Дністровська ГЕС тримає натиск водної стихії, приймаючи на себе весь удар потоку з кількох областей

     ЧЕРНІВЦІ, 28 липня. (Наталія КоманякУКРІНФОРМ). У місті Новодністровську очікують на Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко, яка з Чернівців гелікоптером вирушила на об’єкти Дністровської ГЕС та ГАЕС, передає кореспондент УКРІНФОРМу. Прем’єр-міністр мала намір відвідати Новодністровськ ще вчора, під час робочої поїздки на Буковину, однак, оглянувши зони затоплення вздовж річки Прут та у мікрорайонах Чернівців, повернулася до Києва.
     Учора в другій половині дня Дністровська ГЕС зробила форсований викид води з водосховища. Перед цим в екстреному порядку будівельники цілодобово нарощували повздовжню перемичку, щоби вода не затопила основні підземні споруди ГАЕС, добудову якої Президент України Віктор Ющенко, перебуваючи на Буковині  минулого тижня, назвав пріоритетом №1 у державі.
     Заступник голови Чернівецької ОДА Віталій Усик повідомив журналістам, що Дністровська ГЕС витримала натиск водної стихії, прийнявши на себе весь удар потоку з кількох областей та убезпечивши населені пункти вздовж по течії від можливих катастрофічних руйнувань розбурханого Дністра. Також він зазначив, що проведено колосальну роботу з укріплення майданчика ГАЕС. Вже четверту добу на об’єкті перебуває керівник «Укргідроенерго» Семен Поташник, котрий координує роботу в зоні гідроелектростанції, зазначив Віталій Усик, надзвичайно професійна, компетента людина.
     В нормальних умовах скиди води на ГЕС становлять від 800 до 1200 кубометрів, зазначив заступник голови ОДА, в екстремальних – 3200-3600. Натомість максимальні скиди на станції становили 4,5 тисячі кубометрів води, а відмітка не піднімалася вище 121 (критична – 123). На сьогодні, зазначив Віталій Усик, рівень води в районі Дністровської ГЕС наразі не спадає, але ситуація залишається хоча й напруженою, проте стабільною й контрольованою. В Сокирянській РДА (ГЕС знаходиться на території Сокирянського району Чернівецької області) підтвердили цю інформацію, застерігши журналістів від безпідставного нагнітання ситуації довкола питання — чи витримає Дністровська ГАЕС шалений натиск стихії.

У Житомирі врятовано 13-річного хлопчика, який на металевому паркані нанизався на штир

     ЖИТОМИР, 28 липня. /Наталія МіжигурськаУКРІНФОРМ/. Житомирські рятувальники доставили в обласну дитячу лікарню13-річного хлопчика, який нанизався на штир металевого паркану, передає кореспонденти УКРІНФОРМу.
     Гостра залізяка пробила Андрійкові грудну клітину. У карету швидкої допомоги лікарі поклали бідолашного хлопчину, не знімаючи зі штиря. Як повідомили в  Головному управлінні МНС в області, таке рішення було прийнято для того, щоб вберегти дитину від зайвої втрати крові. Рятувальники житомирської аварійно-рятувальної частини зрізали штир, з яким хлопчика і доставили до лікарняного закладу.
      Наразі хлопчика прооперовано. Стан дитини поки що тяжкий. Штир лікарі вирішили залишити на згадку в ординаторській. Та чи дозволить їм це зробити господар "пошкодженого" паркану? У всякому разі, за словами медперсоналу, він вже звернувся до лікарні з вимогою повернути відрізаний шматок огорожі…

Кількість людських жертв від повені на Буковині збільшилася до 8 осіб, 1 людина — зникла безвісти

