Кількість днів з температурою 30-35 градусів зростатиме в Україні щороку — М.Кульбіда

У найближчі два тижні температурний режим в Україні особливих змін не зазнає. Так само на більшій частині території Україні пануватиме суха спекотна погода. Про це на сьогоднішній прес-конференції в УКРІНФОРМі розповів начальник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, повідомляє кореспондент агентства.

За словами М.Кульбіди, максимальні температури у ці дні сягають 30-35 градусів у західних регіонах країни, а на сході та північному сході країни термометри реєструють 36-39 градусів. «Поки що значних температурних рекордів ми не мали, хоча, наприклад, у минулу неділю температура повітря по Києву була вищою, ніж до цього спостерігалось за всі роки, починаючи з 1881 року, і досягла 35,3 градуса, тобто майже на один градус була вищою за найвищу добову температуру цього дня у 2007 році», — зазначив начальник Укргідрометцентру.

За останні двадцять років середня температура повітря для липня і серпня як найтепліших місяців року зросла на 0,8 — до 1,5 градуса, підкреслив Микола Кульбіда. Значно відчутнішою спека стала на півночі та лісостеповій частині України, натомість південні регіони України такого значного підвищення не зазнали, відзначив головний синоптик країни. «Таким чином, кількість днів з температурою і 30, і 35 градусів зростатиме щороку, оскільки це залежить від світових синоптичних процесів», — наголосив М.Кульбіда.

Що стосується причин зростання температури повітря, то, на думку начальника Укргідрометцентру, не хотілося б наголошувати, що це абсолютний вплив парникового ефекту. Ймовірніше за все, вважає М.Кульбіда, проявляється комплексна дія як природних чинників, конкретних атмосферних процесів, так і антропогеннного впливу, тобто впливу людської діяльності, яка через продукування парникових газів посилює процес парникового ефекту. Саме таке комплексне поєднання людського і природного процесів і дає такий резонансний результат у погоді нинішнього літа, підкреслив головний синоптик країни.

Небувалу спеку в Україну принесли розпечені повітряні маси з Середнього та Нижнього Поволжя — М.Кульбіда

Найвищі температурні показники на планеті у ці дні спостерігаються на Середньому і Нижньому Поволжі, де температура повітря перевищує 40-42 градуси. Саме з цих регіонів на територію України тривалий час постійно надходять маси сухого і спекотного повітря, які й формують синоптичну ситуацію на всій території країни. Про це на сьогоднішній прес-конференції в УКРІНФОРМі розповів начальник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, повідомляє кореспондент агентства.

За словами начальника Укргідрометцентру, незважаючи на те, що ці повітряні маси сформовані в умовах чистого степу або напівпустелі, вони набули значних екстримальних властивостей і перемістилися на територію України. Від такої повітряної експансії, наголосив М.Кульбіда, найбільше потерпають східні та північно-східні області України, де темпетатура у деякі дні становить 36-39 градусів, і найменше — західні.

Більш сприятливі умови, зазначив головний синоптик країни, нині створилися у західних регіонах України, які становлять своєрідну межу між сухим і спекотним сходом України та комфортною погодою в Західній Європі. «Однак, — зауважив Микола Кульбіда, — внаслідок різних атмосферних тисків саме на Західній Україні часом ітимуть сильні дощі, зливи, грози, випадатиме град, посилюватимуться шквали».

Центральна і Західна Європа у ці дні, на відміну від України та Росії, перебуває у дуже комфортних погодних умовах — температура повітря в країнах не перевищує 28 градусів, за винятком країн Балканського півострова та Іспанії, де температура дещо вища, зазначив начальник Укргідрометцентру. «Це нормальний розвиток синоптичних процесів, коли на одній частині території Європи спостерігаються дуже високі температури, а, навпаки, в Західній Європі в цей час стоїть більш-менш помірна погода», — підкреслив М.Кульбіда.

Температурні показники повітря по Києву б’ють нові рекорди

Добова максимальна температура повітря в столиці України цими днями знову показала свій норов. За даними спостережень метеорологічної станції Центральної геофізичної обсерваторії позавчора, 17 липня, в Києві були перевищені історичні значення за період спостережень від 1881 по 2010 роки.

