Дощі у травні передбачає відомий волинський народний синоптик Володимир Лис

   ЛУЦЬК, 30 квітня. /Зіновій ЖижараУКРІНФОРМ/. Теплий початок травня має змінитися невеликим похолоданням і двома серіями дощів. З великим полегшенням зустрінуть цей прогноз відомого народного синоптика з Луцька Володимира Лиса всі, хто вже стомився від незвичної для цієї весняної пори тривалої спеки, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

   За твердженням Володимира Лиса, після цих дощів на початку двадцятих чисел травня очікується приблизно з тиждень справді літньої погоди. Її знову змінить різке похолодання і дощово-прохолодний кінець місяця. А відтак — і всієї цьогорічної весни, провіщає самодіяльний синоптик.

   Прогнозування за народним прогностиком — давнє хобі журналіста і письменника Володимира Лиса. І, можливо, саме завдяки цьому він став відомим на всю Україну не менш, ніж своїми статтями, кореспонденціями, романами та повістями. Адже, як повідомляють читачі, досить часто ці прогнози, котрі вважаються місцевими, насправді збуваються і в інших регіонах України.

Погода: першотравень принесе в Україну короткочасні дощі

   КИЇВ, 30 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Мінливу хмарність, яку супроводжуватимуть на більшій частині території країни короткочасні дощі та окремі грози, прогнозують на завтра, перший день травня, синоптики Українського гідрометцентру, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу. За прогнозом синоптиків, дощі невеликої інтенсивності цього дня пройдуть також у західних та північних областях. Їх сюди, як і скрізь, принесе рвучкий північно-східний вітер, 7-12 м/с.

   Температура повітря в більшості областей становитиме вночі 6-11°, наступного дня, 2 травня, відбудеться зниження нічної температури у північних, центральних та західних областях до 2-7° тепла. Вдень 1 травня термометри у південній та східній частині країни показуватимуть 15-20°, на решті території країни відбудеться зниження до 10-15 градусів.

   У Києві та області місцями пройде невеликий дощ. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі 1 травня 6-11°, 2 травня вночі 2-7° тепла; вдень відбудеться зниження до 10-15 градусів.

   Тривалість світлового дня становитиме 14 годин 41 хвилину.

Погода: в останній день квітня пануватиме літо, а в перший день травня повернуться холоди

   КИЇВ, 29 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Завтра, 30 квітня, на більшій частині території України опадів не передбачається, лише у південній частині місцями пройде невеликий короткочасний дощ, прошумить гроза. Вітер південно-східний, 3-8 м/с, повідомили кореспондентові УКРІНФОРМу синоптики Укргідрометцентру.

   За їхнім прогнозом, температура повітря в більшості областей становитиме вночі 8-13°; вдень термометри фіксуватимуть літні 20-25°, у південній частині всього 14-19°. Наступного дня, 1 травня, на всій території країни очікується зниження температури повітря — вночі до 5-10°, вдень до 10-15°, у південній та західній частині до 19°.

   У Києві та області в останній день квітня переважатиме мінлива хмарність без опадів. Вітер південно-східний, 3-8 м/с. Температура повітря вночі 8-13°, вдень 20-25°. 1 травня температура знизиться — вночі до 5-10°, вдень до 10-15°.

Погода: у передостанній день квітня в Україну прийде літо

   КИЇВ, 28 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Спрагла земля чекає рясних дощів, однак у найближчі дні опадів, за винятком західних областей та південного сходу, в Україні не очікується. Таку синоптичну інформацію кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

   Згідно з їхнім метеопрогнозом, завтра, 29 квітня, на більшій частині території країни переважатиме малохмарна без опадів погода. Лише в Криму та Приазов'ї пройдуть окремі невеликі короткочасні дощі, прошумлять грози. Вітер переважно північно-східний, 3-8 м/с.

  Температура повітря на більшій частині території країни становитиме вночі 6-11° тепла, вдень термометри реєструватимуть 20-25° тепла, в Криму та Приазов'ї 14-19°.

