Погода: у чистий четвер знизиться температура повітря

КИЇВ, 31 березня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Початок серединного весняного місяця, який припадає цьогоріч на чистий четвер, ознаменується незначним зниженням температури повітря і випаданням дощів і навіть гроз у деяких регіонах країни. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

За словами синоптиків, у чистий четвер в Україні переважатиме хмарна з проясненнями погода. Часом пройдуть невеликі дощі та окремі грози, найбільше у західній та південній частинах країни. Без опадів буде лише у східних областях. Вітер південно-східний з переходом на західний, 5-10 м/с.

Температура повітря на всій території країни становитиме вночі 3-8° тепла. Вдень воно прогріється до 8-13° тепла, у південній, східній частинах, на Прикарпатті й Закарпатті до 11-16° вище нуля.

На Київщині 1 квітня місцями пройдуть невеликі дощі. Вітер південно-східний з переходом на західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 5-7° тепла, вдень 10-12° з позначкою плюс.

Тривалість світлового дня у чистий четвер становитиме 12 годин 56 хвилин.

Sotheby’s привіз на два дні до Києва колекцію українських авангардистів початку 20 століття

КИЇВ, 30 березня. (Надія ЮрченкоУКРІНФОРМ). Аукціонний дім Sotheby’s представив у Києві 14 картин з унікального зібрання творів українських художників- авангардистів, які творили в Одесі на початку 20 століття. Побачити їх можна буде протягом двох днів — 31 березня і 1 квітня — в Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Уся колекція, зібрана меценатом Яковом Переменом, налічує 86 робіт і буде представлена на торги одним лотом на аукціоні російського мистецтва 22 квітня в Нью-Йорку. Про це на сьогоднішній прес-конференції поінформував генеральний директор Sotheby’s, Росія, Михайло Каменський, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Ми привезли в Україну те, що було звідси вивезено на початку минулого столітття, те, що по праву має належати українським колекціонерам і музеям, тому що тут народилося, тут увібрало в себе як український, одеський, південноросійський, так і французький та західноєвропейський впливи», — сказав М.Каменський.

Він розповів, що, відібравши для виставки у Києві 14 картин, які символізують усю колекцію, аукціонний дім Sotheby’s хотів дати певний сигнал не тільки інтелігенції та любителям мистецтва, а й всьому українському суспільству. На його переконання, колекцію Я.Перемена мають придбати саме громадяни України — чи то з Одеси, чи з Києва, чи з будь-якого іншого міста.

За словами М.Каменського, в Росії склалася певна практика, «можливо, й не дуже прогресивна, а просто як данина часові», коли влада настійливо пропонує великому російському бізнесу придбати визначні твори мистецтва, які волею долі потрапили за межі країни. Він зауважив, що останніми роками це робилося неодноразово, і на його думку, так само слід чинити й новій українській владі, ініціюючи участь багатих українців та великих компаній у квітневому аукціоні в Нью-Йорку.

Голова департаменту російського мистецтва Sotheby’s, Нью-Йорк, Соня Беккерман у свою чергу зазначила, що це друга виставка, яку аукціонний дім Sotheby’s привіз до Києва з Нью-Йорка. «Ми особливо раді, тому що цьогоріч привезли екстраординарне історичне зібрання», — підкреслила вона.

С.Беккерман розповіла, що меценат Яків Перемен 1919 року вивіз зібрану ним колекцію творів одеського «Товариства незалежних художників» до Палестини. Вона не експонувалася у світі понад 40 років, і донедавна зібрання вважалося втраченим, а в Україні жодна з картин не виставлялася відтоді, як Перемен залишив країну.

За її словами, Sotheby’s вирішив продавати колекцію як один лот, виконуючи побажання Я.Перемена, щоб усі роботи залишалися разом. «Ми хотіли зберегти його бачення і надати унікальну можливість кожному серйозному колекціонеру придбати зібрання», — сказала С.Беккерман, додавши, що, за попередньою оцінкою, продаж колекції має принести прибуток в 1,5-2 млн. доларів.

Голова департаменту російського мистецтва Sotheby’s, Лондон, Джо Вікері у своєму виступі звернула увагу на те, що після першої виставки Sotheby’s у Києві, яка відбулась два роки тому, сталося багато змін. «Ми вже почали виставляти на аукціоні в Лондоні роботи сучасних українських художників Олега Тістола, Арсена Савадова. Це дуже великий крок уперед, і я сподіваюсь, що ця практика триватиме і в майбутньому», — підкреслила Д.Вікері.

У Великому адронному коллайдері здійснено зіткнення протонів на рекордній енергії

КИЇВ, 30 березня. /УКРІНФОРМ/. Перші зіткнення пучків протонів зафіксовані фізиками Європейського центру з ядерних досліджень у Великому адронному коллайдері (ВАК) — найбільшому в світі прискорювачі заряджених часток, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Бі-бі-сі.

Зіткнення протонів зафіксовано на рекордній енергії — 7 тераелектронвольт, що втричі більше попереднього рекорду.

