На кордоні з Польщею затримано найбільшу в нинішньому році партію контрабандної валюти

     КИЇВ, 27 жовтня. /УКРІНФОРМ/. В пункті пропуску "Ягодин", що на українсько-польському кордоні, було виявлено рекордну для 2008 року партію контрабандної валюти — 1 454 000 дол. США та 59 000 євро. Як повідомили УКРІНФОРМу в Держприкордонслужбі, валюту було знайдено під час прикордонно-митного оформлення автомобіля "Сітроен", яким поверталися додому двоє наших співвітчизників.
     Під час оформлення авто, що прибуло в пункт пропуску після другої години ночі, інспектор прикордонного контролю, виходячи з аналізу ризиків, подав офіційну заяву про проведення поглибленого огляду автівки за допомогою спеціального технічного засобу. Оглядова група перевірила прикріплене до днища запасне колесо та виявила в ньому підозрілі пакунки. Демонтувавши колесо, з нього витягнули 9 пакунків з валютою. Після цього автомобіль оглянули повністю та знайшли в панелі приладів та в сидінні пасажира ще 25 пакунків з доларами та євро.

В очереті просто неба мешкала родина з трьома дітьми на Полтавщині

     ПОЛТАВА, 22 жовтня. /Сергій ПустовітУКРІНФОРМ/. Правоохоронці Полтавщини виявили неподалік Полтави родину з трьома неповнолітніми дітьми, яка мешкала в очереті просто неба, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМУ з посиланням на центр зв'язків з громадськістю УМВС у Полтавській області. До облаштування життя в очереті призвело пияцтво батьків, яких після численних сварок вигнала з будинку в приміському селі Абазівка їх родичка. Холодні ночі вигнанці проводили біля вогнища. На кожному з них було по 4-5 светрів та куртки.
     В останній період діти 10, 8 та 4 років фактично знаходилися перед загрозою замерзання. Враховуючи ці обставини, правоохоронці направили малечу в обласний притулок "Любисток". Нині вони проходять медичне і психологічне обстеження.
     Проти їх батьків буде порушено кримінальну справу за статтею 116 Кримінального Кодексу /злісне невиконання батьківських обов'язків".

Пророссийские организации в Крыму заявили о недоверии Партии регионов

     СИМФЕРОПОЛЬ, 22 октября. /Гульнара КурталиеваУКРИНФОРМ/. Сегодня у стен ВР АРК прошел митинг-пикет представителей «Русского фронта Сергея Шувайникова», Русской общины Симферополя, правозащитной организации «Вера» и партии «Социал-патриотическая ассамблея славян».
     Как передает корреспондент УКРИНФОРМА, порядка 70 участников митинга выступили с критикой деятельности Партии регионов, а также крымских парламентариев, представляющих в ВР АРК данную политическую силу.
     Митингующие критиковали позицию руководства Партии регионов относительно НАТО и статуса русского языка в Украине.
В принятой участниками акции резолюции говорится о том, что Партия регионов является политической силой, «представляющей интересы криминально-олигархических кланов», которая «никогда не будет признавать русских людей – граждан Украины, русским народом и русской нацией».
     В резолюции звучит призыв, в случае проведения досрочных выборов в Верховную Раду Украины, не голосовать за тех, «кто трижды обманул и предал русских людей».

Грибы открыли охоту на людей

     ДОНЕЦК, 22 октября. /Николай СтоляровУКРИНФОРМ/. Несмотря на все предупреждения и разъяснения, грибной сезон в Донецкой области вновь принес печальные известия. Как сообщила корреспонденту УКРИНФОРМА заместитель главного государственного врача Донецкой области Лариса Гусева, сегодня от отравления грибами в Дружковке умер ребенок. В скорбном списке тихой охоты это уже пятый случай с летальным исходом. При этом больше всего пострадало детей- четверо.
     По словам Ларисы Гусевой, больше всего грибники рискуют, собирая свои трофеи в посадках и в лесах вблизи дорог. Еще один фактор риска — это элементарное незнание грибов любителями тихой охоты. В их лукошки порой попадает совсем не то,что годится для употребления в пищу.Отсюда и такая печальная статистика. Грибы, открывшие охоту на людей, явно преуспели: за сезон ими отравилось 29 человек, шесть из них дети. И ведь это только начало сезона.

