У Криму відпочивальників стає дедалі менше

   СІМФЕРОПОЛЬ, 30 травня. (Сергій ПавлівУКРІНФОРМ). У Криму знову помітно тенденції до зниження числа відпочивальників. Так, за даними Міністерства курортів та туризму Криму, з початку року кількість тих, хто відпочив, становила 412,9 тис. чоловік, що на 18,9% нижче рівня минулого року (в 2008 р. — 509,2 тис. чоловік), — повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

    Організовано в санаторно-курортних установах і туристичних підприємствах відпочивало, за даними виконкомів та райдержадміністрацій курортних регіонів, 138,4 тис. чол., що на 24,8% менше аналогічного періоду 2008 р. (184,1 тис. чол.).

   Число працюючих санаторно-курортних установ та туристичних підприємств на вказану дату — 203 (2008 р. — 201), коефіцієнт наповнюваності санаторно-курортних установ та туристичних підприємств, які працюють, — 50,5% (2008 р. — 53%).

У Харкові відкрито перший на Сході України дельфінарій

   ХАРКІВ, 30 травня. (Світлана ЛігостаєваУКРІНФОРМ). Виставою для дітей сьогодні в Харкові відкрили перший на Сході України дельфінарій під назвою "Немо", — повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

   Як розповів директор Харківського зоопарку, кандидат ветеринарних наук Олексій Григор'єв, у заході зайняті привезені з Одеси морські тварини. Це чотири дельфіни виду афаліна: Геша, Міша, Геркулес і Віта, три морських котики: Лілу, Юля, Боб і морська левиця Пишка. Згодом число дельфінів, як задумано, збільшиться до шести. Будівництво дельфінарію здійснила фірма "Нерум", у тому числі, за рахунок залучених коштів. За зразок взято Одеський дельфінарій, який входить до п'ятірки кращих дельфінаріїв Європи.

   Харківський дельфінарій — найбільший у СНД: два його басейни вміщують по три мільйони літрів води кожний, основний зал розраховано на тисячу місць.

   Дельфінарій "Немо" — комерційний проект, що переслідує освітню та культурно-оздоровчу мету. Тут будуть проводитися не тільки шоу, але і сеанси дельфінотерапії, розраховані на пацієнтів, які страждають на церебральний параліч, у тому числі, — з інших країн світу. Що стосується умов утримання тварин, то вони, говорить О. Григор'єв, відповідають міжнародним стандартам, що затверждені Європейською асоціацією зоопарків та акваріумів.

   Як повідомляв УКРІНФОРМ, сьогодні природоохоронні організації Харкова провели пікет у центрі міста на знак протесту проти відкриття дельфінарію, де морські тварини утримуються в неволі.

   Наразі в морях України водиться 3 види дельфінів. Найпоширеніший — афаліна, він нараховує близько десяти тисяч екземплярів. За сторіччя тільки на території колишнього СРСР знищено півтора мільйона дельфінів, які використовувалися для виробництва жиру, клею, консервів.

У Севастополі зі скелі зірвалися двоє туристів, один із них загинув

   КИЇВ, 30 травня. (УКРІНФОРМ). У Гагаринському районі Севастополя, на мисі Фіолент, під час спуску до моря зірвалися з крутого скелястого схилу висотою 15 метрів 32-річний житель Бахчисарайського району Криму та ще один чоловік із Сімферополя. Останній під час падіння зазнав смертельних травм, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на прес-службу МНС.

   На місце оперативно прибули 7 працівників дислокованої у місті гірської пошуково-рятувальної групи МНС, які з використанням альпіністського спорядження підняли постраждалого та загиблого чоловіків вгору. Тіло було передане працівникам міліції, а травмованому рятувальники МНС надали невідкладну медичну допомогу.

У Криму під час спуску під воду зник водолаз-інструктор

   СІМФЕРОПОЛЬ, 30 травня. (Сергій Павлів УКРІНФОРМ). У Криму під час спуску під воду зник водолаз-інструктор. Як повідомили кореспонденту УКРІНФОРМу в Головному управлінні МНС України в АРК, надзвичайний випадок стався увечері в п'ятницю.

   Від чергового надійшло повідомлення про те, що в смт. Новоозерне під час навчально-тренувального спуску в морі зник інструктор-водолаз 1979 року народження, поінформували в кримському головкомі МНС.

   На місце виїжджала мобільно-оперативна група Євпаторійського міськуправління МНС, водолази. О 18 годині 30 хв. почалися пошукові роботи. У зв'язку з настанням темного часу доби о 20 годині 30 хв. пошукові роботи були припинені. На даний час пошук позитивних результатів не дав.