     ЧЕРНІВЦІ, 28 липня. (Наталія КоманякУКРІНФОРМ). Кількість людських жертв на Буковині, яка потерпіла від повені, збільшилася до 8 осіб, ще один чоловік вважається зниклим безвісти. Про це повідомив на обласній селекторній нараді в облдержадміністрації заступник голови Чернівецької ОДА, голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуцій Віталій Усик.
      Серед загиблих – 27-річний чоловік зі села Чорногузи Вижницького району, котрого у підвалі власного будинку затопила різка хвиля прибуювачої води, а також 9-річна дівчинка з Глибоцького району області, смертельно, уражена блискавкою та  21-річна дівчина з цього ж району: авто, в котрому перебувало четверо чоловік, змило водяним потоком у річку, трьох потрепілих вдалося врятувати. Наступними жертвами стихії стали аж троє мешканців села Корчівці Глибоцького району, котрі потонули в місцевих потоках. Таким чином Глибоцький район області зазнав найбільших людських жертв. Ще один чоловік, 1941 р.н. зі села Маршинці Новоселицького району загинув на власному подвір’ї, упавши в прибуваючу воду та зазнавши травми. Сьогодні під ранок у селі Плоска Путильского району виявлено тіло утопленка — восьмої жертви. Зниклим без вісти вже кілька діб вважається іще один житель цього гірського району – наразі знайдено пошкодженим лише автомобіль, в котрому той перебував під час розгулу стихії.
      Як зазначив Віталій Усик, жертв могло би бути менше, якби люди проявили більшу обачність та безпечність. Загалом упродовж цих нелегких для населення Буковини днів працівникам влади та рятувальникам довелося спостерігати, як мешканці краю безпечно ставилися до загрози їхньому життю та майну, ігнорували  попередження про можливі катастрофічні наслідки стихії. Щоправда, зазначив заступник голови ОДА, можливості для цього у влади стали значно менші, адже практично втрачено безпроводове радіо, яке традиційно несло в оселі селян оперативні новини. Однак, задіяні були усі можливі засоби, добре, на погляд Віталія Усика, спрацювали працівники місцевих ЗМІ, зокрема, телевізійники. Постійні застережливі повідомлення напередодні повені отримували й підприємці найбільшого в Україні Калинівського оптового ринку. Однак переважна більшість з них так і не вивезла товар і кинулася його рятувати, коли вже було запізно. Отож, рятувальникам довелося човном знімати з дахів ларків та контейнерів ще й їх. У затоплених селах люди часто відмовлялися покидати власні оселі або ж дозволити забрати у безпечне місце хоча би власних дітей. Так, в обному із потерпілих сіл відмовилася покинути дім породілля, тож рятуваликам довелося терміново розшукувати й направляти до неї лікаря, аби не сталося непоправного.

У Чернівцях затримано 2 групи злочинців, що грабували повністю затоплений повінню Калинівський ринок

     ЧЕРНІВЦІ, 28 липня. (Наталія КоманякУКРІНФОРМ). Дві злочинні групи, до складу яких входили молоді хлопці 20-25-річного віку, займалися крадіжками майна під час стихійного затоплення Калинівського ринку у Чернівцях — одна з них викрадала електронну техніку та мобільні телефони, друга – речі. При затриманні їх правоохоронцями вилучено викрадених речей на 4 тисячі гривень. Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник голови УМВС України в Чернівецькій області, начальник УБОЗ Сергій Горбатюк. Інших випадків крадіжок під час стихійного лиха в області наразі не зафіксовано.
     Троє крадіїв виявилися мешканцями Чернівців, двоє з них – студенти вузів, один займається підприємницькою діяльністю. Ще двоє — мешканці Хотинського району, які ніде не навчаються і не працюють. За словами Сергія Горбатюка, ці випадки не можуть кваліфікуватися за ст.432 як мародерство, оскільки не є крадіжками на полі бою. Затримані будуть притягатися за ч.3 ст.182 – крадіжка з проникненням.
     Сергій Горбатюк також повідомив, що 25 липня з 18 години запроваджено цілодобовий посилений режим охорони території Калинівського ринку, до забезпечення якого залучено увесь особовий склад УБОЗ. Правоохоронці отримали спеціальні водозахисні костюми та 3 гумові човни, цей режим поки не скасовано. Спільно з правоохоронцями вахту несуть також охоронці та контролери Калинівського ринку. У ніч на 26 липня  коли весь Калинівський ринок опинився під водою, убозівці спільно з рятувальниками евакуювали з дахів контейнерів понад 20 підприємців, які залишалися на ніч охороняти свій товар.

У Харкові презентовані результати міжнародного дослідження теми корупції в судах України