З цієї миті починається нормальна робота коллайдера, який розпочне дворічний сеанс «набору статистики» на сумарній енергії 7 тераелектронвольт, що складає половину його проектної потужності.

Як раніше повідомляв УКРІНФОРМ, перша спроба провести зіткнення протонів на рекордній енергії була зірвана. За словами заступника керівника експерименту CMS Альберта де Ройека, це сталося через несправності в енергосистемі на території Франції.

ВАК розташований у 27-кілометровому тунелі, прокладеному під франко-швейцарським кордоном недалеко від Женеви.

Очікується, що в результаті зіткнень протонів повинні статися явища, які раніше вченим спостерігати не доводилося.

Зокрема, фізики розраховують виявити серед уламків часток так званий бозон Хіггса — теоретично передбачену, але досі не знайдену елементарну частку.

В адронному колайдері знову відмінили зіткнення часток

КИЇВ, 30 березня. (УКРІНФОРМ). Європейські фізики, управляючі Великим адронним колайдером (ВАК), сьогодні, 30 березня, відмінили обидві спроби зіткнення елементарних часток у великому кільці колайдера через незначний збій, який виник у ланцюзі установки, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням сайт, присвячений дослідженням ВАК (cern.ch).

Спочатку фахівці вирішили, що у збоях винні електричні проблеми, але пізніше стало очевидно, що моніторингове обладнання просто «випустило з виду» два пучки елементарних часток.

Як каже Керстін Еггерт, науковий фахівець Cern, перший пучок часток було загублено о 6 ранку за місцевим часом, другий — рівно через дві години. «У нас є кілька незначних проблем. Коли ви маєте справу з такою складною системою, як ВАК, то збої такого роду можливі. Це дуже складна машина», — говорить фахівець технічної служби Cern.

У швейцарському інституті відзначають, що перш ніж ВАК зможе провести нові зіткнення часток, може пройти кілька днів.

Windows 7 цілком може повторити успіх Windows XP

КИЇВ, 30 березня. (УКРІНФОРМ). Прийняття ринком операційної системи Windows 7 істотно вище за прогнози, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на технологічний звіті компанії Forrester Research, опублікованим на сайті forrester.com.

Більш того, Forrester провела опитування користувачів Windows 7 і з’ясувала, що велика частина користувачів цієї операційної системи «практично задоволені» або «повністю задоволені» можливостями і стабільністю цієї системи.

Аналітики говорять, що проводили опитування серед користувачів, що вважають за краще придбати програмні продукти практично відразу після їх виходу, не чекаючи кінця періоду широкої оцінки ринком новинки. Вже зараз експерти говорять, що Windows 7 цілком може повторити успіх Windows XP.

За офіційними даними, тільки до кінця 2009 року Microsoft продала 60 млн копій Windows 7.

Google відзначає часткове блокування своїх сервісів у Китаї

КИЇВ, 30 березня. (УКРІНФОРМ). Через тиждень після того, як пошуковик Google пішов з материкового Китаю, компанія повідомляє, що частина з її інтернет-сервісів стала недоступна для китайських користувачів внаслідок блокування місцевими провайдерами. Заблоковані деякі мобільні сервіси, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на google.com.

Західні аналітики говорять, що китайські чиновники попереджали Google про те, що після того, як інтернет-компанія піде з материка, доступ до її інтернет-сервісів буде утруднений. Тепер ця обіцянка починає збуватися.

За словами головного юриста Google Девіда Драммонда, поки ще рано судити про те, що саме викликає проблеми з доступністю сервісів і як довго вони триватимуть. Водночас він відзначив, що блокування мобільних сервісів буде невигідне самому Китаю, оскільки багато хто з його громадян підключається до мережі саме для того, щоб обзавестися доступом до таких сервісів, як електронна пошта, соціальні мережі і доступ до новин.

Поштовий сервіс Yahoo Mail інтегрував у себе соціальну мережу Facebook

КИЇВ, 30 березня. (УКРІНФОРМ). Одна з популярних поштових систем Yahoo Mail сьогодні, 30 березня, представила нові інструменти щодо інтеграції з найбільшою соціальною мережею Facebook, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на прес-реліз, опублікований на сайті yahoo.com.

Із сьогоднішнього дня Yahoo починає розгортання системи, яка дозволяє користувачам її поштовика відстежувати і встановлювати свої статуси в Facebook.

Тепер користувачі можуть повідомити про свою доступність у мережі Facebook без входу в саму мережу — це можна зробити через поштовий інтерфейс Yahoo Mail. Трохи пізніше в поштовій системі з’явиться можливість встановлювати списки друзів, з якими користувач може спілкуватися з Yahoo Mail.

Жирна й солодка їжа призводить до справжньої залежності

КИЇВ, 30 березня. /УКРІНФОРМ/. Учені з університету Скріппса (Флоріда, США) застерігають, що джанк-фуд (їжа, яка містить мінімум живильних речовин і максимум калорій) викликає звикання, як тютюн і наркотики, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Daily Mail.