За словами заступника директора ЦГО Михайла Довгича, середня добова температура повітря для цього дня перевищила рекордне значення середньої добової температури повітря, яке становило у 1939 році — 27,8°С, на 0,5°С. Новий рекорд цього дня становить 28,3°С. Мінімальна температура за цю добу найвищою була у 2003 році і становила 22,4°С. У суботу це значення було перевищено на 0,6°С.

У неділю, 18 липня, зазначив Михайло Довгич, були перевищені історичні значення всіх трьох температурних параметрів: мінімальна температура становила 23,1°С — у 1939 році 22,7°С, середня добова становила 29,3°С, що на 2,0°С вище за рекорд 1939 року, максимальна температура перевищила рекорд 2007 року, що зареєстрував 34,3 °С — на 0,9°С більше, і становила вчора 35,2°С.

Найближчі два тижні в Україні триматиметься спека — М.Кульбіда

Ще два тижні на території України особливих змін у температурі не спостерігатиметься і триматиметься спекотна погода. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомив начальник Українського Гідрометцентру Микола Кульбіда.

«За цей період особливих змін не відбудеться, можливі коливання в температурі лише 2-3 градуси», — поінформував М. Кульбіда.

Він також додав, що спека утримуватиметься в більшості регіонів. «Це менше стосуватиметься західних областей, де температура зазвичай на 5 градусів нижча, у Карпатах узагалі буде комфортною, а найвищі температури спостерігатимуться не на півдні, а на сході та північному сході країни», — повідомив начальник Українського Гідрометцентру.

«Найвищі відмітки в 40 градусів цього року не фіксувалися», — підкреслив М. Кульбіда. Він сказав, що за останні 20 років середня температура в липні-серпні зросла трохи менше ніж на 2 градуси. «Нині спостерігається температура повітря 30 градусів і вище, вона зростає дуже швидко», — зазначив головний український синоптик.

На думку М. Кульбіди, причинами таких глобальних процесів є природні фактори, антропогенна діяльність, а також посилення парникового ефекту. «Але головна причина — в Україну прийшло справжнє літо», — зазначив М. Кульбіда.

Нинішній червень був найспекотнішим в історії

За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, червень цього року був найтеплішим за всю історію метеоспостережень, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на CNN.

Тепліші, ніж звичайно, умови спостерігалися на території практично всіх континентів і країн, особливо у Сполучених Штатах. Незважаючи на те, що температура поверхні світового океану в червні не була рекордною, комбінація температури на землі і різних аномалій на морі зробили нинішній червень найтеплішим. Таким чином, цього року був побитий рекорд червневої спеки, встановлений у 2005 році.

Згідно з даними синоптиків, на землі підвищується і рівень вологості. Більш вологі, ніж звичайно, умови спостерігалися цього року на півдні Індії, Китаю та Європи, а також у середніх штатах Америки. Водночас на південному заході Австралії спостерігався рекордний дефіцит дощу. У Арктиці минулого місяця зафіксовано і найнижчий показник площі полярних льодовиків, що може призвести до збільшення проникнення в океан сонячної радіації, а це, в свою чергу, позначиться на зростанні темпів танення льоду, зазначив метеоролог Тейлор Уорд.

Процес зменшення поверхні арктичних морських льодовиків спостерігається з 1990 року.

Погода: завтра буде сухо і спекотно

Синоптична ситуація завтрашнього дня не зміниться: у вівторок, 20 липня, на всій території України утримається спекотна погода. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

На більшій частині території країни буде сухо і спекотно, прогнозують синоптики. Лише в західних областях та у південній частині місцями пройде короткочасний дощ, прошумить гроза, в окремих районах випадатиме град, посиляться шквали до 15-20 м/с. Вітер переважно північно-східний, 5-10 м/с.

Температура повітря вночі в більшості областей становитиме 18-23°, на узбережжі морів до 25°. Удень термометри реєструватимуть 29-34°, у східній частині до 36°. У західних областях вночі буде 14-19, вдень 23-28°.