     ХАРКІВ, 28 липня. /Світлана ЛігостаєваУКРІНФОРМ/. Результати дослідження теми корупції в судах України, здійсненого за фінансової підтримці USAID в рамках проекту  "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні  "Гідна Україна", оприлюднені сьогодні в Харківському прес-центрі УКРІНФОРМу, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
     Як підкреслив сюди директор проекту Юхані Гросман,  що спеціально прибув з Німеччини, в дослідженнях, розпочатих два роки тому у всіх регіонах України, брала участь група міжнародних експертів, що опитала на тему дня більш двох тисяч пересічних громадян, плюс півтисячі представників різних компаній і стільки ж адвокатів та працівників прокуратур.
     Як з'ясувалося, більшість респондентів стверджує, що корупція вразила всі етапи судочинства в країні. Причому рівень корупції в апеляційних судах нижчий, ніж в судах загальної юрисдикції. Якщо в західних регіонах України лише чотирнадцять відсотків громадян стикалася з виявами корупції в судах, то на Сході і Півдні, де зафіксовані значні суми судових позовів, — втричі більше.
     Що стосується антикорупційних заходів з боку влади, то 70 відсотків опитаних назвали їх недостатніми. У той же час, позитивно оцінений розміщений в інтернеті Реєстр судових рішень, створений два роки тому державною судовою адміністрацією. Серед проблем вітчизняної судової системи респонденти назвали затягнення справи в судах, безвідповідальність суддів, часту зміну законодавства, неефективність виконання судових рішень.
     У рамках обговорення, участь в якому також взяв керівник Харківської правозахисної групи, свого часу кандидат на пост омбудсмена України Євген Захаров, прозвучали примітні цифри. Так, сума хабарів, сплачених українцями в судових інстанціях, становить шість мільярдів доларів на рік. Як сказано, цих грошей вистачить, щоб закупити інсулін для всіх українців, хворих на цукровий діабет, на чотирнадцять років вперед.
     Учасники обговорення зійшлися на тому, що концепція реформування судової системи, затверджена Президентом України, могла б поставити заслін корупції у разі реалізації концепції.
     Що стосується проекту  "Гідна Україна", розрахованого по 2009-й рік, то його вартість — 45 мільйонів доларів США.

В Джанкойском районе (АРК) молнией убило мужчину

     СИМФЕРОПОЛЬ, 28 июля. /Гульнара КурталиеваУКРИНФОРМ/. В Джанкойском районе семью из семи человек, отправившуюся за пределы села Зерновое с целью сбора картофеля, поразило молнией.
     Как сообщили в пресс-службе ГУ МЧС Украины в АРК, все вчерашнее утро шел дождь и то и дело сверкали молнии. Внезапно, одна из них ударила в 33-летнего мужчину, который шел с лопатой и упал, как подкошенный. Приехавшей на место «скорой помощи» не удалось реанимировать мужчину.
     Пятеро родственников погибшего, также оказавшихся в зоне поражения молнией, были доставлены в районную больницу. Двое из них – 42-летний мужчина и 17-летний юноша находятся в травматологии – их состояние оценивают, как средней тяжести. Четверо остальных – девушки 13-ти, 15-ти и 18-ти лет, а также 62-летняя женщина после осмотра и наблюдения врачей были выписаны.
     В этот же день, в с. Семисотка Ленинского района во время дождя ударом молнии сожгло крышу одноэтажного частного дома. Прибывшие пожарные потушили пламя в течение получаса. Огнем было охвачено 42 квадрата кровли. Хозяин дома,  вовремя обнаруживший пожар, не пострадал.

В Харькове отменен запрет на выезд за рубеж для Геннадия Кернеса, обвиняемого в хулиганстве

     ХАРЬКОВ, 28 июля. /Светлана ЛигостаеваУКРИНФОРМ/.Отменен объявленный ранее прокуратурой Харькова запрет для секретаря Харьковского горсовета Геннадия Кернеса на выезд за рубеж. Об этом, сообщает корреспондент УКРИНФОРМА, рассказал в беседе с журналистами прокурор города Евгений Попович. Как он пояснил, Г.Кернесу в ответ на его просьбу предоставлено пять суток для окончания начатого в Москве курса лечения.
     Как сообщал УКРИНФОРМ, накануне прокуратура возбудила уголовное дело против Г.Кернеса, обвиняемого в хулиганстве. А именно, в ходе недавней сессии Харьковского горсовета Г.Кернес (Партия регионов) в присутствии свидетелей, в том числе, собственной охраны, ударил ногой депутата горсовета Андрея Руденко (НУНС), критиковавшего Г.Кернеса с трибуны сессии. На время разбирательства по факту конфликта Г.Кернесу и был запрещен выезд из страны.
     Как подтвердили в пресс-службе горсовета, Г.Кернес уже вылетел в Москву.