Відбувається це тому, що жирна й солодка їжа стимулює зони задоволення у мозку, і це призводить до справжньої залежності. Експерти годували лабораторних щурів сосисками, чизкейками і беконом. Через деякий час тварини проявляли ознаки залежності. Вони настільки втрачали контроль над собою, що продовжували поїдати їжу, незважаючи на те, що дослідники відлякували їх спалахами світла й ударами струму. Коли їм замість жирної їжі почали давати корисну, щури відмовлялися їсти. Тести показали, що зміни в організмі щурів сталися на рівні біохімії — баланс зрушився на користь вироблення дофаміну. Подібні зрушення відбувалися у мозку щурів, які «сиділи» на героїні.

Розгадати таємницю соляного стовпа ніхто не може

КИЇВ, 30 березня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. У старозавітній біблійній «Книзі Буття» (розділ 19. — Авт.) розповідається про спалення небесним вогнем розпеченою сіркою двох давніх юдейських міст — Содому й Гомори та винищення всіх їх мешканців, розпуста і богозневага яких в дохристиянські часи набули небачених масштабів. Врятуватися втечею від небесної кари змогла тільки родина праведника Лота — він, його дружина і дві молодші доньки.

Біблія розповідає, що небесні янголи за Божим повелінням наказали богобійному Лотові, аби він вивів з міста, що буде піддане вогню і полум’ю, всіх рідних — дружину, чотирьох дочок і двох зятів. Проте в очах зятів Лот постав таким собі жартівником, і вони почали насміхатися з його слів, навідріз відмовившись виходити з грішного міста. Разом з бундючним зятями у Содомі залишилися і дві старші доньки, які ніяк не хотіли розлучатися зі своїми чоловіками. Рано-вранці, коли зійшла на небі вранішня зоря, Лота разом із дружиною та двома доньками небесні янголи вивели за межі міста і наказали їм ні за що не озиратися назад.

Швидко втікала Лотова родина від пекельного міста до печери, яку Всевишній призначив їм на сховок. Лотова жінка, як і всяка мати, гірко краялася непослухом старших дочок та їхніх чоловіків, серцем розриваючись між усіма своїми дітьми. Коли ж пролунав із неба оглушливий гуркіт у вигляді суцільного стовпа вогню, бідолашна мати не витримала й озирнулась назад. І вмить перетворилася на соляний стовп, який постав серед широкого поля. Це Бог покарав її за те, що вона озирнулась у минуле, де у полум’ї палахкотіли людські гріхи.

Відтоді минуло більш як п’ять тисяч років, проте соляний стовп у вигляді скам’янілої жіночої постаті і по сьогодні бовваніє серед пустинного степу. За свідченнями очевидців, нині тут випасаються величезні отари овець, які полюбляють злизувати сіль із самотнього соляного стовпа. Дощі, грози і шквальні вітри ніби наждаком січуть його, до невпізнанності спотворюючи початкові форми, залишаючи надвечір зазвичай лише невелику купу твердої солі. Однак минає ніч — і на ранок новий соляний стовп ніби виростає з-під землі, миттєво набуваючи своїх колишніх форм та обрисів, постаючи у своєму початковому вигляді згорьованої жінки-матері. Пояснень цьому феноменові навіть учені зі світовим ім’ям дати не можуть.

І ще один цікавий аспект цього соляного феномену. Сила-силенна туристів приїжджає сюди з усіх усюд, щоб побачити це незвичайне диво і сфотографувати закам’янілу жінку. Однак зробити цього не можуть, оскільки навіть найсучасніші та найдосконаліші цифрові кінокамери і фотоапатати щоразу дивовижним чином засвічуються, залишаючи на плівці замість відображення суцільну білу пляму.

10-15 квітня очікується підняття рівня води у Дніпрі, Прип’яті та Десні

КИЇВ, 30 березня. (Алла ШершеньУКРІНФОРМ). Підняття рівня води у річках Прип’ять, Дніпро та Десна очікується 10-15 квітня. Про це повідомив на брифінгу міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич.

За його словами, зокрема, найближчим часом очікується підняття рівня води у руслі Десни в Чернігівській області, також існує загроза підтоплення населених пунктів, розташованих на лівому березі Дніпра, та київських Осокорків.

«Сподіваюся, що дамби втримають і напором води не буде затоплено Поділ», — зазначив міністр, додавши: «Якщо не буде дощів, то вдасться уникнути підтоплення».

Міністр також повідомив, що вже підтоплено 36 населених пунктів у 12 областях України.

За словами Н.Шуфрича, на попередження повені та ліквідацію її наслідків виділено 130 млн грн. При цьому він висловив сподівання, що цьогоріч удасться уникнути мільярдних збитків від повені, як це було 2008 року.

Н.Шуфрич також поінформував, що планується підготувати фундаментальний документ, у якому будуть сформульовані причини підтоплення конкретних населених пунктів.

Крім того, як зазначив міністр, під час засідання штабу МНС прийнято рішення підняти у Київське водосховище третій криголам до тих двох, які вже там працюють на розчищенні водосховища від криги. На думку Н.Шуфрича, один з криголамів має перебувати в акваторії водосховища постійно, аби сприяти уникненню льодових заторів та загибелі риби.