Зараз кращий час для придбання житла в Україні — експерти

     ХАРКІВ, 31 січня. /Володимир ФоменкоУКРІНФОРМ/. Зараз кращий час для придбання житла в Україні, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу з посиланням на Льва Парцхаладзе, президента компанії "XXI століття" і Української будівельної асоціації.

     Експерт пояснює, "що по кожному проекту необхідно дивитися не лише на ціну за квадратний метр, а й аналізувати юридичну сторону питання. Треба враховувати ряд факторів. Не тільки ціна визначає вигоду від купівлі. Треба звертати увагу на те, коли об'єкт буде введений в експлуатацію. На сьогодні не всі організації дотримуються заздалегідь обіцяних дат. У результаті, можуть з'являтися такі піраміди, як Еліта-Центр. Фактор часу будівництва на сьогодні, напевно, навіть більш важливий, ніж ціна."

     Фахівці компанії "Перспектива" (Харків) акцентують увагу на тому, що всупереч кризі на ринку нерухомості інвестування в будівництво може стати надійним способом збереження коштів.

     Експерти вважають, що вкладення в первинне житло забезпечує не тільки збереження капіталу, а й зростання. Це пояснюється тим, що вторинне житло старіє і втрачає свою привабливість по відношенню до первинного житла. Другий фактор: на сьогодні багато будівельних компаній припинили будівництво, тому побудоване житло, або те, що будується, ще більше збільшиться в ціні.

Шахрайку з банку, яка привласнила більш як 3 000 000 грн кредитних коштів, викрили на Львівщині

   ЛЬВІВ, 30 січня. (Нінель КисілевськаУКРІНФОРМ). Начальницю відділення одного з банків, котра упродовж 2007-2008 років, використовуючи службове становище, оформила 429 фіктивних договорів кредиту і таким чином привласнила 3,2 мільйона гривень, викрили у Львівській області працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю. Як стало відомо правоохоронцям, фінансист використовувала для цього документи місцевих жителів без їх відома.

   Внаслідок цих дій банківській установі завдано збитки на зазначену суму. Обласна прокуратура порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

У Криму вітають вирішення проблем функціонування МДЦ «Артек»

     КИЇВ, 31 січня. (УКРІНФОРМ). Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Віктор Плакіда вдячний Уряду за оперативне реагування та вирішення проблемних питань функціонування Міжнародного дитячого центру "Артек", повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Урядовий портал.

     "Хочу подякувати Прем'єр-міністру та Уряду за те, що протягом кількох днів вони вирішили проблеми, з якими зіткнувся "Артек", і які, на жаль, ми самі вирішити не могли", — відзначив Віктор Плакіда. Він сподівається, що ухвалені на засіданні Уряду законопроекти щодо функціонування, статусу та фінансування дитячого центру "Артек" будуть підтримані Верховною Радою.

     Заступники генерального директора МДЦ "Артек" Віталій Навроцький та Андрій Аністрай також підтримують рішення Уряду. Зокрема, Віталій Навроцький зауважив, що за всю історію "Артеку" так швидко не вирішувалися жодні питання його функціонування, а зараз за два дні пророблена колосальна робота щодо подолання кризових проблем життя і діяльності дитячого центру. "Документи, які були сьогодні ухвалені, мають докорінно змінити життя "Артеку", те, яким він був останні 15 років", — підкреслив він. І додав, що особливий статус, який отримає "Артек" та "Молода гвардія", дасть можливість розвивати інфраструктуру, удосконалювати програми, впроваджувати і започатковувати нові проекти.

На Полтавщині створили сільський музей українського рушника

     ПОЛТАВА, 31 січня. /Людмила ТатариноваУКРІНФОРМ/. Музей українського рушника створено за рішенням сесії обласної ради на базі експозиції, яка знаходиться у селі Степне Полтавського району, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу з посиланням на прес-службу обласної ради.

     Виставкове приміщення площею понад 100 кв м розташоване у сільському будинку культури. У ньому демонструються близько 250 вишиваних рушників з вісімнадцяти областей України. Експозиція, за словами завідувачки сільського будинку культури Надії Бокач, користується великою популярністю: торік ії відвідали 250 туристичних груп та делегацій.

     В Музеї рушника також демонструватимуться вишивані костюми, вироби гончарів та інших майстрів народної творчості.

За перший місяць деклараційної кампанії у Запорізькій області задекларовано 11,3 мільйона гривень

     ЗАПОРІЖЖЯ, 31 січня. (Лілія КлименкоУКРІНФОРМ). Деклараційна кампанія, що стартувала, — одна з самих масштабних акцій, яку проводять податкові структури. За підсумками першого місяця подачі декларацій у Запорізькій області вже задекларовано 11,3 мільйона гривень, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

     Як розказав начальник управління оподаткування фізичних осіб Володимир Калашников, на даний момент 750 фізичних осіб вже задекларували свої прибутки, отримані у 2008 році не за основним місцем роботи. Найбільш прибутковим надходженням виявився прибуток від інвестиційної діяльності, а саме — продаж акцій, на яких 6 громадян області заробили понад 1,3 мільйона гривень.

     За словами Володимира Калашникова, з кожним роком кількість декларацій по Запорізькій області збільшується на 2-3 тисячі. Торік було подано 43 тисячі декларацій, на загальну суму понад півмільярда гривень, з яких 11 мільйонів надійшли до місцевого бюджету.