Съезд мусульман Крыма дал добро на строительство Соборной мечети этой осенью

     СИМФЕРОПОЛЬ, 18 июля. /Гульнара КурталиеваУКРИНФОРМ/. Делегаты IV курултая (съезда) мусульман Крыма, прошедшего в последнюю субботу в Симферополе, обсудили ситуацию, сложившуюся вокруг строительства Соборной мечети и, опираясь на решения Хозяйственного суда АРК и Севастопольского апелляционного суда, пришли к решению о необходимости начать ее строительство осенью этого года.
     Что касается решения Симферопольского горсовета о включения земельного участка на Ялтинской,22 в границы лесопарковой зоны, то, по словам Муфтия Крыма Эмирали Аблаева, в настоящее время юристы, с которыми работает Муфтият, готовятся оспорить его справедливость.
     Как сообщил журналистам на сегодняшней пресс-конфенции Эмирали Аблаев, в стремлении мусульман Крыма иметь Соборную мечеть нет никакого политического подтекста. По его словам, если бы в Симферополе, как и в целом в Крыму, было достаточно мечетей и Муфтият не вынужден был арендовать помещения спортивных залов для организации больших молебен,  то вопрос строительства культового здания для исповедывающих ислам не стоял бы так остро.
     Как отметил Муфтий, в настоящее время Симферопольский горсовет не только препятствует строительству Соборной мечети, но и не предпринимает никаких действий по отселению жильцов из трех зданий бывших мусульманских мечетей.
     Как сообщил Эмирали Аблаев, еще Президентом Кучмой было принято решение о поддержке в Крыму трех культовых зданий – двух православных в Севастополе и Симферополе и мечети в Феодосии. По его словам, Херсонес Таврический в Севастополе восстановлен, завершается строительство и  Собора Александра Невского в столице Крыма, однако к реставрации мечети Селима в Феодосии еще не приступали.
     Основной причиной сложных взаимоотношений мусульманских общин Крыма с местными органами власти АРК Муфтий считает равнодушное, а порой неприязненное отношение чиновников к нуждам верующих.
Об этих и других проблемах глава мусульманской общины Крыма планирует обговорить в ходе пребывания Президента Украины Виктора Ющенко, пребывающего в Крым на отдых.

Гонки на плотах із пластикових пляшок пройшли у Чернігові

     ЧЕРНІГІВ, 28 липня. /Наталія ПотапчукУКРІНФОРМ/. Виготовити із пластикових пляшок пліт, а потім ще й проплисти на ньому 30 км Десною — таке завдання оголошувалось у чернігівських ЗМІ задовго до початку туристично-екологічній акції "Еко-бум" або "Пліт зі сміття?! Чом би й ні!" Охочих долучитися до справи виявилось немало. П’ятнадцять команд із 4-х чоловік кожна подали попередні заявки на участь у змаганнях, однак допущені були тільки 10 — ті, які повністю відповідали вимогам техніки безпеки та умовам вікового цензу (від 16 років), а також назбирали пляшок загальним об’ємом не менше 500 літрів.
     Як повідомили в управління інвестицій і туризму Чернігівської міськради, ні дощ, ні вітер не змусили учасників гонки відступитись від своєї мети. І п’яти командам таки вдалось подолати 30-ти кілометрову дистанцію запливу від пляжу "Золотий берег" у Чернігові до села Шестовиця. За вправність і мужність переможці були нагороджені цінними призами від спонсорів та дипломами.
     Акція "Еко-бум" у Чернігові — один із заходів проведення у місті Року туризму і курортів. Її мета, зазначають організатори, — привернення уваги громадськості до проблеми збереження довкілля, очищення водойм, розвиток перспективних для Чернігова водних туристичних маршрутів.
     Організували і провели цікаві гонки управління інвестицій і туризму та відділ у справах сім’ї та молоді Чернігівської міськради, рятувальна служба SOS, Перша студентська туристична агенція за сприяння цілого ряду спонсорів.

Ветеринарные врачи борются за жизнь легенды одесского зоопарка — слона Таруна

     ОДЕССА, 25 июля. /Богдан ДымовскийУКРИНФОРМ/. Ветеринарные врачи борются за жизнь легенды одесского зоопарка — слона Таруна, передает корреспондент УКРИНФОРМа.
     Серьезная опухоль поразила верхнюю челюсть и правый глаз 33-летнего индийского слона. Ветеринарные врачи борются за его жизнь, используя самые современные препараты и оборудование, и надеются на помощь коллег из других городов.
     — Мы намерены на днях созвать консилиум, чтобы конкретно определить, что дальше делать с животным, — сообщил заместитель директора Одесского зоопарка Александр Ромадан. — Ожидаются специалисты из Москвы, Харькова и Санкт-Петербурга. Какое будет решение — еще неизвестно, однако, если будет необходимо провести операцию, то зоопарк будет закрыт для посетителей минимум на день.
     Тарун был привезен в Одессу в 1982 году из Пражского зоопарка. Легенду зоопарка знают несколько поколений одесситов. Люди предлагают помощь и надеются увидеть своего любимца живым и здоровым.
На следующей неделе будет окончательно известна дальнейшая судьба слона. В зоопарке говорят, что готовы даже транспортировать слона в любую точку для операции, если того потребуют обстоятельства и позволит состояние животного.