Здебільшого сонячною і спекотною буде погода у липні за прогнозом народного синоптика з Луцька Володимира Лиса

ЛУЦЬК, 30 червня. /Зіновій ЖижараУКРІНФОРМ/. Наповненим сонцем і теплінню буде місяць липень, який прийнято називати вершиною літа, за прогнозом популярного народного синоптика з Луцька Володимира Лиса, повідомляє УКРІНФОРМ.

Як зазначає самодіяльний прогнозист, особливо теплими й сонячними, навіть спекотними, очікуються майже повністю перші дві декади. Принаймні, перші два тижні цього місяця. А дощі впадуть на левади, луги й поля, за прогнозом, уже в другій половині другої декади. Десь після 15 липня. До того ж дощі доволі відчутні.

Погода на деякий час погіршиться. Після перерви знову пройде дощ. Але в другій половині третьої липневої декади знову ж таки випогодиться. І ця липнева спека передасться і першим дням останнього літнього місяця серпня, зазначає самодіяльний синоптик з Волині.

Відомий письменник і журналіст Володимир Лис, який уже багато років успішно передбачає погоду за народним прогностиком, укотре звертає увагу на те, що цей прогноз розрахований лише на територію у радіусі 120-150 кілометрів від Луцька, де велись спостереження. Але, як неодноразоао стверджують читачі, його передбачення збуваються не лише в західному, але й в інших регіонах України.

Погода на середу: спекотний серіал триватиме й надалі

КИЇВ, 30 червня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Початок найспекотнішого місяця літа — липня — продовжить гарячу традицію свої червневих попередників. Майже на всій території країни стоятиме суха і спекотна погода. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили в Українському гідрометцентрі.

Згідно з прогнозом синоптиків, завтра, 1 липня, лише у південній частині та західних областях місцями пройдуть короткочасні дощі, прогримлять грози, в окремих районах випадатиме град, шквали сягатимуть 15-20 м/с. На решті території країни буде без опадів. Вітер східний та північно-східний, 5-10 м/с.

Температура повітря в більшості областей уночі становитиме 13-18°, на півдні до 22°. Вдень повітря в Україні прогріється до 25-30°, у південній частині та на Закарпатті — до 33°. Найкомфортніше в Карпатах — там уночі тепломіри покажуть 10-15°, вдень 17-22°.

У Києві та області в середу опадів не очікується. Вітер східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 13-18°, вдень 25-30°.

Самка каймана, яку виловили в Одеському ставку, проходить карантин і готується вийти в акватераріум

ОДЕСА, 26 червня. /Богдан ДимовськийУКРІНФОРМ/. Працівники тераріума Одеського зоопарку покажуть відвідувачам самку каймана Кешу, яку спіймали в ставку на околиці міста, через два тижні. Про це сьогодні повідомив кореспондентові УКРІНФОРМу завідувач акватераріуму Володимир Сомайчук.

«Зараз тварина відчуває себе нормально, через два тижні переведемо її в експозицію», — заявив завідувач. Він зазначив, що після карантину Кешу помістять в акваріум поруч із іншими рептиліями.

Володимир Сомайчук повідомив, що у тварини стрес, однак вона поводиться неагресивно, виглядає здоровою і угодованою. Працівники зоопарку помістили її в дерев’яний ящик у службовому приміщенні.

«Зараз будемо проводити опромінювання ультрафіолетом, давати вітамінні добавки, імуностимулятори, все як завжди», — відзначив завідувач акватераріуму.

За його словами, господар ще не звертався у зоопарк, однак працівники установи не мають наміру повертати тварину.

Володимир Сомайчук також відзначив, що самку не планують парувати, оскільки в зоопарку немає самця такої породи.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, 24 червня рибаки повідомили черговому оперативної служби, що виявили крокодила в ставку. Рятувальники розпочали пошуки тварини у водоймищі того ж дня. 9-річну самку каймана Кешу вдалося піймати 25 червня: вона заплуталася в сітях, намагаючись піймати рибу. За даними рятувальників, довжина тіла каймана 1,72 м. Тварина кілька років перебувала в будинку місцевого жителя, який працює фотографом. Він використовував Кешу для фотозйомок з туристами в курортному районі Аркадія.

З 1 липня 2009 року в Україні буде заборонено продаж незареєстрованих мобільних телефонів

КИЇВ, 26 червня. (УКРІНФОРМ). Згідно чинного законодавства, з 1 липня нинішнього року, реалізація мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких відсутні в узагальненій базі даних (УБД), буде заборонена. Про це повідомили кореспонденту УКРІНФОРМу у прес-центрі Українського державного центру радіочастот.

У повідомленні йдеться про те, що база кодів ІМЕІ мобільних телефонів покликана забезпечити державне регулювання ввезення радіоелектронних засобів на територію України. Метою такого рішення є захист українського ринку від неякісних та недозволених до застосування в Україні мобільних телефонів, а також захист прав споживачів мобільних телефонів та послуг мобільного зв’язку.