В Ужгороді горів ринок, а в Ужгородському районі — вантажівка з легковими іномарками

      УЖГОРОД, 22 жовтня. /Ярослав ЯдловськийУКРІНФОРМ/. Десять торгових павільйонів згоріли дощенту на так званому "зеленому" ринку Ужгорода, у самому центрі міста. Добровільні охоронці з числа торговців  бачили паліїв, навіть гналися за ними, але наздогнати не змогли. Незважаючи на те, що пожежники прибули швидко, врятувати  згадані павільйони і товар не вдалося.
      Між торговцями "зеленого"  ринку та міською владою триває давня перманентна "війна". З огляду на перевантаженість центру міста автомобілями влада  вирішила зробити проїзною  вул.Фединця, яку й зайняли близько 300 торговців. Їм пропонували місця на інших ринках Ужгорода, але люди не погоджуються: надто вже зручна і вигідна територія. Центр міста! Влада переконувала, умовляла, погрожувала силою,  навіть бульдозери присилала, але торговці приковували себе ланцюгами до "будок" і не дозволяли перевозити їх. Це протистояння триває вже понад два роки. Торговці  ночами по черзі охороняють "свій"  базар, але й це не вберегло від підпалювачів.
     А на трасі Київ-Чоп, біля закарпатського селища Середнє /Ужгородський район/, спалахнула спеціалізована  вантажівка МАН, яка перевозила легкові автомобілі "Шкода Октавія". Власне, загорілися задні колеса причепа. Вогнем пошкоджено два легковики — один на нижньому ярусі причепа, другий — на верхньому. Прибулі із Середнього вогнеборці не дали вогню поширитися на інші автомобілі. Розміри шкоди в обох випадках з'ясовуються.


Фото Сергія Гудака

Вибирайте бодібілдерів та бодібілдерок на конкурсі «Містер і міс Харкова-2008»

     ХАРКІВ. (УКРІНФОРМ). З ініціативи Харківської обласної федерації бодібілдінгу та фітнесу, Управління у справах сім'ї та молоді Харківської міської ради і Харківського міського центру дозвілля молоді у місті пройшов конкурс "Містер і міс Харкова — 2008" з бодібілдінгу, бодіфітнесу і фітнесу в різних вагових категоріях серед чоловіків та жінок. У програмі конкурсу — чемпіонат Харкова з бодібілдінгу та фітнесу, показові виступи найсильніших атлетів України і Європи з бодібілдінгу і фітнесу, жіноча грація і краса бодіфітнеса.
На фото В`ячеслава Мадієвського: під час конкурсу "Містер Харкова-2008". 
Зйомка 16 жовтня 2008 року. Харків.

   
   
  
 

Земельні рейдери заявляють про себе в Харківській області

     ХАРКІВ, 17 жовтня. /Світлана Лігостаєва УКРІНФОРМ/. Земельні рейдери заявляють про себе в Харківській області. Про це розповів на зустрічі з журналістами начальник юридичного відділу Харківської облдержадміністрації Валерій Даугаль, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
     За словами Валерія Даугаля, громадська організація інвалідів "Союз трудової реабілітації", в якій, як потім виявилось, немає інвалідів, але в числі засновників є депутат Харківської райради, заявила про намір отримати в постійне користування дві тисячі гектарів землі біля селища Коротіч, що в двадцяти кілометрах від Харкова. Тобто, в привабливому для забудовників ближньому передмісті. Коли ж Харківська райдержадміністрація відмовила їм на тій підставі, що земля за документами числиться за держпідприємством "Комунар", вони звернулися з позовом до Господарського суду. При цьому представили справу як суперечку двох сторін за право власності на землю.
     В результаті суд встановив заборону на відчуження земель "Комунара". Позивачі тут же опротестували це рішення. Надалі, діючи по відомій рейдерской схемі — затягуючи процес судового розгляду — вони могли б отримати бажану землю. Проте, хід справи урвався у зв'язку з тим, що проти "Союзу трудової реабілітації" відкрито кримінальну справу за фактом фіктивного підприємництва. З'ясувалося, що юридична адреса цієї організації — в сусідньому селищі Песочин — не що інше, як звичайна квартира, мешканці якої нічого не знають про уявних інвалідів. Як стало відомо, депутат райради, замішаний в цій справі, переховується.
     За словами Валерія Даугаля, з початку року харківським властям вже доводилося стикатися із земельним рейдерством. Більшість подібних позовів залишена без розгляду. Але саме за такою схемою, говорить В.Даугаль, в тій же Київській області багато престижних земельних ділянок знайшли нових господарів.