   Сьогодні пошукові роботи проводять водолази Севастопольської бази ВМС України.

У Києві госпіталізовано особу з підозрою на захворювання грипом A (H1N1)

   КИЇВ, 30 травня. (УКРІНФОРМ). Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України з посиланням на інформацію Оперативного штабу МОЗ із реагування на ситуацію щодо розповсюдження грипу A(H1N1) у світі та координації дій з попередження заносу вірусу в Україні, 29 травня зареєстровано звернення за медичною допомогою хворого, який прибув до аеропорту "Бориспіль" з Нью-Йорку (США) транзитом через Париж.

Хворий є громадянином України, який протягом останніх 2-х років жив та працював у США. На борту літака та під час медичного огляду в київському аеропорту скарг на погане самопочуття від пасажирів не надходило.

В аеропорту "Бориспіль" особу, яка прибула, зустрічав товариш, якому по дорозі додому приїжджий поскаржився на головний біль та біль у м'язах. Товариш доправив хворого до однієї з київських міських лікарень, звідки його каретою швидкої допомоги транспортували до боксу інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні, що визначена для госпіталізації хворих із підозрою на вірус грипу A(H1N1).

З дотриманням всіх запобіжних заходів хворого оглянули завідуючий інфекційним відділенням, ЛОР-лікар, було взято матеріал для дослідження. Зразки аналізів доставлено до вірусологічної лабораторії, де вони зараз вивчаються.

Нині хворий перебуває під особливим спостереженням консиліуму лікарів, проходить курс лікування. Його самопочуття покращилося (середньої важкості).

Станом на 12.00 30 травня встановлено контактні особи, які перебували поряд із хворим у літаку. Триває медичне спостереження за ними, яке продовжуватиметься до 7 днів. Особи, які були в безпосередньому контакті (друг, водій таксі) — ізольовані та обстежені. Станом на 30 травня у них не виявлено ознак будь-якого захворювання, результати лабораторних аналізів — у стадії дослідження.

Робота з обстеження хворого та осіб із підозрою на захворювання відбувається з суворим дотриманням протиепідемічного режиму та у відповідності до вимог, визначених Оперативним штабом за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я.

МОЗ України поінформувало представництво Європейського бюро ВООЗ в Україні про випадок із підозрою на захворювання грипом A(H1N1) в Україні. Паралельно з дослідженнями в Україні, відповідні зразки будуть направлені до ВООЗ для здійснення лабораторної діагностики, яка підтвердить чи спростує наявність вірусу A(H1N1) в Україні.

Як повідомила кореспондентові УКРІНФОРМу секретар Оперативного штабу Ірина Колесник, упродовж останніх годин стан хворого внаслідок проведеного лікування суттево поліпшився, а тому підстав для особливого хвилювання немає.

Фестиваль «Живе вино України-2009» пройшов у селищі Таїрове поблизу Одеси

   ОДЕСА, 30 травня. (Володимир НовакУКРІНФОРМ). Можливість якнайбільше дізнатися про багатовікові традиції та звичаї, пов'язані з виготовленням та вживанням вина, надали жителям і гостям південного регіону країни фахівці Національного наукового центру "Інститут виноградарства та виноробства імені В. Таїрова".

   Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, сьогодні на його базі пройшов фестиваль "Живе вино України-2009" — другої за останній рік. Участь в яскравому святі взяли як вітчизняні винороби, так і їхні колеги з Молдови та Азербайджану.

   За словами директора Національного наукового центру, заслуженого працівника сільського господарства України В'ячеслава Власова, нинішній форум зібрав удвічі більше учасників, ніж це було минулого року. Це свідчить про те, що виноградарі, які, по суті, наново відроджують галузь вітчизняного виноробства, зацікавлені в обміні досвідом та новітніми технологіями.

   Традиційно склалося так, що на півдні України виноградарство та виноробство мали виключно важливе значення для життя людини, відзначив В. Власов. Здатність зростати та плодоносити на малопридатних землях, відносна стійкість до засухи, робили виноград свого роду страховою культурою, яка допомагала вижити у складних умовах.

   "Не випадково сорокарічний Василь Таїров, який стояв у витоків створення нашого наукового закладу, обрав для свого головного дітища — першої в країні спеціалізованої станції виноробства — селище поблизу Одеси. Сьогодні вона носить його ім'я. На глибоке переконання академіка, сам Бог створив ці землі для обробітку виноградних грон. І, між іншим, виявився правий", — підкреслив В. Власов. За його словами, нині Одеська область є лідером в Україні з виробництва і виноградної продукції. На її просторах зосереджено близько половини всіх насаджень країни та виробляється 35% загального обсягу вина.