У Києві та області також утримається суха та спекотна погода. Температура повітря вночі 18-23°, вдень 29-34°. Вітер північно-східний, 5-10 м/с.

Температура води в Чорному морі становить 24-26°, в Азовському морі — 25-27°, у Дніпрі біля Києва — 27°.

Тривалість світлового дня становить 15 год. 52 хвилини.

МОЗ рекомендує під час спеки збільшити вживання рідини, легкий одяг та прохолодні приміщення

Аби уберегти своє здоров’я від негативного впливу спекотної погоди, перш за все необхідно збільшити кількість вживання рідини впродовж дня, — радить головний кардіолог Міністерства охорони здоров’я України Юрій Сіренко.

За словами лікаря, повідомляє прес-служба МОЗ, люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. «Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією», — говорить Юрій Сіренко.

Кардіолог також радить уникати влітку вживання алкоголю, особливо це стосується важких алкогольних напоїв.

«Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00). Важливо звертати увагу на одяг. В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі», — відмічає лікар та додає, що спека — це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність. Обмін тепла в організмі людини (метаболічна теплопродукція) залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.

Хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов’язково радитися зі своїм лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час періоду літньої спеки.

Інші матеріали на цю тему:

Погода: у вихідні в Україні пануватиме спека

У наступні вихідні, які припадають на суботу, 17 липня, та неділю, 18 липня, на більшій частині території України переважатиме суха спекотна погода. Стовпчики термометрів у деяких регіонах перетнуть 35° позначку. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу розповіли синоптики Українського гідрометцентру.

Згідно з їхнім прогнозом, лише вдень у неділю на крайньому заході пройдуть окремі грозові дощі. Температура повітря в більшості регіонів уночі становитиме 17-22°, на узбережжі морів до 25°. Вдень термометри покажуть 29-34°, місцями, крім західних областей і Криму, 35-37°. Вітер північно-східний, у західних областях південно-східний, 3-8 м/с.

У Києві та області на вихідні дні утримається суха спекотна погода з температурою вночі 17-22°, вдень 32-34°, місцями 35-37°. Подих вітру майже не відчуватиметься.

Температура води в Чорному морі становить 23-25°, в Азовському — 25-28°, у Дніпрі поблизу Києва — 25°.

Погода: наступної доби спека наростатиме

Наступна доба, 16 липня, опадів в Україну не принесе. Дощитиме лише у західних областях, і то місцями. Зате підвищиться температура повітря по всій країні. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

Згідно з їхнім прогнозом, вітер цього дня матиме північно-східний напрямок, у західних областях південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря на більшій частині території країни становитиме вночі 16-21°, на узбережжі морів до 25°. Вдень воно прогріється до 29-34°, у східних областях до 36°, на Прикарпатті до 25-30°.

У Києві та області у п’ятницю переважатиме невелика мінлива хмарність без опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря становитиме вночі 16-21°, вдень 29-34°.

Температура води в Чорному морі — 23-25°, в Азовському 25-28°, у Дніпрі поблизу Києва — 24°.

Інші матеріали на цю тему:

Погода: дощі відступають — спека наступає

Характер погоди в Україні в наступні дні докорінно зміниться: атлантичний циклон відступить і на зміну дощам і грозам прийде спека з температурою до 35 градусів. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

Згідно з прогнозом Укргідрометцентру, у четвер, 15 липня, лише в західній частині, місцями на Одещині, Вінниччині та в Криму пройдуть короткочасні дощі, прошумлять грози. У Карпатах і на Прикарпатті місцями пройдуть сильні дощі. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с.

Температура повітря на більшій частині території країни становитиме вночі 15-20°, на узбережжі морів до 23°. Вдень воно прогріється до 29-34°, на Прикарпатті до 25-30°.

Без опадів у четвер буде і на Київщині. Вітер північно-східний, 3-8 м/с. Температура повітря становитиме вночі 15-20°, вдень 29-34°.