   У Києві та області утримається сонячна суха погода. Вітер переважно північно-східний, 3-8 м/с. Температура вночі становитиме 6-11° тепла, вдень 20-25°.

   Тривалість світлового дня дорівнюватиме 14 годинам 38 хвилинам.

Погода: у найближчі 4 доби Україні загрожуватимуть приморозки та дуже висока пожежна небезпека

   КИЇВ, 21 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Нова хвиля арктичного повітря, що вторгнеться на терени України впродовж сьогоднішньої доби, призведе до посилення приморозків на поверхні грунту і в повітрі. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

   Згідно з їхнім прогнозом, впродовж 22-25 квітня на всій території країни очікується холодна суха погода, наростатимуть приморозки: вночі в повітрі до 0-5°, на поверхні грунту до 8°. На Лівобережжі України, крім Херсонської області, термометри фіксуватимуть уночі приморозки в повітрі 2-7°, на поверхні грунту до 10-12°.

   Синоптики повідомляють, що 22-25 квітня в Україні, крім західних областей, утримається висока (4 класу), місцями надзвичайно висока (5 класу) пожежна небезпека. В центральних, крім Вінницької, південних, крім Запорізької, та в Київській областях утримається переважно надзвичайно висока (5 класу) пожежна небезпека.

Погода: у перші дні нового тижня в Україні буде прохолодно, аж до приморозків уночі

КИЇВ, 18 квітня. /Віктор Чухліб УКРІНФОРМ/. Початок наступного тижня матиме прохолодний характер, зумовлений вторгненням в Україну арктичного циклону. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу розповіли синоптики Українського гідрометцентру.

Згідно з їхнім прогнозом, у понеділок, 20 квітня, і вівторок, 21 квітня, на всій території країни переважатиме мінлива хмарність без істотних опадів. 20 квітня в Україні, окрім Криму, Закарпаття та більшості південних областей на поверхні грунту та у повітрі проступатимуть приморозки 0-5°. Нічна температура повітря в понеділок у решті регіонів становитиме 2-7° тепла, вдень по всій Україні 9-14° тепла, лише на Закарпатті термометри покажуть 16-21° вище нуля.

У вівторок також буде переважно без опадів, лише у південній частині та в Криму пройде короткочасний дощ, місцями прошумить гроза. Вночі приморозки 0-5°, у південній частині країни термометри реєструватимуть 1-6° тепла. Вдень температура повітря підніметься до 9-15° тепла, на півдні — до 17°. На Закарпатті вночі 2-7° тепла, вдень 16-21° вище нуля.

У Києві та області в ці дні переважатиме мінлива хмарність без опадів. Вітер північний із переходом на західний, 7-12 м/с. Вночі в обидві доби на поверхні грунту та в повітрі приморозки 0-5°, вдень термометри покажуть 9-14° тепла.

Погода: на Великдень температура повітря знизиться

   КИЇВ, 17 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Якою буде погода на нинішній Великдень — питання, що цікавить багатьох людей. Як повідомили кореспондентові УКРІНФОРМу синоптики Українського гідрометцентру, у великодню суботу, 18 квітня, в західних, вдень і в північних, місцями центральних областях, а на Великдень, 19 квітня, на більшій частині території України пройдуть невеликі короткочасні дощі, прогуркотять окремі грози. У північній частині вдень 19 квітня опади припиняться. Вітер південно-західний з переходом на північний, 7-12 м/с.

   Температура повітря в більшості регіонів країни становитиме вночі 3-8° тепла, у неділю в північній частині термометри реєструватимуть 0-5° тепла, на Сумщині й Чернігівщині місцями проступатимуть заморозки до 0-3°. У суботу вдень температурний фон на більшій частині території країни становитиме 15-20° тепла, на півдні Правобережжя до 23°. На Великдень в Україні, крім півдня та Закарпаття, відбуватиметься зниження температури до 9-14°.

   У Києві та області в суботу вночі буде без істотних опадів, вдень пройде невеликий дощ. Температура повітря становитиме вночі 3-8° тепла, вдень 15-20°. На Великдень вночі місцями пройде невеликий дощ, удень без опадів. Відбуватиметься зниження температури повітря вночі до 0-5° тепла, вдень до 9-14°. Вітер південно-західний з переходом на північний, 7-12 м/с.

