасники зустрічі на вищому рівні у Лісабоні підтвердять рішення Бухарестського саміту, що Грузія і Україна стануть членами Альянсу, якщо того захочуть, і зможуть виконати необхідні умови.

«На додаток ми також визнаємо, що Грузія і Україна можуть мати різні євроатлантичні прагнення. НАТО є добровільною організацією, і наші двері залишаються відкритими. Це можливість. Але, безумовно, справа всіх країн — самотужки вирішувати, яким шляхом розвивати відносини з НАТО. Ми повністю поважаємо право кожної окремої країни приймати рішення щодо власної безпеки або щодо приєднання до союзів. Тож я повністю поважаю рішення, прийняте українцями», — наголосив Генеральний секретар Альянсу.

IBF не видала ліцензії на бій Володимир Кличко — Джеймс Тоні

Керівництво Міжнародної федерації боксу (IBF) відмовилося видати ліцензію на проведення чемпіоном цієї організації в суперважкій вазі Володимиром Кличком захисту свого титулу проти екс-чемпіона світу в трьох вагових категоріях Джеймса Тоні, передає Укрінформ-спорт. Причиною відмови стало те, що Тоні давно не виходив на ринг — свій попередній бій він провів у вересні минулого року.

«Відомо, що Клички мають великий вплив на всі ці санкціонуючі організації, і це ще одна спроба Володимира уникнути бою зі мною. Я ясно відчуваю себе занесеним до чорного списку. Ти ризикуєш своїм життям у цьому спорті, і ось подяка, яку ти отримуєш у відповідь», — цитує сайт Allboxing Джеймса Тоні.

На думку боксера, інші кандидати у претенденти на титул IBF не йдуть з ним ні в яке порівняння, незважаючи на часте проведення боїв. «Це може бути один з членів клубу «Мішок місяця». Я чув ім’я Жана-Марка Мормека, Чонсі Веллівера і хлопця з Британії з послужним списком 14-0 на ім’я Дерек Чисора. Хто б це не був, він не рівня Джеймсу Тоні, і Володимир розуміє це», — сказав Тоні про інших потенційних суперників Володимира Кличка.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, 11 вересня Володимир Кличко захистив свої титули в поєдинку проти нігерійця Семюеля Пітера на прізвисько «Нігерійський Кошмар». Наступний бій українець запланував на 11 грудня.

Укрінформ-спорт
http://sport.ukrinform.ua/news/p31371/

Андрію Шевченку виповнилося 34

Нападаючому київського «Динамо» і національної збірної України Андрію Шевченку сьогодні виповнилося 34 роки, повідомляє Укрінформ-спорт. Після блискучої кар’єри в європейських суперклубах — італійському «Мілані» і лондонському «Челсі» — футболіст повернувся в Україну, в рідне «Динамо», продовжуючи вірою і правдою служити столичній команді.

Доля футболіста така, що не завжди вдається проводити свята вдома, разом із рідними і близькими. Наприклад, минулого року іменинний вечір Андрій Шевченко провів на полі каталонської арени «Камп Ноу», де динамівці зустрічалися з «Барселоною». Ось і цього разу в свій день народження капітан динамівців готується до завтрашнього поєдинку Ліги Європи УЄФА проти чемпіона Молдови — тираспольського «Шерифа».

Укрінформ-спорт
http://www.sport.ukrinform.ua/news/1/p31323/

Командні види спорту роблять підлітків більш щасливими — вчені

Фахівці з Університету Вірджинії стверджують, що спортивні захоплення підлітків не лише дозволяють їм бути більш здоровими, а й роблять тінейджерів більш щасливими за їхніх однолітків, які не займаються спортом, повідомляє Укрінформ-спорт із посиланням на Медичну інформаційну мережу.

Учені опитали 245 школярів у віці від 12 до 14 років. Усім учасникам експерименту необхідно було заповнити анкету, в якій відповісти на питання: про відвідування тренувань і різних спортивних секцій, про задоволення життям, здоров’ям. Виявилось, що силовий спорт не впливав на хлопчиків в плані відчуття себе здоровішими або щасливішими. Дівчатка, які займаються силовим спортом, відчували себе щасливішими, проте на їх здоров’я такий вид спорту не робив жодного впливу.

Стосовно командних видів спорту, як хлопчики, так і дівчатка, які займаються ними, відчували себе більш щасливими. Діти, які беруть участь у командних іграх, фізично почувалися значно краще. Своє здоров’я дівчата оцінювали у 30 разів краще, а хлопчики у 5 разів порівняно із своїми неспортивними однолітками.

Особливо хорошими є командні види спорту, що посилюють дружні зв’язки між дітьми, підкреслили фахівці.