В Українському державному центрі радіочастот вже введена в промислову експлуатацію інформаційна система обліку мобільних терміналів на території України (ІСОМТУ). Одним із призначень цієї системи є створення для покупця можливості перевірити законність походження телефону, який він збирається придбати.

У прес-службі пояснили, що код ІМЕІ — це міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання, який складається з 15 цифр і є унікальним для кожного мобільного телефону. Він встановлюється на заводі при виготовленні телефону і слугує для його ідентифікації в мережі опертора.

Крім того, законодавством передбачено, що, починаючи з 31 липня цього року, оператори мобільного зв’язку будуть здійснювати підключення лише тих нових телефонів, коди ІМЕІ яких зареєстровані в базі даних. Для того, щоб бути впевненим в законності мобільного телефону, який купується, людина сама зможе його перевірки.

Перевірку наявності коду ІМЕІ можна буде здійснити й за допомогою Інтернету на сайті Українського державного центру радіочастот, який веде базу даних. Згідно нового законодавства, можливість такої перевірки має бути надана в кожному пункті реалізації після 30 вересня 2009 року.

Працівники Українського державного центру радіочастот звертають увагу на те, що на сьогодні, згідно законодавства, база даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів наповнюється кодами ІМЕІ лише тих телефонів, що ввезені та ввозяться з-за кордону імпортерами після 30 березня 2009 року, та такими, що залишилися в реалізації після 28 березня ц.р.

«Тому перевіряти наявність кодів ІМЕІ власного мобільного терміналу, яким вже користується споживач, зараз немає ніякого сенсу. Вони поки що не внесені до бази даних. Перевірку кодів ІМЕІ такого терміналу можна буде здійснювати тільки після 30 вересня ц.р., коли вони будуть внесені до узагальненої бази даних за поданням операторів без участі нинішніх користувачів мобільних телефонів», — наголосили у прес-центр Українського державного центру радіочастот.

Розслідування кримінальної справи щодо вбивства у Голованівську взяла на себе Генеральна прокуратура України

КІРОВОГРАД, 26 червня. (Юрій СердюченкоУКРІНФОРМ). Розслідування кримінальної справи по факту убивства Валерія Олійника, яке вчинено у лісі поблизу Голованівська, взяла на себе Генеральна прокуратура. Про це сьогодні повідомив журналістам у Кіровограді заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

За його словами, він особисто прибув на Кіровоградщину для здійснення контролю за ходом слідства по цій резонансній справі. Ренат Кузьмін також повідомив, що створено оперативно-слідчу групу Генеральної прокуратури України з розслідування справи по вбивству Олійника, яка вже приступила до роботи. До складу групи увійшли працівники Генпрокуратури, СБУ та МВС України.

Генпрокуратура звільнила з посади прокурора Голованівського району Євгена Горбенка, як такого, котрий своїми діями опорочив честь працівника прокуратури.

В Одесі нерухомість почала зростати в ціні

ОДЕСА, 26 червня. /Богдан ДимовськийУКРІНФОРМ/. Ціни на нерухомість в Одесі почали зростати. Про це повідомив начальник Головного управління економіки Одеської ОДА Олег Муратов, інформує кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами Олега Муратова, ціновий пік на ринку вже подолано. А стабілізацію фахівець пов’язує зі стабілізацією на ринку валют: володарі вільних валютних коштів зацікавлені у тому, щоб вкладати їх в нерухомість. Олег Муратов зазначив, що йдеться, передусім, про вторинне житло, оскільки інвестувати в новобудови люди поки побоюються. «Через 2 роки буде провал на ринку житла, оскільки нові об’єкти, робота над якими має починатися вже зараз, не закладаються. Крім того, багато будівництв з досить великим ступенем готовності заморожені», — вважає Олег Муратов.

За даними Міністерства регіонального розвитку і будівництва, у I кварталі рівень залучення інвестицій у житловий сектор в Одесі становив 78% обсягу за аналогічний період минулого року. У Києві він становив 30%.

За даними Головного управління економіки Одеської ОДА, у січні-травні в Одеській області було виконано будівельні роботи на загальну суму 703,7 млн грн. Це на 48,5% менше, ніж за перші п’ять місяців минулого року. Начальник міського управління капітального будівництва Іван Стас констатував, що спорудження житла в Одесі практично зупинилося.

Ці чинники, вважають економісти ОДА, впливають на зростання цін на нерухомість.

Ми знайдемо сто способів профінансувати об’єкти Євро-2012 — Юлія Тимошенко

ЛЬВІВ, 26 червня. (Ігор Бачун, Нінель КисілевськаУКРІНФОРМ). Новою дієвою ідеєю назвала Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко ініціативу скерувати на підготовку до Євро-2012 різницю між прибутками бюджету та видатками Нацбанку. Її вона прокоментувала під час зустрічі в прямому ефірі Львівського телебачення з представниками мас-медій та громадських організацій декількох областей Західного регіону.

Як зазначила глава уряду, сума «набігає» немала — понад 10 мільярдів гривень, що на 2 мільярди більше річної потреби українських міст-господарів Євро-2012.