В Украине столица балета – Донецк

     ДОНЕЦК, 25 сентября. /Николай Столяров, Олеся Чернова УКРИНФОРМ/. Еще недавно подобное утверждение вызвало бы как минимум ироническую усмешку. Ладно, Донецк – шахтерская столица, ладно футбольная, но уж никак не балетная. И все-таки миллионный город смог опровергнуть мнения маловеров. Тут первыми в Украине собрали и провели блестящий фестиваль « Звезды мирового балета». И то, что это не случайность доказывают уже пятнадцать лет кряду. Именно 15-ый, юбилейный фестиваль и презентован в Донецке. 
     Божество открыло свой лик 3 октября. Все эти годы организатором и душой праздника остается народный артист Украины, художественный руководитель и директор Донецкого академического театра оперы и балета Вадим Писарев, тот самый Писарев, которого в свое время зарубежная пресса называла «парящим юношей».
     Корреспонденты Укринформа попросили рассказать Вадима Писарева о предстоящем празднике балета в Донецке.
     —  Каждый наш фестиваль мы стараемся организовать так, чтобы представить на нем целое созвездие талантов.  Эта традиция будет соблюдена и в нынешнем году.На небосклон донецкого фестиваля взойдет народный артист России  Николай Цискаридзе.. Целый год, мы добивались благосклонности, а вместе с ней и согласия на участие в фестивале народных артистов России, солистов Большого театра Светланы Захаровой и Андрея Уварова. Кроме того, мы представим блестящих артистов из Венгрии, Чехии и Японии. По традиции наш фестиваль откроет и новые имена. Разрешите представить их – Евгений Светлица и Наталья Исупова из Львова.
     —  А что приготовили к открытию фестиваля донецкие артисты?
     — Как всегда премьеру. После « Корсара», « Тысячи и одной ночи», « Самсона и Далилы» в нынешнем году это будет « Раймонда». Этим спектаклем и будет дан старт празднику.
     — Насладиться им сможет только счастливчик Донецк?
     — Вовсе нет. В последние годы мы завели себе за правило бывать и концертами и в других городах Украины. В нынешнем году повезет Одессе, Краматорску и Мариуполю, на чьих сценах выступят звезды мирового балета.
     — У  донецких фестивалей, как говорится, бешенный успех, билеты раскупаются зарнее, достать их просто невозможно. Интересно, а вызвал ли фестиваль интерес у политиков?
     — Политики пусть занимаются политикой. У них работы сейчас много. Почетным гостем фестиваля стает знаменитый Владимир Васильев, целая делегация приедет из Норвегии, будут гости из других стран. Балет не знает расстояний.
     — Известно, что Вадим Писарев – президент клуба « Интеллигент» в лицее при Донецком национальном университете и, пользуясь случаем, в члены клуба принимает звезд мирового балета, так ли это.
     — Больше того, мы и ленты им повязываем, и встречи с ребятами организовываем, а в прошлом году с помощью посла Японии в Украине даже сакуру посадили в лицее. Кстати, она в этом году уже цвела. В плохих местах эта вишенка, говорят, не цветет.
     —  Будет ли у донецкого фестиваля свое продолжение, эхо?
     — Я понимаю о чем вы говорите. Будет. Весной мы проведем детский фестиваль « Гранд па». Кстати, он будет таким же представительным, как и взрослый. Заявки на него принимаются уже сегодня.
     — Не обойдется и без воспитанников балетной школы Писарева?
     — Не обойдется. Мы – лучшие. Воспитанники школы работают сегодня в ведущих театрах мира. А уже подрастает и смена. В Донецкой области мы открыли целый ряд филиалов школы. Они сегодня работают в Горловке, Красноармейске, школу в Мариуполе помог открыть народный депутат Украины, директор Мариупольского металлургичского комбината имени Ильича Владимир Бойко.
     — В Норвегии постановка спектакля « Пер Гюнт» считается национальным проектом. Есть ли у вас замысел такого же проекта.
     — Есть. Речь идет о спектакле Бородина « Князь Игорь». Он замышлялся на берегу Северского Донца, с настоящими лодьями на реке, с настоящими кострами и половецкими плясками.
Будь я богатым человеком, я бы обязательно поставил такое масштабное и наверняка впечатляющее представление.
      — Ни одного фестиваля не проходило без приготовленных вами сюрпризов, на которые вы большой мастер. Будут и они и в этот раз. В этом году я пригласил олимпийскую чемпионку по гимнастике Лилию Подкопаеву, которая вместе со своим партнером Сергеем Костецким станет танцевать джайв на вечере современной хореографии. И, конечно же, изюминкой фестиваля станет выступление японского балета «Такито балет», где танец начнется довольно необычно – с катания на роликах. Но потом, они снимают ролики, и мы сможем увидеть прекрасный классический танец.
      — Юбилей всегда предполагает какие-то итоги. Каковы они.
     — Скажу коротко, за пятнадцать лет в нем приняли участие 300 ведущих артистов мира и сто гореографов. Но итоги не хочется подводить. У нас все еще будет и это все будет прекрасным как сам балет, величайшее из сценических искусств.