Укрінформ-спорт
http://www.sport.ukrinform.ua/news/p31293/

Володимир Путін таємно повінчався з Аліною Кабаєвою — ЗМІ

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін повінчався з 24-річною гімнасткою Аліною Кабаєвою. Про це 28 вересня, посилаючись на свої джерела, повідомило грузинське агентство новин «GHN», передає УКРІНФОРМ.

Як відзначило джерело агентства, російські журналісти знаходяться в курсі радісної зміни в житті російського прем’єра, проте чомусь всі утримуються від поширення інформації про цю подію.

Повідомляється, що вінчання відбулося в Іверському монастирі на Валдайському озері — одному із найстаріших у Росії (Новгородська область). У 1991 році російське духовенство на чолі з Алексієм II доклало всі зусилля для того, щоб цей монастир було повернено церкві. Монастирське життя поновилося там з 1995 року.

За інформацією джерела «GHN», монастир не є незнайомим місцем для Володимира Путіна. «У січні 2008 року Путін відвідав монастир разом з Патріархом Московським і всієї Русі. У нього досить хороші стосунки з настоятелем монастиря архімандритом Єфремом», — відзначило джерело. За його словами, саме архімандрит Єфрем повінчав Путіна і Кабаєву.

Чоловіки в ОАЕ полюють за природною «Віагрою»

У Дубаї в торговому центрі «Dragon Mart», на Старому ринку і Ринку спецій можна знайти все і навіть більше. Але і місцеві, і приїжджі чоловіки найчастіше шукають магазинчики, прикрашені вивісками з промовистим написом «природна Віагра». Знайшовши заповітну ятку, представники сильної статі пірнають в її глибини, заставлені слоїками, коробочками і пакетиками всіляких форм і розмірів, і просять у продавця «той самий» диво-засіб, здатний якісно змінити їхнє інтимне життя, передає УКРІНФОРМ.

Кожен продавець «природної Віагри» розробляє свій власний бренд, склад «препарату» і «форму випуску» (порошок з трав або трав’яні пігулки), щоб задовольнити покупців. Джабер Алі Ахмаді, 35-річний власник магазинчика з цікавою назвою «Rise Store» на Старому ринку, торгує трав’яним збором, який склав його батько. Цей мікс із 25 трав діє на чоловічий організм точно так, як і знаменита блакитна пігулка: непоказний сіро-зелений порошок продовжує тривалість статевого акту і збільшує об’єм чоловічого члена, стверджує Джабер. «Наші покупці дуже й дуже задоволені результатом», — пишається власник «Rise Store», підкреслюючи, що диво-збір їхнього виробництва абсолютно натуральний. До складу пропонованого тут трав’яного порошку входять, окрім іншого, корінь женьшеню і сухий екстракт із п’яти різних типів «чоловічих» пальм. Необхідні компоненти для «чоловічого збору» батькові Джабера привозять на замовлення зі Шрі-Ланки, Індії, Китаю і Південної Кореї.

А в одному з магазинчиків «Dragon Mart» «натуральна Віагра» продається у вигляді різноманітних «трав’яних» пігулок, що відрізняються за своїм ефектом: одні діють упродовж трьох днів, інші — семи, треті — десяти днів, стверджує продавчиня Люсі. Ціна чарівних пігулок варіюється в межах 100-200 дирхамів (27,5-55 доларів США).

Натуральний «препарат» знавці радять приймати так: чайну ложку трав’яного порошку розмішати в склянці гарячої води або молока і випити за 35 хвилин до інтимних стосунків, бажано на голодний шлунок. А трав’яну пігулку просто проковтнути за 1,5 години до романтичного вечора. «Природна Віагра» дійсно працює, стверджує 58-річний пакистанець Таліб Хан. Живучи в ОАЕ вже 40 років, чоловік останні два роки страждав на еректильну дисфункцію, причиною якої лікарі назвали депресію. Талібові нічого не допомагало, поки він не спробував «Віагру» з трав. Купивши десять «трав’яних» пігулок, чоловік поїхав у відпустку, а повернувся зовсім іншою людиною. «Ці пігулки творять диво! Вони перетворили мій відпочинок на щось особливе», — не перестає захоплюватися Таліб.

Попит на «природну Віагру» в ОАЕ колосальний: він утричі перевищує пропозицію. Найбільш популярний цей продукт серед чоловіків із Саудівської Аравії, Бахрейну та інших арабських країн. Активно ним цікавляться й іноземні туристи. Продавці ж диво-засобу вважають, що черги в їх магазинах — краще підтвердження ефективності пропонованого товару.