   Тривалість світлового дня у неділю становитиме 14 годин 3 хвилини.

Погода: у Страсну п’ятницю дещо потепліє

     КИЇВ, 16 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. У Страсну п'ятницю, 17 квітня, на більшій частині території України опадів не передбачається, лише вночі в Криму та Приазов'ї подекуди пройдуть невеликі дощі. Вітер північно-східний з переходом на південно-західний, 5-10 м/с. Таку синоптичну характеристику наступної доби кореспондентові УКРІНФОРМу дали синоптики Українського гідрометцентру.

     Згідно з їхнім прогнозом, температура повітря вночі у більшості регіонів становитиме 2-7° тепла, вдень 12-17°, на Правобережжі до 20°. На Закарпатті буяють цвітом сади — температурний фон у цьому краї становитиме вночі 6-11°, вдень 18-23°. На високогір'ї Карпат термометри реєструватимуть уночі 1-6° тепла, вдень 7-12°.

    У Києві та області у Страсну п'ятницю переважатиме мінлива хмарність без опадів. Вітер північно-східний з переходом на південно-західний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 2-7° тепла, вдень 15-20° вище нуля.

Погода: у п’ятницю весна відчуватиме подих зими

   КИЇВ, 9 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. На тлі довгоочікуваного весняного тепла чергове похолодання сприймається в кращому разі як недоречний жарт природи. Однак наступної доби цей "жарт" відчуватимуть на собі майже всі громадяни країни, в першу чергу жителі Лівобережжя, де відчуватиметься справжній подих зими. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили в Українському гідрометцентрі.

     Згідно з їхнім прогнозом, завтра,10 квітня, вночі в більшості регіонів, удень у східних, західних областях та Приазов'ї місцями пройде невеликий дощ, уночі на Лівобережжі подекуди з мокрим снігом. Вітер північно-східний, у західних областях південно-східний, 7-12 м/с, у Криму та Приазов'ї місцями пориви силою 15-20 м/с.

     Температура повітря у східних областях та на півночі Лівобережжя становитиме вночі 1-6°, на Луганщині до 9°морозу, вдень 4-9° тепла. Значно теплішою п'ятниця видасться в західних областях, де термометри реєструватимуть уночі 3-8° тепла, вдень 11-16°, в Карпатах 7-12°, на Закарпатті 17-22° вище нуля. На решті території вночі температурний фон становитиме 0-5° тепла, вдень 8-13° тепла.

    У Києві та області спостерігатиметься мінлива хмарність без опадів, лише вночі та вранці місцями пройде невеликий дощ. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі 0-5° тепла, вдень 8-13° вище нуля.

Погода: у четвер знизиться температурний фон, насамперед у східних областях країни

    КИЇВ, 8 квітня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Наступної доби, у четвер, 9 квітня, синоптична ситуація в Україні зазнає значних змін — на зміну теплій і сонячній днині прийде зниження температури повітря — як удень, так і вночі. Особливо від зниження потерпатимуть східні області, де нічний температурний фон матиме мінусові значення. Про це кореспондентові УКРІНФОРМу повідомили синоптики Українського гідрометцентру.

     Згідно з їхнім прогнозом, цього дня буде переважно без опадів. Вітер південно-східний, у східній частині північно-східний, 5-10 м/с.

     Температура повітря в західних областях становитиме вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°, на Закарпатті вночі 5-10°, вдень 20-25°, у Карпатах вночі 1-6° тепла, вдень 7-12°. У східній частині температурний фон уночі становитиме 0-5° морозу, вдень 6-11° тепла. На решті території термометри реєструватимуть уночі від 1° морозу до 4° тепла, на узбережжі морів до 8° тепла, вдень 10-15° тепла.

    У Києві та області цього дня переважатиме мінлива хмарність без опадів. Вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі від 1° морозу до 4° тепла, вдень 10-15° вище нуля.

     Тривалість світлового дня у четвер становитиме 13 годин 26 хвилин.