   У рамках фестивалю пройшов дегустаційний конкурс "Сонячне Таїрово-2009". Нагородження його переможців провів академік УААН Олександр Луканін.

   Учасники свята покуштували вина понад двох десятків товаровиробників і фермерів.

   Завершився фестиваль виступами артистів художньої самодіяльності.

Чемпіонат України з підводної фотографії

   ХАРКІВ. Завершився Чемпіонат України з підводної фотографії у басейні. Окрім харків'ян, у змаганнях брали участь спортсмени з Києва і Криму. Змагання традиційно проходять у трьох вікових категоріях. Серед молодших хлопців (до 14-ти років), хлопців (до 18-ти років) і дорослих спортсменів. Чемпіонат проходив у межах фестивалю підводних зображень "Жива вода". Організатором фестивалю є молодіжний клуб підводної фотографії "Дельта" при харківському обласному Палаці дитячої і юнацької творчості. Серед гостей фестивалю був відомий французький підводник-дослідник, підводний кінооператор і сценарист Андре Лабан. До Харкова Андре Лабан привіз свою виставку і провів майстер-клас. Уперше в історії змагань він писав картину в басейні.
Автор: Мадієвський В'ячеслав

 


 

Погода на п’ятницю: переважно без опадів, лише на сході короткочасні дощі та грози

КИЇВ, 28 травня. (Надія ЮрченкоУКРІНФОРМ). У п'ятницю, 29 травня, на більшій частині території України очікується мінлива хмарність, переважно без опадів, лише у східних областях місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили в Українському гідрометцентрі.

Вітер буде південно-східний, у західних областях північно-західний, 5-10 м/с.

Нічна температура на більшій частині території країни становитиме 9-14° тепла. Вдень повітря прогріється до 20-25°, у західних областях термометри покажуть 13-18° тепла.

На Київщині синоптики також прогнозують мінливу хмарність, місцями короткочасний дощ, подекуди град та шквали 15-20 м/с. Вітер південно-східний, 5-10 м/с.

Температура вночі становитиме 9-14°, вдень 20-23° тепла.

Сімферополь епатував жіночими шоколадними боями

   СІМФЕРОПОЛЬ. В одному з нічних клубів столиці АРК пройшли професійні жіночі бої у шоколаді. У заході взяли участь 12 дівчат віком від 19 до 28 років з різних міст України. Учасниці провели десять боїв з використанням прийомів різних стилів бойових мистецтв, таких як боротьба, карате, бокс. Після закінчення боїв для публіки влаштували додатковий поєдинок з добровольцями. Для проведення заходу організатори використали близько 100 кг рідкого шоколаду.

Автор: Шеметас Арвідас


  

На Хмельниччині шахрай, прикинувшись монахом, обікрав костел та обібрав паству

   ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, 27 травня. (Володимир Захар'євУКРІНФОРМ). Правоохоронці Хмельниччини затримали громадянина Польші, якого звинувачують у крадіжці грошей одного з костелів у Волочиському районі області та обмані парафіян. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили у відділі зв'язків із громадськістю УМВС України у Хмельницькій області.

   Шахрай прийшов до костелу в одязі монаха — і ніхто не посмів перевірити документи поважної за віком людини. Йому надали прихисток, сито годували. Чоловік справно ходив на служби, а в інший час спілкувався з місцевими чоловіками, оскільки повідомив, що приїхав на Хмельниччину з Польщі за дорученням біскупа міста Катовіци, щоб зібрати бригаду робітників на будівництво.

   "Та одного дня він щез разом із грішми костелу і цифровою апаратурою. Однак аферист не врахував, що у прочан виявиться номер телефону таксиста, послугами якого вирішив він скористатися", — зазначила співробітниця прес-служби УМВСУ у Хмельницькій області Інна Проник.

   У крадія вилучили 8 тисяч гривень, два цифрових фотоапарати і посріблену літургійну чашу. Крім грошей зі скарбниці костелу в шахрая були й ті кошти, що він зібрав із довірливих людей, адже за "влаштування" на роботу чоловік брав із кожного претендента по 50 доларів США або по 30 євро.

   Зараз правоохоронці перевіряють причетність затриманого афериста до схожих злочинів і на території України, і в Польщі.