У лютому Міжнародний суд вирішить долю Зміїного

ОДЕЩИНА. Міжнародний суд ООН оголосить рішення у справі про делімітацію континентального шельфу й виняткових економічних зон України та Румунії в Чорному морі 3 лютого. Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич. "3 лютого в Гаазі публічно буде оприлюднено рішення Міжнародного суду ООН у цій справі", — сказав він на брифінгу, додавши, що це відбудеться за присутності делегацій обох сторін. Нагадаємо, слухання про розмежування шельфу Чорного моря між Україною й Румунією почалися у вересні минулого року в Міжнародному суді ООН у Гаазі. Наріжний камінь дискусії — статус острова Зміїний. Бухарест не погоджується з планами Києва оголосити економічною зону навколо острова на Чорноморському шельфі. Ця територія площею в 14 тисяч квадратних кілометрів може мати значні поклади нафти та газу. Зараз Румунія називає острів скелею, а цей статус не дасть Україні права претендувати на територію навколо нього.
Фото Андрія Новака


У військкоматах України розпочалася приписна кампанія

ХАРКІВ. Орджонікідзевський районний комісаріат Харкова за кількістю юнаків, котрі потрапляють до приписної кампанії цього року, вважається одним із найбільших. Загалом мають пройти процедуру приписки близько тисячі чоловік. Представники медичної комісії констатують різке погіршення здоров'я призовників: найбільш типовим відхиленням є масовий сколіоз і плоскостопість. При цьому чимало юнаків, на відміну від призовників попередніх років, намагаються віднайти шляхи впливу на рішення медкомісії, що визнає їх придатними до військової служби. А ще все більше юнаків бажають потрапити на контрактну службу.
Фото В`ячеслава Мадієвського

Укргідрометцентр попереджає про початок льодоходу на річках Прикарпаття та Закарпаття

КИЇВ, 21 січня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Синоптики Українського гідрометцентру попереджають про несприятливі погодні умови та гідрометеорологічні явища, які спостерігатимуться в Україні впродовж трьох наступних діб, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Згідно з їхнім прогнозом, 22 січня в Україні стелитимуться тумани, видимість на автошляхах становитиме 200-500м. У східній частині країни подекуди наростатиме ожеледь; у південній частині та Карпатах пориви вітру місцями сягатимуть 15-20 м/с. Вночі та вранці на дорогах (крім півдня) ожеледиця.

22-24 ciчня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвщина, Iвано-Франкiвщина) очiкується зростання рiвнiв води на 0,5-1,5 м над поточними, почнеться льодохiд, мiсцями формування заторiв льоду з додатковим підвищенням рiвнiв води становитиме до 0,5 м, при цьому можливий вихiд води на заплаву.

22-23 січня на рiчках Закарпаття очiкується пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,5 м, почнеться льодохiд. В мiсцях звуження русел рiчок можливе утворення заторiв льоду із швидкоплинним додатковим пiдвищенням рiвнiв води. 21-23 січня у високогір'ї Карпат небезпека сходу снігових лавин.

22 січня — День Соборності України: «Уроки історії»

    КИЇВ, 21 січня. /Віктор ЧухлібУКРІНФОРМ/. Досить читати історію України з бромом — її треба не тільки пам'ятати, а й виносити з неї найголовніші уроки, які служили б надійним містком між минулим, сьогоденням і майбутнім. Таким був лейтмотив  "круглого столу" "Уроки історії", що відбувся в УКРІНФОРМі з нагоди 90-ї річниці Великої злуки, коли згідно з ІУ Універсалом Директорії Українська Народна Республіка (УНР) возз'єдналась із Західною Українською Народною Республікою (ЗУНР) в єдину соборну державу.

     Учасники круглого столу", на якому були присутні провідні українські науковці, історики, політичні та громадські діячі, наголошували на тому, що день Соборності України, визначений Указом Президента України 22 січня 1999 року як загальнодержавне свято, має по праву стати святом загальнонародним, оскільки саме цей день далекого 1919 року поклав початок утвердженню українського державотворчого процесу. "Ми повинні й сьогодні пам'ятати, як на зорі нашої державності те, що швидко здобувалося, швидко і втрачалося, і не переносити гіркоту тих поразок на день сьогоднішній", — наголосив, відкриваючи засідання, Павло Мовчан, голова Всеукраїнського товариства "Просвіта", під егідою якого відбулося сьогоднішнє засідання "круглого столу".

     Павло Мовчан підкреслив, що сила Української держави була, є і залишатиметься в єдності всіх українських земель, а поразки Української революції 1917-1919 років мають нагадувати про формування на сучасному етапі державотворення якісно нової політичної еліти, справжнього цвіту української нації, яка зможе гідно відповідати на всі геополітичні виклики, які нині постають перед Україною.

  
  

У Києві закрили колядницький сезон «Йорданськими вечорницями»

     КИЇВ. На свято Хрещення Господнього художня студія "Антресоля" та етно-рок фундація "ТаРУТА" влаштували яскраве автентично-мистецьке закриття колядницького сезону "Йорданські вечорниці". Художньо-музична братія, що долучилася до організації вечорниць, запропонували гостям поринути у позитивно заряджену водяну стихію Водохреща, адже саме в цей день вода набирає найбільше космічної енергії, аби потім, аж до Іллі, віддавати її людям. Традиційно-обрядову складову дійства взялися забезпечувати автентичні колективи "Гуртоправці", "Володар" і "Гуляйгород". А своїми сучасними етно-роковими награшами й наспівами публіку тішили такі знані в Україні та за кордоном гурти як "Місто казкових мрій", "ТаРУТА", "Перлина степу" і "Пропала грамота".
Фото Ольги Бучинської