На Житомирщині суд покарав підприємця, який замордував коней

     ЖИТОМИР, 23 вересня. (УКРІНФОРМ). Черняхівський районний суд Житомирської області визнав винним підприємця у знущанні над тваринами, вчиненому із застосуванням жорстоких методів, примусивши його сплатити максимальну суму штрафу, передбачену частиною 1 ст. 299 Кримінального кодексу України.
     Як повідомила УКРІНФОРМу прокурор Черняхівського району Марина Тарасюк, яка підтримувала державне обвинувачення у судовому засіданні, йдеться про коней, які тривалий час перебували у стайні без води та будь-яких кормів, перегризаючи від голоду дерев'яні огорожі. Для п'яти коней таке утримання закінчилося смертю. Як було встановлено під час досудового слідства, вони загинули від дистрофії.
Прокуратура Черняхівського району вперше за часи незалежності України порушила таку кримінальну справу та довела вину особи у вчиненні злочину проти тварин.

20-річний вбивця з Коростенщини сидітиме довічно

     ЖИТОМИР, 23 вересня. /Наталія Міжигурська УКРІНФОРМ/. До довічного ув'язнення засуджений двадцятирічний хлопець, що скоїв низку тяжких злочинів у Коростенському районі Житомирської області. Про це повідомили в прес-службі прокуратури області, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
     Добряче сп'янілий хлопець, уродженець міста Кривий Ріг, скоїв розбійний напад на тих людей, з якими тимчасово проживав у приватному будинку одного із сіл Коростенського району. Надумавши заволодіти чужим автомобілем, він безжально й цинічно убив двох людей. Спочатку рушницею впритул до голови застрелив власника авто, а потім ще одного чоловіка, який прокинувся від пострілу. Потім, забравши речі вбитих — мобільні телефони та гроші, злочинець облив кімнати бензином та підпалив будинок.
     За словами старшого прокурора відділу прокуратури області Валентини Турської, яка підтримувала державне обвинувачення у суді, наслідки скоєння розбійного нападу — смерть двох чоловіків та завдання матеріальних збитків на суму близько 90 тисяч гривень, оскільки підпалений будинок згорів дощенту.
     Апеляційний суд Житомирської області, розглянувши матеріали кримінальної справи, порушеної, зокрема, за ознаками злочину, передбаченого п.1, п.6 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) та ч. 2 ст. 194 (умисне знищення майна) Кримінального кодексу України, виніс рішення — довічне ув'язнення.
     Верховний Суд України залишив вирок без змін.