«Якщо буде потрібно, ми знайемо ще сто способів профінансувати об`єкти Євро-2012. Я беру під свій особистий патронат підготовку до фінальної частини чемпіонату з футболу. А це не тільки спортивне свято. Це шанс для чотирьох ключових українських міст вийти на якісно новий рівень життя, котрий навіть перевищує стандарти вступу до ЄС», — сказала Прем’єр-міністр.

Відкрито пам’ятний знак козакам Чортомлицької Запорозької Січі (Дніпропетровська область)

ДНІПРОПЕТРОВСЬК, 26 червня. (Людмила БликУКРІНФОРМ). У Нікопольському районі (Дніпропетровська область) поблизу села Капулівки, в рамках відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана І.Мазепи та укладенням українсько-шведського політичного союзу, відкрито пам’ятний знак козакам Чортомлицької Запорозької Січі. Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомили в управлінні культури й туризму Дніпропетровської облдержадміністрації.
Участь у відкритті знаку взяли заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Петро Кармазін, керівництво Нікопольського району, козаки Війська Запорозького Низового, отамани січей, молодь, духовенство, мешканці району.
У рамках заходу за козаками, загиблими під час військових походів благочинний церков Нікопольського округу Ієромонах Нікіфор провів жалобний молебень. Присутні вшанували пам’ять загиблих козаків-січовиків Чортомлицької Запорозької Січі хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.
Церемонія завершилася виконанням Державного Гімну України, що супроводжували залпи гармат.

Довідка. Чортомлицька Січ (також Базавлуцька або Стара Січ)— осередок Запорізької Січі з кінця 16 століття, що знаходився на острові Чортомлик або Базавлук при впадінні в Дніпро приток: Чортомлик, Підпільна і Скарбна (тепер біля села Капулівки Нікопольського району).
Січ була заснована 1593 року, після зруйнування татарами Томаківської Січі, і проіснувала до 25 травня 1709року, коли її зруйнувало російське військо порядком репресії за підтримку запорожцями на чолі з Костем Гордієнком самостійницької політики гетьмана Івана Мазепи. Після 1709року запорожці намагалися відновити Січ на річці Кам’янці, але при ворожому наставлянні Петра І відступили на територію Кримського ханства і 1711 року заснували Олешківську Січ.

На Буковині розкрито таємницю про долі 222 в’язнів, сліди яких загубилися влітку 1941 року

ЧЕРНІВЦІ, 23 червня. (Наталія КоманякУКРІНФОРМ). На Буковині розкрито таємницю про долі 222 в’язнів, яких наприкінці червня — початку липня 1941 року було розстріляно у тюрмі N1 управління НКДБ у Чернівецькій області. Лише через 66 років прізвища загиблих вдалося з’ясувати й оприлюднити, повідомили на прес-конференції працівники обласного відділення пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», повідомляє УКРІНФОРМ.

За словами головного редактора «Книги…» Івана Фостія, з 1992 року наукова редакція, вишукуючи та опрацьовуючи матеріали до книги «Реабілітовані історією», намагалася встановити, куди ж поділися в’язні Чернівецької тюрми N1, справи на яких були відправлені в Актюбінськ, а самих в’язнів там не виявилося.

Як поінформував Іван Фостій, частково допомогло перше повідомлення про цей розстріл у журналі «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» N1 за 1994 рік. У рубриці «Документи свідчать» була опублікована інформація співробітника Державного архіву Служби безпеки України підполковника Петра Кулаковського «Розстріляні на початку війни». У публікації зазначалося, що в архіві зберігаються списки на 6643 громадян України, розстріляних у тюрмах Києва, Львова, Тернополя, Чернівців, Кіровограда, Дрогобича, Самбора, Перемишля, Чорткова та Ізмаїла.

Проте самі розстрільні списки відділення одержало тільки у травні 2007 року. У них було прізвище, ім’я та по батькові в’язня, рік народження, остання посада, короткий зміст звинувачення і підсумок — зізнався чи ні.

Кількість відпочиваючих у Криму перевалила за мільйон

СІМФЕРОПОЛЬ, 26 червня. /Сергій ПавлівУКРІНФОРМ/. Кількість відпочиваючих у Криму вже перевалила позначку за 1 мільйон осіб. Проте ця цифра менша показників минулого року, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

Так, за даними, які приводить сьогодні Міністерство курортів і туризму Криму, з початку нинішнього року кількість відпочиваючих становила 1019,9 тис. осіб, що на 16,7% нижче за рівень минулого року (2008 р. – 1224,6 тис. осіб.). Організовано в санаторно-курортних установах і туристських підприємствах відпочили (за даними виконкомів і райдержадміністрацій курортних регіонів) 265,1 тис. осіб., що на 22,6% менше, ніж за аналогічний період 2008 р. (342,3 тис. осіб.).

Число працюючих санаторно-курортних установ і туристських підприємств на вказану дату – 478 (2008 р. — 499), коефіцієнт заповнюваності працюючих санаторно-курортних установ і туристських підприємств – 66,1% (2008 р. – 74,2%).